WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Роль міжнародних економічних організацій в економічному розвитку - Реферат

Роль міжнародних економічних організацій в економічному розвитку - Реферат

ВСЕСВІТНЬОГО БАНКУ
Всесвітній банк, багатобічна кредитна установа, складається з 5 тісно зв'язаних між собою інститутів, загальна мета яких - підвищення рівня життя в країнах, що розвиваються, за рахунок фінансової допомоги розвитих країн:
1) Міжнародний банк реконструкції і розвитку (МБРР) заснований у 1945 р. - надання кредитів відносно багатим країнам, що розвиваються. МБРР - головна складова групи Всесвітнього банку. Часто цей банк називають Всесвітнім.
2) Міжнародна асоціація розвитку (МАР) заснована в 1960 р. - надання особливо пільгових кредитів найбіднішим країнам, що розвиваються, що не в змозі брати кредити у Всесвітнього банку.
3) Міжнародна фінансова корпорація (МФК) заснована в 1956 р. - сприяння економічному росту в країнах, що розвиваються, шляхом надання підтримки приватному сектору.
4) Багатобічне агентство по інвестиційних гарантіях (МАІГ) засноване в 1988 р. - заохочення іноземних інвестицій у країнах, що розвиваються, шляхом надання гарантій іноземним інвесторам від утрат, викликуваних некомерційними ризиками.
5) Міжнародний центр по врегулюванню інвестиційних суперечок (МЦУИС) заснований у 1966 р. - сприяння збільшенню потоків міжнародних інвестицій шляхом надання послуг по арбітражному розгляді і врегулюванню споровши між урядами й іноземними інвесторами; консультування, наукові дослідження, інформація про інвестиційне законодавство різних країн.
МБРР
Міжнародний банк реконструкції і розвитку був створений у 1945 р. після того, як 28 країн підписали "Статус угоди про міжнародний банк реконструкції і розвитку", що був розроблений на конференції Організації Об'єднаних Націй по валютно-фінансових питаннях, що відбулося в 1944 р. у Бреттон-Вудсе (США). Статут МБРР неодноразово змінювався. Банк, як спеціалізоване установа ООН, входить у систему Об'єднаних Націй.
Місцеперебування - Вашингтон. В даний час він поєднує більш 180 країн світу. Статутний капітал складає 142 млрд. дол. Країни оплачують 20 % своїх квот у Статутному капіталі, причому 2% - у конвертованій валюті, а 18 % - у національній.
В даний час МБРР сконцентрував свою увагу на наданні допомоги державам, що розвиваються, і країнам з перехідною економікою, у т.ч. СНД. Росія вступила в МБРР 16 червня 1992 р.
Вступити в МБРР можуть тільки держави МВФ у той час і на тих умовах, що визначаються банком. Кожна країна-член МБРР повинна стати передплатником його капіталу, причому мінімальна частка внесеного капіталу визначається банком.
Мета:
" сприяння реконструкції і розвитку територій держав-членів шляхом заохочення капіталовкладень для виробничих цілей;
" заохочення приватних іноземних капіталовкладень і на додаток до приватних інвестицій, якщо їх важко забезпечити, надання фінансових засобів на меті виробництва;
" стимулювання довгострокового збалансованого росту і сприяння підтримці рівноваги платіжних балансів шляхом заохочення міжнародних інвестицій для розвитку виробничих ресурсів держав-членів Банку.
МАР
Міжнародна асоціація розвитку була створена в 1960 р. як філія МБРР. Як спеціалізовану установу вона належить до системи Об'єднаних Націй. МАР у багатьох відносинах не відрізняється від МБРР. Обидві організації фінансують проекти розвитку, мають 1 і той же штат, а президент Банку є одночасно президентом МАР. Головні розходження між цими двома організаціями в тім, як вони здобувають фінансові засоби для кредитування й в умовах, на яких вони надають позики країнам, що розвиваються. МБРР велику частину своїх фінансових засобів одержує на світових фінансових ринках і надає позики країнам, що розвиваються, під більш низький відсоток і на більш тривалі терміни погашення, чим це роблять комерційні банки. На відміну від МБРР, МАР надає країнам, що розвиваються, безпроцентні кредити. Джерела її фінансування - внески країн-донорів.
Мета:
" сприяння економічному розвитку;
" підвищення продуктивності праці;
