WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → 1.Види та методи управління ЗЕД. 2. Вплив правового регулювання на ЗЕД - Контрольна робота

1.Види та методи управління ЗЕД. 2. Вплив правового регулювання на ЗЕД - Контрольна робота

провадженої за межами територіальних вод України;
застосовують для рятування або надання допомоги у нейтральних або територіальних водах інших країн;
входять до складу Військово-Морських Сил України і їх відправляють за межі територіальних вод України, у тому числі на якірні стоянки;
- поставки для заправлення або постачання повітряних суден, що:
виконують міжнародні рейсидля навігаційної діяльності чи перевезення пасажирів або вантажів за плату;
входять до складу Військово-Повітряних Сил України і їх відправляють за межі повітряного кордону України, у тому числі у місця тимчасового базування;
- поставки для заправлення (дозаправлення) та постачання космічних кораблів, а також супутників.
За нульовою ставкою, відповідно до п. 6.2.2 Закону оподатковують продаж робіт (послуг), призначених для використання та споживання за межами митної території України. У тому числі за нульовою ставкою оподатковуються операції з:
надання нерезидентам в оренду, чартер, фрахт морських або повітряних суден, які використовують на міжнародних маршрутах або лініях, а також космічних кораблів або супутників чи їхніх частин або окремих функцій;
надання послуг персоналу з обслуговування морських, повітряних та космічних об'єктів;
надання послуг з передавання авторських прав, ліцензій, патентів, прав на використання торгових марок та юридичних або економічних знань, а також опрацювання даних та інформатики для нерезидентів;
надання послуг з організації реклами і публічних зв'язків за межами України, забезпечення персоналом нерезидентів України, культурної, спортивної, освітньої діяльності за межами України;
надання послуг з туризму на території України в разі їх продажу безпосередньо або з посередництвом нерезидентів, із застосуванням безготівкових розрахунків.
За нульовою ставкою, відповідно до п. 6.2.4 Закону, оподатковують надання транспортних послуг з перевезення пасажирів та вантажів за межами митного кордону України, а саме: від пункту за межами державного кордону України до пункту проведення митних про-цедур з випуску пасажирів або вантажів з-під митного контролю на митну територію України (включаючи внутрішні митниці);
від пункту проведення митних процедур з випуску пасажирів або вантажів за межі митного кордону України (включаючи внутрішні митниці) до пункту поза межами державного кордону України; між пунктами поза межами митного кордону України.
Нульова ставка оподаткування означає, що ПДВ з оборотів щодо продажу вказаних товарів, робіт, послуг не нараховують, і водночас платник податку має право ввести до складу податкового кредиту (відшкодовувати) суми податку, отримані в ціні придбаних товарів, сировини, матеріалів, робіт, послуг, які використані для виготовлення і продажу товарів, робіт, послуг, оподаткованих за нульовою ставкою.
У разі проведення товарообмінних (бартерних) операцій за зовніш-ньоекономічними контрактами ПДВ з оборотів щодо продажу товарів, робіт, послуг не нараховують, однак суми ПДВ, отримані в ціні придбаних товарів, сировини, матеріалів, робіт, послуг, які використані для виготовлення і продажу товарів, робіт, послуг, експортованих за товарообмінними (бартерними) контрактами до складу податкового кредиту не вводять, а вводять їх до складу валових витрат платника податку (тобто збільшують вартість отриманих (придбаних) товарів, сировини, матеріалів, робіт, послуг).
Вартість імпортних товарів, робіт, послуг, включаючи мито, митні збори та акцизні збори, нараховані на ці товари, за винятками, прямо наведеними в Законі та вказаними в переліку товарів критичного імпорту, розробленому Кабінетом Міністрів України, є об'єктом оподаткування.
Отже Закон "Про податок на додану вартість" має на меті стимулювати експорт (особливо в розрахунках за валюту) та зробити дорожчим імпорт.
Таку ж мету має і законодавство зі справляння акцизного збору. У Декреті Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір" від 26 грудня 1992 p. № 18-92 зазначено, що акцизний збір - це непрямий податок на високорентабельні монопольні товари (продукцію), який входить до ціни цих товарів (продукції). Платниками акцизного збору є суб'єкти підприємницької діяльності - виробники підакцизних товарів (продукції), а також суб'єкти підприємницької діяльності, що імпортують підакцизні товари (продукцію), громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які ввозять (пересилають) предмети (товари) на митну територію України відповідно до законодавства.
Водночас згідно зі ст. 5 Декрету акцизний збір не справляють у разі реалізації підакцизних товарів (продукції) на експорт за іноземну валюту.
Декретом Кабінету Міністрів України від 11 січня 1993 p. № 4-93 "Про Єдиний митний тариф України" виконавчій владі в особі уряду надано змогу оперативно реагувати на імпортні потоки товарів шляхом регулювання ставок ввізного мита. У разі експорту товарів мито не справляють.
Законодавство України передбачає усунення подвійного оподаткування для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.
Сума доходу або прибутку, одержана юридичними особами, їх філіями, відділеннями за кордоном, входить до загальної суми доходу (прибутку), що підлягає оподаткуванню в Україні, і враховується під час визначення розміру податку.
Суми податку на дохід (прибуток), одержані за межами території України, її континентального шельфу та виняткової (морської) економічної зони, сплачені юридичними особами, їхніми філіями, відділеннями за кордоном відповідно до законодавства іноземних держав, зараховують під час сплати ними податку з доходів (прибутку) в Україні. У цьому випадку розмір зарахованих сум не може перевищувати суми податку з доходів (прибутку), що підлягає сплаті в Україні, стосовно доходу (прибутку), одержаного за кордоном.
Доходи, одержані за межами України фізичними особами з постійним місцем проживання в Україні, входять до складу сукупного доходу, що підлягає оподаткуванню в Україні.
Суми податку з доходів фізичних осіб, сплачені за кордоном відповідно до законодавства іноземних держав громадянами з постійним місцем проживання в Україні, зараховують під час сплати ними податку з доходів фізичних осіб в Україні. У цьому випадку розмір зарахованих сум податку з доходів, сплачених за межами України, не може перевищувати суми податку з доходів фізичних осіб, що підлягає сплаті цими особами в Україні.
Суми податку на нерухоме майно (нерухомість), сплачені за кордоном відповідно до законодавства іноземних держав фізичними особами, які постійно проживають в Україні, за об'єкти, що перебувають за її межами, зараховують під час сплати ними податку на об'єкти в Україні. У цьому випадку розмір зарахованих сум податку, сплачених за межами України, не може перевищувати суми, що

 
 

Цікаве

Загрузка...