WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Порівняльна характеристика економічних показників країн України та Туреччини - Реферат

Порівняльна характеристика економічних показників країн України та Туреччини - Реферат

Луцьку налагоджено виробництво легкових автомобілів для сільської місцевості. Автомбільна промисловість кооперується із заводами, які випускають двигуни, окремі вузли і агрегати автомобілів (Мелітополь, Полтава, Херсон, Чернігів, Синельникове, Кременчук), електрообладнан (Херсон,Сутиска Вінницької обл.),запасні частини (Чернігів). Таке кооперування виробництва між підприємствами машинобудування, а також зпідпрємствами інших галузей промисловості спричиняє внутрішньогалузеві і міжгалузуві зв"язки як всередені держави, так і за її межами.
Агропромисловий комплекс. Виробництво сільськогосподарської продукції та її переробка - одна з найважливіших складових частин народного господарства країни .
До складу АПК входять сільське господарство і галузі харчової промисловості, які переробляють його продукцію (цукрова, м"ясна, молокопереробна, олійно-жирова, плодоовочева, рибна та інші ). До агропромислового комплексу належать також підприємства і організації, що забезпечують зберігання, перевезення і реалізацію продукції, і ті, що виробляють машини та обладнання, виконують дослідницьку роботу, готують кадри.
Основою агропромислового комплексу країни, її провідною галузю є сільське господарство. Сільське господарство поділяється на рослиництво та твариництво.
Рослинництво. Основу рослиництва країни становлять такі культури, як пшениця, жито, кукурудза, рис, ячмінь, овес, просо, гречка, зернобобові. Зерно є основним продуктом харчування людини і сировиною для багатьох галузей промисловості. Тому в структурі посівних площ зернові культури посідають перше місце.
Основною зерновою культурою України є озима пшениця, на яку припадає майже 50% валового збору зерна в країні. Основні райони вирощування цієї культури - лісостепова, степова зони і частково Полісся. Посіви жита займають близько 2% площа зернових. Його вирощують на Поляссі, в Лісостепу, в Карпатах.
Ячмінь друга за розмірами посівних площ і за валовими зборами зерна (близько 20%) яра зернова культура. Його вирощують у південй частині Степу та в передгірних районах Криму.
Третє місце за площею посівів посідає кукурудза. На неї припадає майже 15% валового збору зерна. Овес займає таку саму площу, як і жито. Гречку сіють в Лісостепу і на Поліссі. Просо вирощують в Лісостепу і в Степу. Рис культивують на поливних землях у Миколаївській, Херсонській областях та в Криму.
Зернобобові - горох, люпин, вика та соя - дуже ціні кормові та харчові продукти. Горох вирощують переважно на півдні Лісостеп і півночі Степу, люпин - на Поліссі, сою - здебільшого в Степу і в Лісостепу.
На базі зернового господарства працюють галузі харчової промисловості: борошномельно - круп"яна, хлібопекарська, макаронна, кондитерська.
Борошномельство - круп"яна промисловість забезпечує населення борошном і крупами, а її відходи використовуються для виробництва комбікормів. Борошно - основна сировина для розвитку хлібопекарської, макаронної і частково кондитерської промисловості.
Макаронна промисловість у своєму розміщенні цілком орієнтується на споживача.
Кондитерська промисловість також орієнтується в розміщенні на споживача.
Првідні технічні культури України - цукрові буряки та соняшник.
Україна є основою бурякозбираючою країною світу. Вона посідає перше місце за обсягами валових зборів цукрових буряків. Найбільші площі під культурою (75%) знаходяться в Лісостепу.
Соняшник - основна олійна культура нашої країни. За обсягами його вирощування Україна на першому місці в світі. Основні площі соняшнику зосереджено в степових районах.
Найбільші площі сільськогосподарських угідь під картоплею на Поліссі та в Передкарпатті. Природні умови України дають змогу спеціалізувати вирощування баклажанів, перцю, помідорів, огірків. Огірки, помідори, капусту, цибулю, столові буряки, моркву вирощують п всій території України, особливо навколо великих міст.
Найбільш сконцентровано плодоягідних насаджень у правобережному Ліслстепу, Криму, Закарпатській області.
Важливою галуззю сільського господарства країни є виноградництво. Близько 90% товарного винограду вирощують у Криму, Одеській, Миколаївській та Закарпатській областях.
Тваринництво - це друга після рослинництва важлива галузь сільського господарства. Вона забезпечує населення цінними продуктами харчування - молоком, маслом, яйцями, а харчову промисловість - сировиною.
Тваринництво поділяється на кілька галузей: скотарство, свинарство, вівчарство, птахівництво, бджільництво, звіриництво тощо.
Скотарство - провідна галузь тваринництва. Поширено воно в усіх областях і районах України. Найбільше великої рогатої худоби в розрахунку на 100 га сільськогосподарських угідь в Лісостепу і на Поліссі. Скотарство має молочно- мясний напрям.
Свинарство - посідає друге місце після скотарства. Частка свинини у виробництві м"яса наближається до 40%. Основна частина поголів"я свиней зосереджена на Поліссі, в Степу та в Лісостепу, хоча спеціалізація цієї галузі в різних районах неодинакова. На Поліссі і в Лісостепу переважають м"ясо-сальні породи, а в Степу - сальні.
Важливе місце серед галузей тваринництва посідає птахівництво. Ця галузь добре розвинута в Київській, Львівській, Донецькій, Дніпропетровській областях та в Криму. Спеціалізовані підприємства - птахофабрики розміщенні довколо великих міст і в курортних регіонах. Вони постачають їм дієтичне м"ясо та яйця.
Бджільництво як галузь тваринництва, що дає надзвичайно цінну продукцію - мед, віск, прополіс, пилок, маточне молочко, - найпоширеніше в Степу, Лісостепу і в Карпатах.
Ставкове рибництво має в Україні значні перспективи розвитку. Нині можливості галузі реалізуються далеко не повністю. Найбільше розвинуте ставкове рибництво в Лісостепу і Карпатах.
Транспорт - має велике значення для зв"язку між гулузями народного господарства, між містом і селом, між окремими районами країни. Транспорт сприяє суспільному територіальному поділу праці, є ефективним фактором формування економічної спеціалізації господарства окремих районів, неможливої без обміну продукцією, забезпечує виробничі й не виробничі потреби нардного господарства і населення в усіх видах перевезень.
Виділяються такі види транспорту: наземний (залізничний, автомобільний, гужовий, в"ючний), водний ( морський, річковий, озерний), повітряний та трубопровідний. Залізничний транспорт. Довжина залізничних колій загального користування 22,8 тис. кілометрів. Їх щільність складає 38 кілометрів на 1тис. квадратних кілометрів території. Загальна довжина залізничних колій підприємств і організацій (під"їзні шляхи) більша, ніж довжина залізничних колій загального користування ( магістральні шляхи). Найгустіша мережа залізничних магістралей характерна для Донбасу, Придніпров"я, правобережного лісостепу на західних територій

 
 

Цікаве

Загрузка...