WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Шпаргалки - Реферат

Шпаргалки - Реферат

можуть змінюватися у встановлених органами державної влади випадках (при зміні рівня світових цін, рівня державних субсидій).
За способом вирахування:
номінальні - тарифні ставки, вказані у митному тарифі. Вони можуть дати лише загальне уявлення про рівень мита, якому країна підпорядковує свій імпорт чи експорт;
ефективні - реальний рівень митних зборів на кінцеві товари, що розрахований з урахуванням рівня мит, що накладені на імпортні вузли та деталі цих товарів.
3. Нетарифні методи регулювання міжнародної торгівлі
Нетарифні методи регулювання міжнародної торгівлі
- прямі адміністративні норми, що встановлюються державою та визначають кількість і номенклатуру товарів, дозволених для ввозу в країну та вивозу з країни.
Види кількісних (нетарифних) обмежень:
" контингентування - обмеження експорту і імпорту товарів певною кількістю або сумою (контингентом) на встановлений період часу;
" ліцензування - регулювання зовнішньоекономічної діяльності дозволами, які видаються державними органами на експорт чи імпорт товару у встановлених кількостях на визначений проміжок часу;
" квотування - обмеження кількості (квота) експорту або імпорту товарів певного найменування;
Квота - кількісна нетарифна міра обмеження експорту або імпорту товару визначеною кількістю або сумою на певний проміжок часу.
Тарифна квота
- різновид змінних митних зборів, ставки яких залежать від обсягу імпорту товару:
при імпорті в межах певних кількостей він обкладається за базовою внутрішньоквотною ставкою тарифу (within-quota rate),
при підвищенні певного обсягу імпорт обкладається за більш високою понадквотовою ставкою тарифу.
Види квот:
експортні квоти - вводяться (1) згідно міжнародних стабілізаційних угод, що визначають частку кожної країни в загальному експорті окремого товару (експорт нафти з країн ОПЕК), чи (2) керівництвом країни для запобігання вивозу товарів, дефіцитних на внутрішньому ринку;
імпортні квоти - вводяться державою для захисту вітчизняних товаровиробників, для регулювання попиту і пропозиції на внутрішньому ринку, а також як відповідь на дискримінаційну торговельну політику інших країн.
індивідуальні - квота кожної країни на експорт або імпорт товару, встановлена в рамках глобальної квоти.
Ліцензування - регулювання зовнішньоекономічної діяльності через дозволи, видані державними органами на експорт чи імпорт товару у встановлених кількостях на визначений проміжок часу.
Види ліцензій:
разова ліцензія - письмовий дозвіл строком до 1 року на ввіз або вивіз товару, що видається владою конкретній фірмі на здійснення однієї зовнішньоторговельної угоди;
генеральна ліцензія - дозвіл на ввіз або вивіз того чи іншого товару протягом року без обмежень кількості угод;
глобальна ліцензія - дозвіл ввезти чи вивезти даний товар до будь-якої країни за певний проміжок часу без обмежень його кількості або вартості;
автоматична ліцензія - дозвіл, що видається негайно після отримання від експортера або імпортера заявки, яка не може бути відхилена державним органом;
аукціон - продаж ліцензій на конкурсній основі.
Вважається найбільш економічно вигідним способом наповнення державної скарбниці порівняно з доходами від митного збору на той же товар.
Існує ще розподіл ліцензій на позаціновій основі - видача владою ліцензій тим фірмам, які продемонстрували свою здатність здійснювати імпорт або експорт найбільш ефективним способом.
Інші засоби нетарифного обмеження:
" митні та консульські збори;
" внутрішні податки;
" акцизні збори;
" певні стандарти якості, норми пакування; маркування та ін.
Приховані методи торгової політики:
Технічні бар'єри - приховані методи торгової політики, що виникають у випадках, коли національні технічні, адміністративні та інші норми і правила побудовані таким чином, щоб запобігти ввозу товарів з-за кордону.
Внутрішні податки і збори - приховані методі торговельної політики, що спрямовані на підвищення внутрішньої ціни товару і скорочення тим самим його конкурентоспроможності на внутрішньому ринку.
Політика в рамках державних закупівель - прихований метод торговельної політики, що потребує від державних органів і підприємств купувати окремі товари у національних фірм, незважаючи на те, що ці товари можуть бути дорожчими за імпортні.
"Добровільне" обмеження експорту - кількісне обмеження експорту, основане на зобов'язанні одного із партнерів з торгівлі обмежити або, в крайньому випадку, не збільшувати обсяг експорту, прийнятому у рамках офіційної міжурядової або неофіційної угоди про установлення квот на експорт товару.
Внутрішня субсидія - найбільш замаскований фінансовий метод торговельної політики і дискримінації проти імпорту, що передбачає фінансування виробництва всередині країни товарів, які конкурують з імпортними.
Експортне кредитування - метод фінансової нетарифної зовнішньо-торговельної політики, що передбачає фінансове стимулювання державою експорту національними фірмами.
Демпінг - метод фінансової нетарифної торговельної політики, який полягає у просуванні товару на зовнішній ринок за рахунок зниження експортних цін нижче нормального рівня цін, що існують в цихкраїнах:
Види демпінгу:
Спорадичний демпінг - епізодичний продаж зайвих запасів товарів на зовнішній ринок за заниженими цінам.
Навмисний демпінг - тимчасове навмисне зниження експортних цін з метою витіснення конкурентів з ринку і подальшого встановлення монопольних цін.
Постійний демпінг - постійний експорт товарів за цінами нижчими внутрішньої ціни країни-виробника.
Зворотній демпінг - завищення цін на експорт порівняно з цінами продажу тих же товарів на внутрішньому ринку.
Для аналізу нетарифних методів регулювання використовуються такі індекси:
Індекс частотності
- індекс, що показує частку тарифних позицій, покритих нетарифними обмеженнями. Використовується для визначення рівня нетарифних обмежень, але не вказує на відносну важливість обмеження окремих статей імпорту і їх ефективність для економіки.
Індекс покриття торгівлі
- показує цінову частку експорту або імпорту, покриту нетарифними обмеженнями. Недоліком цього індексу є недооцінка впливу найбільш інтенсивних нетарифних бар'єрів.
Індекс впливу на ціни
- співвідношення ціни світового ринку і внутрішньої ціни на товар, імпорт або експорт якого підлягає нетарифним обмеженням. Недоліком цього індексу є те, що не вся різниця між внутрішньою і світовою ціною на товар залежить від нетарифних обмежень.
Комплексна система форсування збуту товарів на світовому ринку включає економічне стимулювання експорту, адміністративні міри впливу на вивіз, а також засоби морального заохочення експортерів. Економічним інструментарієм форсування експорту виступають кредитні та фінансові засоби.
Форми кредитних засобів:
- надання експортних кредитів на пільгових умовах порівняно із умовами на внутрішньому або міжнародному ринках;
- страхування експортних операцій, переважно експортних кредитів на пільгових умовах.
Форми фінансових засобів:
податкові пільги;
субсидії - грошова виплата, яка спрямована на

 
 

Цікаве

Загрузка...