WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Транспортні перевезення у зовнішньоекономічній діяльності - Реферат

Транспортні перевезення у зовнішньоекономічній діяльності - Реферат


РЕФЕРАТ
З дисципліни: " Організація транспортних перевезень"
Транспортні перевезення у зовнішньоекономічній діяльності.
?
Зміст
Тема 1. Транспортні перевезення у зовнішньоекономічній діяльності.
Вступ
1.1. Предмет та зміст курсу.
1.2. Економічна теорія про транспортні перевезення.
1.3. Світова транспортна інфраструктура.
Висновки
Література
Вступ
Сучасний етап розвитку економіки України пов'язаний з переходом до ринкових відносин, характеризується підвищенням соціальних, організаційних, екологічних та технологічних вимог щодо функціонування і розвитку транспортного комплексу. Схильність до співробітництва в різних галузях суспільного виробництва і соціальній сфері викликає необхідність удосконалення міжнародних перевезень та зміцнення позицій вітчизняного перевізника на транспортних ринках. Економічна криза на транспорті, як і в інших галуззях, у значній мірі є наслідком намагання створити у стислі терміни самостійну національну маршрутну систему, на теренах якої значна кількість транспортних підприємств і перевізників сьогодні не в змозі ефективно функціонувати, що перешкоджає формування спільного ринкового простору. У сучасному світовому поділі виробництва відсутні приклади навіть серед розвинених держав, щоб транспортні системи були відокремлені і не базувались на інтеграційних принципах. Ігнорування цього факту, недостатність законодавчої, нормативно-правової, технологічної та інформаційної бази міжнародних перевезень призводить до того, що Україна, яка знаходиться на перехресті головних транспортних напрямків Євроазійського континенту, що мають тисячолітню історію, неповністю реалізує ці переваги в розвитку національної транспортної системи на мережі міжнародних транспортних коридорів.
Важливе місце в економічній політиці держави відведено невідкладному опрацюванню та реалізації "Програми створення та функціонування національної мережі міжнародних транспортних коридорів в Україні", "Комплексної програми утвердження України як транзитної держави", розширення співробітництва з міжнародними транспортними організаціями, забезпечення приєднання України до міжнародних конвенцій та угод у галузі міжнародних перевезень.
Таким чином, удосконалення організації міжнародних пасажирських та вантажних перевезень на мережі міжнародних транспортних коридорів та їх правове забезпечення є актуальним і потребує наукових методів вирішення.
1.1.Предмет та зміст курсу.
Історія міжнародних транспортних перевезень тісно пов'язана із розвитком економічних і політичних відносин. Економічні та політичні відносини між державами розвивались добровільним та примусовими методами.
Добровільний метод ґрунтується на встановленні партнерських економічних вигідних стосунків Наприклад: Великий шовковий шлях, Янтарний Чумацький шлях, і інші.
Примусовий метод ґрунтується на захопленні чужих територій, пограбування природних ресурсів і прокладання шляхів сполучень. Взаємовідносини між суб'єктами підприємницької діяльності держави та суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності опираються на систему переміщення вантажів і людей за допомогою транспортних засобів, які входять в транспортну систему.
Предметом вивчення дисципліни є:
- механізм функціонування транспортних перевезень.
- тенденція розвитку транспортних мереж та транспортного обслуговування у зовнішній діяльності.
- умови та особливості транспортних зовнішньоекономічних контрактів.
- особливості транспортного експедирування вантажів.
- особливості транспортного страхування транспортних засобів, вантажів та пасажирів.
- розрахунок економічної суспільності транспортних контрактів. Зміст курсу:
- особливості транспортних перевезень у ЗЕД.
- техніко-економічна характеристика транспорту.
- міжнародна транспортна класифікація вантажів
- транспортне забезпечення.
- транспортні операції.
- транспортні умови контрактів.
- системи товаропотоків.
- концепція транспортних перевезень.
- правове регулювання міжнародних перевезень.
- перевезення вантажів автомобільним, залізничним, водним, повітряним та спеціальним транспортом.
- особливості перевезень змішаним та комбінованим транспортом.
- транспортне страхування.
- транспортно-експедиторське обслуговування перевезень.
- інноваційні процеси у транспортних перевезеннях.
- економічна ефективність транспортних перевезень.
1.2. Економічна теорія про транспортні перевезення.
В економічній теорії виділяють чотири фактори виробництва: праця, капітал, земля і підприємство.
Підприємство - особливий фактор, який з'єднює три фактори: працю, капітал і землю. Виробництво включає в себе створення матеріальних і нематеріальних благ. Значну частину своїх потреб людина задовольняє за допомогою транспортних послуг.
Транспортна послуга - це частина економічної діяльності направленої на задоволення потреб людей шляхом зміни географічного положення транспорту.
В міжнародному поділі праці транспорту виділена особлива роль, від його роботи залежить ефективність, якість і розвиток зовнішньоекономічних зв'язків. Транспорт обслуговує практично всі види міжнародних економічних відносин. Транспортні операції починають і закінчують процес реалізації зовнішньоторгового договору.
Американський економіст Джон Койл в своїй роботі "Transportation" писав " Транспорт являється одним із інструментів, необхідних цивілізованій людині, щоб внести порядок у світ хаосу. Транспорт входить в кожну сферу нашого життя. Зі всіх точок зору - економічної, політичної, військової - це безспірно найважливіша галузь у світі. Без транспорту ви не зможете утримувати овочеву або пивну лавку, а тим більше перемогти у війні. Чим складнішає наше життя, тим більшу потребу ми маємо у транспорт і".
Кінець XIX століття можна вважати початком інтенсивного формування транспортної системи. В цей час створюється

 
 

Цікаве

Загрузка...