WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Порівняльна характеристика економічних показників країн України та Туреччини - Реферат

Порівняльна характеристика економічних показників країн України та Туреччини - Реферат

України.
Серед внутрішньодержавних залізниць найбільше значення мають лінії Донбасу - Кривий Ріг, Київ - Харків, Київ -Львів, Київ -Одеса, Харків- Севастополь. Найважливішими міжнародними залізничними магістралями є: Донбас -Москва, Одеса -Київ - Москва, Бахмач - Гомель, Мінск, Ковель -Хелм, Львів - Пепемишль, Київ - Чоп -Прага, Чернівці - Сучава тощо.
Залізничний транспорт посідає перше місце серед інших видів транспорту за вантажооборотом. Особливимивантажами залізничного транспорту є залізнична руда, сира нафта, будівельні матеріали, мінеральні добрива, сільськогосподарська продукція, вироби металургії та машинобудування.
Залізничні магістралі різного напрямку, перетинаючись, утворюють залізничні вузли. Найбільші серед них - Харків, Київ, Дніпропетровськ, Львів, Кривий Ріг тощо.
У перевезеннях на невелику відстань головну роль відіграє автомобільний транспорт. Особливо ефективний він на відстаннях до 50 км. Ним здійснюються зв"язки між містами і селами, перевозяться продукція сільського господарства до магазинів і сховищ, до залізничних станцій і пристаней. Значні перевезення цього виду транспорту становлять будівельні матеріали і продукція легкої промисловості.
Довжина автомобільних шляхів загального користування понад 172,6 тис. км., з них із твердим покриттям - 163,9 тис. км., щільність -понад 271км. на 1 тис. квадратних км. території.
У цілому найкраще забезпечені автомобільними шляхами Донбас, Закарпаття, Поділля, Автономна Республіка Крим, Київська область. Найгірше - Полісся.
Основні автомагістралі всередині країни - Київ - Львів, Київ - Харків, Донецьк - Дніпропетровськ - Кіровоград та ін.
Важливими автомагістралями , що сполучають Україну з сусідніми державами, є Київ - Брест, Київ - Москва, Харків - Москва, Одеса -Кишинів та інші. Україна добре інтегрована в європейську мережу автомобільних доріг з виходом в Ужгороді в Словаччину і Чехію, в Чопі - в Угорщину та Австрію, в Порубному - в Румунію - в Польщу.
Морський транспорт відіграє важливу роль у міжнародних зв"язках нашої країни. На нього припадає чверть її вантажообороту. За середніми відстаннями перевезень вантажів ( близько 6000 тис. км.) морський транспорт посідає перше місце серед інших видів транспорту. Але за відстанню перевезення пасажирів значно поступаються залізничному і особливо повітр"яному транспорту.
Серед вантажів, які перевозяться морськими суднами, домінують руди металів, кам"яне вугілля, нафта і нафтопродукт, будівельні матеріали. Морськими транспортними шляхами в Україну надходять нафта, різноманітне обладнання і машини, джут, чай, кава, цитрусові, банани тощо.
Найбільші морський порт України - Одеса. Серед інших - Миколаїв, Херсон, Ізмаїл. Пасажирські перевезення здійснюють в Україні 17 морських портів. Найбільший обсяг пасажиропотоків припадає на порти Чорного моря: Севастополь, Ялта, Одеса. Діють міжнародні поромні переправи з Одеси в Хайфу (Ізмаїл) і Поті (Грузія).
Загальна довжина судноплавних шляхів в Україні до 4 тис. км. майже за всіма показниками перевезень вантажів і пасажирів цей вид транспорту знаходиться на останньому місці. Серед його вантажів провідне місце посідають будівельні матеріали, кокс, вугілля, залізна і марганцева руди.
Основну роль у перевезеннях вантажів і пасажирів відіграє Дніпропетровський басейн. По Дніпру та найбільших притоках - Прип"яті та Десні - здійснюється понад 90 % усіх перевезень річкового транспорту в країні. Найбільші порти на Дніпрі - Київ, Дніпропетровськ і Запоріжжя.
Судноплавні шляхи проходять також по Дністру, Південному Бузі, Стирі та Горині.
Основною річковою магістраллю міждержавних перевезень є Дунай. На ньому дібють порти Вилкове, Кілія, Ізмаїл та Рені.
Повітряний транспорт має великі перспективи. Головна його перевага - швидкість. Літаками перевозять переважно пасажирів. За середньою відстанню перевезення 1 пасажира повітряний транспорт в Україні посідає перше місце і перевищує залізничний транспорт більш, як у 10 разів.
Найбільші міста України мають по 2 аеропорти: в Києві - це "Бориспіль" і "Київ (Жуляни)", в Одесі - "Центральний" і "Застава", в Сімферополі - "Сімферопільський" і "Заводський". Найбільший аеропорт країни знаходиться у Борисполі під Києвом.
Трубопровідний транспорт призначений для транспортування нафти, газу та інших рідких, газоподібних і сипучих речовин. Довжина газопроводів у межах нашої країни близько 35 тис. км., нафтопроводів - 2,5 тис. км, нафто продуктопроводів - близько 3 тис. км.
Найбільший нафтопровід "Дружба" є транс"європейською магістраллю і в межах України має протяжність 680 км. в межах України нафтопроводи тягнуться до родовища Гнідиці до Кременчука та від родовищ нафти до переробних заводів у Передкарпатті.
У зростанні житєвого рівня населення велика роль належить сфері послуг: житлово-комунальне господарство, пасажирський транспор і зв"язок, система побутового обслуговування, освіта, культура і мистецтво, охорона здоров"я, фізична культура і спорт. За своїм призначенням всі вони істотно впливають на вирішення основних соціально-економічних завдань.
Основне значення сфери послуг полягає втому, що весь комплекс її галузей забезпечиє зростання рівня споживання та вдосконалення його структури. Послуги в цьому процесі виконують, як правило, роль фактора, який забезпечує відтворення робочої сили.
Соціальна сфера, задовольняючи потреби населення в культурних цінностях, освіті, охороні здоров"я, комунальному обслуговуванні тощо все більше впливає на виробництво матеріально-речового багатства через прискорення науково-технічного прогресу, створення необхідних передумов для підвищення рівня зайнятості у суспільному виробництві та раціонального використання трудових ресурсів, забезпечення розширеноговідтворення робочої сили, удосконалення структури вільного часу працюючих. В Україкі високий освітній рівень.
ЗЕД. Важливу роль відіграють прямі зв'язки підприємств і об'єднань, наприклад, у машинобудуванні, яке визначає якісну трансформацію виробничо-технічої бази всіх галузей наробного господарства на основі найновіших досягнень науки і техніки.
Україна в майбутньому може бути основним експортнром цукру, оскільки в 1990р. її частка у міжреспубліканському експорті становила 83%, макаронних виробів - 86%, солі - 80%, олії - 55%, кондитерських виробів - 52%, овочевих консервів - 46%, маргарину - 29%, борошна - 20%. У загальносоюзному фонді частка України була така: м'яса і м'ясопродуктів - 25%, молока і молочних продуктів - 21%, яєць і яйцепродуктів - 14%.
Основні споживачі тваринницької продукції - Росія, країни Закавказзя й Середньої Азії, макаронних виробів і борошна - Білорусь, Росія, країни Закавказзя і Середньої Азії; цукор вивозиться практично в усі країни СНД, олія - в Білорусь, держави Балтії.
Отже,

 
 

Цікаве

Загрузка...