" підвищення рівня життя в країнах-членах МАР, що розвиваються.
Держави-члени розділені на 2 групи:
1. група I - економічно більш розвиті країни (більш 25 країн);
2. група II - менш розвиті країни (більш 130 країн).
Членство відкрите для всіх країн-членів МБРР у терміни і на умовах, що можуть установлюватися МАР.
МФК
МФК була створена з ініціативи США як філію МБРР у 1956 р. шляхом ратифікації статуту Міжнародної фінансової корпорації. МФК є самостійною юридичною особою і фінансовою організацією, що входить у Групу Всесвітнього банку і приналежної до системи Об'єднаних Націй як спеціалізовану установу. Місцеперебування - Вашингтон. До складу МФК входять більш 170 держав. Росія вступила 12 квітня 1993 р.
Ціль:
Сприяння економічному росту країн-членів шляхом заохочення підприємництва у виробничій сфері, тобто на мікро рівні, доповнюючи, таким чином, діяльність МБРР.
МАІГ
Багатобічне агентство по інвестиційних гарантіях було створено в 1988 р. як філія Всесвітнього банку, але у фінансовому відношенні воно є незалежним. Як спеціалізована установа, Агентство входить у систему ООН. До складу МАІГ входять більш 130 держав, включаючи РФ. Членство відкрите для всіх членів МБРР.
Ціль:
Заохочення інвестицій на виробничі цілі в державах-членах, особливо в країнах, що розвиваються, шляхом:
1) надання гарантій, що включають спільне перестрахування від некомерційних ризиків у формі розміщення капіталу в одних країнах-членах, що залучається в інші;
2) здійснення належних допоміжних заходів для сприяння потоку інвестицій у країни, що розвиваються, і між ними.
Функції:
" збільшення можливостей інших страховиків шляхом спільного чи страхування перестрахування;
" страхування інвестицій у країни, не підметів такому страхуванню іншими страховиками в силу політики останніх;
" обслуговування інвесторів, що не мають доступу до іншим офіційно визнаним страховикам;
" надання гарантій інвесторам різних національностей, що входять у який-небудь багатонаціональний синдикат, що створює сприятливі умови для висновку страхових контрактів і врегулювання претензій.
ЕБРР
ЕБРР - III впливова кредитна організація. Він був створений у 1990 у результаті підписання Угоди про створення Європейського банку реконструкції і розвитку (приступив до операцій у квітні 1991 р.). Місцеперебування - Лондон.
Мета:
" підтримка переходу країн Центральної і Східної Європи і до орієнтованого на відкритий ринок економіці;
" сприяння розвитку приватного підприємництва в країнах, прихильних принципам багатопартійної демократії, плюралізму і ринкової економіки.
Функції:
? підтримка країн-членів - одержувачів допомоги в проведенні структурних і галузевих економічних реформ, включаючи демонополізацію і приватизацію з метою повної інтеграції їхніх економік у світову економіку шляхом сприяння:
" організації, модернізації і розширенню виробничої, конкурентноздатної і приватнопідприємницької діяльності, насамперед малих і середніх підприємств;
" мобілізації національного й іноземного капіталу й ефективному керуванню;
" інвестиціям у виробництво з метою створення конкурентного середовища і підвищення продуктивності, якості життя і поліпшення умов праці;
" наданню технічної допомоги в підготовці, фінансуванні і реалізації проектів;
" стимулюванню і заохоченню розвитку ринків капіталу;
" реалізації солідних і економічно обґрунтованих проектів, що включають більш ніж одну країну реципієнта;
" екологічно стійкому розвитку.
В ЕБРР входять близько 60 країн і інститути (Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк).
Членами Банку можуть стати:
1. Європейські країни.
2. Неєвропейські країни, що є членами МВФ.
3. Європейське співтовариство (Європейський Союз).
4. Європейський інвестиційний банк.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Х.А. Шреплер. Міжнародні економічні організації. 1998.
2. Світова економіка під ред. Булатова. 1999.
3. Кругман, Обстфельд. Міжнародна економіка, теорія і політика. 1997.
4. Ломакин В.К. Світова економіка. Підручник для Вузов. 1998.
5. Положення міжнародного валютного фонду.

 
 

Цікаве

Загрузка...