WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Зовнішня економічна діяльність ВАТ “Lara” - Курсова робота

Зовнішня економічна діяльність ВАТ “Lara” - Курсова робота

ринку звичайно проводиться за програмою маркетингу.
Сучасна міжнародна торгівля пов'язана з великою кількістю товарів, тому й об'єкти дослідження від роду діяльності фірми. Відповідно й методи, що застосовуються в ході дослідження можуть істотно різнитись. Поряд з тим існує ряд найважливіших факторів, що завжди вивчаються під час підготовки будь-якої зовнішньоекономічної операції.
1. Політичні відносини з країною-контрагентом. Напружені політичні відносини з країною контрагентом, природно, не будуть сприяти можливості укладання контракту. Введення ембарго проти тієї чи іншої держави також спрямоване на досягнення визначених політичних цілей за допомогою економічних інструментів (у даному випадку зовнішньої торгівлі). Крім цього в рамках політичних і військових об'єднань (таких, як, насамперед НАТО) діють комітети й комісії, що встановлюються обмеженнями на торгівлю визначеними товарами з зазначеними країнами (наприклад Східною Європою).
2. Ємкість і кон'юнктура товарних ринків. Вивчення ємності ринку дозволяє визначити загальні умови, у яких можлива торгівля. Кон'юнктурні спостереження дозволяють перевірити правильність прийнятого рішення щодо ємності ринку, виявити коливання і найвигідніші умови продажі і покупок, методи здійснення зовнішньоторговельних операцій, час і місце виходу на ринок.
3. Торгово-політичні умови. Серед торгово-політичних умов велика увага приділяється розмірам мита і зборів, методами розрахунку мита, умовами зберігання на митних складах. Крім цього вивчається ліцензійна система і порядок одержання ліцензії, можливість встановлювати квот, валютних обмежень; умови торгових договорів даної країни з іншою країною контрагентом, система санітарно гігієнічних правил.
4. Транспортні умови. Вони відіграють важливу роль, тому що впливають на ціну товару. Тому варто вивчити наявність прямих рейсів, тарифи лінійного судноплавства, фрахтові ставки; залізничні тарифи, ступінь механізації вантажно розвантажувальних робіт, вартість збереження вантажу, ставки портових зборів, правила і особливі умови переведень.
5. Умови платежа і кредита. Необхідно вивчити можливість надання кредиту, його форми, що найчастіше використовуються в торгівлі тими чи іншими товарами, вартість кредиту.
6. Правові умови. Велике значення має вивчення законодавства про здійснення торгових операцій, страхування і торгове судочинство, закони про правове положення і діяльність іноземних фірм, охорону промислової власності, патентування винаходів, реєстрація торгових знаків, арбітраж.
7. Специфічні вимоги ринку. У різних країнах склалися певні вимоги до номенклатури, асортименту товарів і їхньої якості. Вони обумовлені географічними, кліматичними умовами, традиційними, смаками, і повинні обов'язково врахуватися під час підписання контракту.
8. Канали і методи збуту. Вивчається товарозбутова мережа країні, роль посередників. Особлива увага приділяється аналізу збутової мережі конкурентів, методам і техніці збуту, напрямам обслуговування, рекламі.
Організаційний етап.
Встановлення контакту з обраним партнером.
Після вибору іноземного контрагента, необхідно установити за ним контакт, тобто провести роботу з підготовки до укладання угоди. Ця робота для експортера істотно відрізняється від аналогічного процесу для імпортера, тому вони будуть розглянуті окремо.
Процедура підготовки експортної угоди.
У процесі підготовки експортної угоди продавець може використовувати різні засоби встановлення контактів з потенційними покупцями;
- поправити пропорцію (офорту) безпосередньо одному чи декільком можливим іноземним покупцям;
- прийняти і підтвердити замовлення покупця.
- прийняти участь в торгах.
- прийняти участь у виставках і ярмарках;
- зробити рекламне оголошення з засобами масової інформації, каталог, проспектах.
Під офертою розуміють письмову пропозицію продавця, що надається покупцеві, про продаж партії товару на визначених продавцем умовах. Фірма чи особа, що висунула таку пропозицію, називається офертою.
Оферта містить усі основні умови майбутньої угоди: найменування товару, кількість, якість, ціну, умови поставки, термін поставки, умови платежу, характери й упакування, порядок приймання, здачі, загальні умови поставки.
Процедура підготовки імпортної угоди.
У процесі підготовки імпортної угоди покупець може використовувати такі способи встановлення контактів з потенційним продавцем-експортером:
- направити відомому продавцю замовлення;
- направити запит підприємству, що виробляє потрібні товари;
- направити експортеру безумовний акцент його твердої оферти чи контроферту.
- направити потенційному експортеру комерційний лист про наміри вступити в переговори у відповідь на його пропозицію чи рекламу. (1)
2. Характеристика підприємства.
Відповідно до статті 24 Закону України від 19 вересня 1991 року "Про господарські товариства" відкрите акціонерне товариство (ВАТ) яке має статутний фонд наділений на визначену кількість акцій рівної номінальної акції, і несе відповідальність за зобов'язаннями тільки майном товариства.
Характеристика акціонерного товариства (АТ):
1. АТ є різновидом господарського товариства, має статутний фонд поділений на визначену кількість акцій рівної номінальної вартості.
Акцією є цінний папір без установленого строку обігу, що засвідчує дольову участь у статутному фонді АТ та прав на участь управління ним. Дає право його власникові на одержання частини прибутку у вигляді дивідендів. А також на участь у розподілі майна при ліквідації АТ. Статутний фонд повинен мати не менше 1250 мінімальних плат. При меншій кількості статутний фонд не дозволяється створюватися.
2. АТ несе відповідальність за своїми зобов'язаннями лише майном товариства.
3. Законодавство України поділяє акціонерів на засновників і учасників.
Засновниками вважаються особи які виконують дії пов'язані із заснуванням АТ. Вони вкладають між собою договір який визначає порядок здійснення ними спільної діяльності із заснуванням АТ відповідального перед особами, що є третіми особами.
На відміну від засновників учасники цих товариств погоджуються зробити внесок до статутного фонду товариства, але не беруть на себе будь-які дії та обов'язки щодо його створення.
Відповідно до статті 25 Закону України "Про господарські товариства" в Україні створюються:
o ВАТ акції якого можуть розповсюджуватись шляхом відкритої відпустки та купівлі продажу на біржах;
o ВАТ може випускати акції будь-яких видів акції.
На установчих зборах ВАТ вирішуються такі питання:
- створення АТ;
- затвердження статуту;
- обирається рада АТ (спостережна рада);
- виконавчі та контролюючий орган акціонерного товариства;
- затверджується оцінка вкладів внесених внатуральній формі.
Реєстрація ВАТ
Вищим органом утворення ВАТ є загальні збори товариства. Тут мають право брати участь усі акціонери незалежно від кількості та класу операцій, власниками яких вони є акціонери які беруть участь у загальних зборах

 
 

Цікаве

Загрузка...