WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Транспортні перевезення у зовнішньоекономічній діяльності - Реферат

Транспортні перевезення у зовнішньоекономічній діяльності - Реферат

морська, залізнична, автомобільна інфраструктура. Будуються морські глибоководні канали - Суецький (1869 р.), Кільський (1895 р.), Панамський (1929 р.), морські порти, залізничні станції. Створюються міжнародні транспортні організації по регулюванню питань міжнародних перевезень.
В сучасних умовах до транспортного забезпечення міжнародної торгівлі ставляться все нові вимоги: ритмічність, регулярність, безперервність, надійність, висока швидкість доставка продукції в строго обумовлений термін без втрат і пошкодження товару з мінімальними витратами - важливі умови ефективності і якості транспортного забезпечення зовнішньоекономічних з'язків.
Існує декілька методів визначення економічної ефективності транспортних перевезень, яка залежить в першу чергу від якості перевезень та інноваційних процесів на транспорті.
Економічний ефект транспортного перевезення різними видами транспорту визначаються за формулою
Е=(П - ЕнКт) А2, де
П=П2-П1 - прибуток від виконання маршруту.
Ен=0,4-0,9 -нормативний коефіцієнт ефективності залежно від виду транспорту.
Кт - питомі капіталовкладення для виконання маршруту.
А2 - об'єм перевезень на розрахунковому періоді.
Як видно із приведеної формули ефект залежить від капіталовкладень в інноваційні процеси.
1.4. Світова транспортна інфраструктура.
Розвиток транспорту держави залежить від внутрішніх та зовнішніх факторів. Країни які розвиваються, становлять 70% території земної поверхні, мають слаборозвинену транспортну інфраструктуру, яка складає 5% світової транспортної інфраструктури. Для порівняння частки окремих видів транспорту у здійсненні світових вантажних перевезень для окремих країн складає:
- східноєвропейських - водний 23%, наземний - 64%, інші види - 13%
- промислово розвинутих - водний 62%, наземний - 27%, інші види -11%
- країн, що розвиваються - водний 84%, наземний - 10%, інші види - 6%.
У світі налічується 9800 портів, із них 1000 міжнародних, 15950 аеропортів, із них 1020 міжнародних. Розподіл транспортних мереж по окремих країнах, континентах і регіонах неоднорідний. Так, щільність залізничних ліній в Африці в 15 разів менша ніж щільність автомобільних доріг в Азії в 10 раз менша ніж в країнах Східної Європи. Причини нерівномірності - різний рівень промислових ресурсів, особливості географічного розвитку.
З розвитком міжнародних економічних з'язків між країнами і
міжнародних економічних відносин особливу актуальність отримала проблема вдосконалення організації руху товаропотоків у світовій торгівлі. Це викликано тим, що транспорту в ЗЕД відведена важлива роль. Від роботи транспорту залежить якість, ефективність, розвиток зовнішньоекономічних відносин. У сучасних умовах господарювання до транспортного забезпечення зовнішньої торгівлі висуваються все нові вимоги. Транспорт поступово трансформується в більш крупні інтернаціональні комплекси, які по формі залишаються міжнародними, а по змісту набувають єдиної глобальної системи.
Подальший розвиток транспортної системи буде спрямований на:
- повне виключення перевантаження вантажів в процесі транспортування різними видами перевезення.
- виключення або значне скорочення складської обробки вантажів за рахунок впровадження сучасних методів матеріально-технічного забезпечення.
- повне виключення документального потоку в паперові формі за рахунок впровадження електронних інформаційних систем.
- значне спрощення або повне виключення формальностей при перетині державних кордонів міжнародними вантажопотоками.
- вирівнювання рівня технічного розвитку транспортних засобів.
- створення єдиної транспортної інфраструктури.
- уніфікація транспортної і митної документації.
- підвищення якості перевезень за рахунок впровадження міжнародних стандартів і систем контролю.
- вдосконалення організаційних форм і технологічних систем товаропотоків.
Таким чином, в майбутньому сформується інтегрована глобальна система товаропотоків, яка успішно обслуговує світове господарство з єдиною правовою і технічною базою.
ВИСНОВКИ
Аналіз свідчить, що за роки незалежності в Україні активізувався процес інтеграції транспортної системи в Європейську. Так, прийняті закони України і постанови Кабінету Міністрів України щодо регулювання міжнародного перевезення в Україні, створення і функціонування міжнародних транспортних коридорів в Україні як складової транспортної мережі Європи. Україна приєдналася до дев'яти європейських конвенцій і угод, які розроблені Комітетом з внутрішнього транспорту ЄЕК ООН.
Завдяки поступовій інтеграції української економіки в європейську, вигідному географічному положенню на перетині світових транзитних зв'язків українські перевізники суттєво збільшили обсяги перевезень вантажів, про що свідчить кількість перетинань кордону.
Політики країн ЄС вважають, що в інтересах Співтовариства транспорт повинен мати більш чітку організацію. При цьому багато уваги приділяється автомобільному транспорту, який є основним джерелом забруднення навколишнього середовища. Відомо, що економічний розвиток залежить від інтенсивності торгових зв'язків, які обслуговуються транспортом. У цьому процесі частка транспорту постійно зростає внаслідок збільшення високоякісних товарів у загальному обсязі виробництва.
За прогнозами Міжнародного союзу автомобільного транспорту обсяг вантажних перевезень в Європі у 2010 р. автомобільним транспортом у порівнянні з 1986 р. збільшиться вдвоє і становитиме 16,5 млрд. т. Крім того, щорічний приріст обсягів перевезень вантажів, в основному, буде залежати від політичних інтеграційних процесів у державах ЄС.
ЛІТЕРАТУРА
1. Аксенов І.Я. Єдина транспортна система, 1980 р. - 213 с.
2. Марунич В.С., Ткаченко А.М., Дума І.М. Нормативно-правова база перевезень, 1995 р. - 528 с.
3. Левковець П.Р., Марунич В.С. Міжнародні перевезення і транспортне право, 2005 р. - 290 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...