WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → 1. Види зовнішньоекономічної діяльності. 2. Класифікація та роль товарних марок - Контрольна робота

1. Види зовнішньоекономічної діяльності. 2. Класифікація та роль товарних марок - Контрольна робота

знак.
Різновиди товарних марок:
· марка виробника, що створена самим виробником, або взята у оренду;
· приватна марка - марка, що створена торгівельним підприємством і включає в себе назву фірми-виробника;
· групова марка - марка, під якою продаються всі товари фірми. Перевага - зниження витрат на виведення товару на ринок, рекламу, товар купується вже тільки з-за назви фірми (відома якістю і престижністю). Особливість багатомарочного метода полягає у використанні двох і більше марок в одній товарній категорії. Його застосування пояснюється такими факторами:
1. виробник отримує більше торгової площі в магазинах, де пропонується його товар;
2. споживач (психологічно) хоч і віддає перевагу своїй марці (в силу звички), але не відмовиться спробувати щось нове;
3. розробка нових марочних товарів стимулює ініціативу та підвищує віддачу робітників фірми-виробника;
4. акцентується увага на корисності і привабливості пропонуємого товар
· індивідуальна марка - марка, яка присвоюється окремому товару фірми. Перевага - якщо будь-який товар зазнає поразки на ринку, репутація фірми непостраждає.
При розробці марочного товару виробник повинен прийняти рішення про рівень його якості та особові властивості, що будуть підтримувати позицію марки на ринку.
ЯКІСТЬ - це можливість товару здійснювати такі свої функції, які можна прорахувати. Поняття якості несе такі параметри, як довговічність, точність, надійність, простота в експлуатації та інші. З точки зору маркетингу, якість слід розглядати з позиції відповідності до купівельних вимог. До товарів відомих своєю якістю (а скоріш, ім'ям фірми, що ії виробляє) завжди більш прискіплива увага споживача.
Стратегії використання товарних марок.
Окрім того, виробник створює для свого товару засоби маркіровки - різноманітні ЕТИКЕТКИ ТА ЯРЛИКИ у вигляді бірок, наклеєних на товар, або гарно продуманих графічних комбінацій, які являють собою невід'ємну частину упаковки. На етикетці можлива присутність марочної назви товару, або потрібної інформації про нього (що бажано навіть при скромності оформлення).
В функції етикетки входить:
· ідентифікація товару;
· інформація про його сортність;
· стислий опис характеристик товару (температура прання і прасування);
· реклама товару за рахунок своєї привабливості.
На сьогодні маркетинг в області збуту надає важливу роль упаковці товару. Фахівці сфери ринку називають її п'ятим важливим інструментом маркетингу (або п'ятою політикою фірми в доповнення до товару, ціни, розміщення та комунікації). Але переважно спеціалісти вважають, що упаковка це елемент товарної політики
В Україні відносини, що виникають у зв'язку з придбанням та здійснюванням права власності на товарний знак, регулюються згідно із законом України "Про охорону прав на знаки для товарів та послуг", прийнятим 15 грудня 1993 року.
Законом визначено правові вимоги до товарного знака. До них належить також вимога рекламоспроможності, тобто товарний знак має привертати увагу споживача до відповідних фірм, їхніх товарів і послуг.
Рекламоспроможність, згідно із законом, характеризується сукупністю таких ознак: новизна ідеї, естетичність, лаконічність, здатність до адаптації, зручність вимовляння, технологічність, асоціативність.
Право власності на товарний знак забезпечується свідоцтвом, яке видається Держпатентом України строком на 10 років.
Закон обумовлює такі правила користування торговим знаком:
o назва знака не відмінюється;
o знак постійно виділяється в тексті тим самим способом;
o зареєстрований знак супроводжується позначками ®, ТМ (Тrаdе Маrk) тощо.
Фірма-рекламодавець може скласти угоди щодо експлуатації іміджу найпопулярніших марок марки іншими фірмами, або використати так званий франчайзинг.
Франчайзинг - від слова "франшиза", тобто угода між особою (фірмою), яка надає франшизу (привілей), та комерсантом (фірмою), що має намір придбати право на використання імені, товарного знака, технології, іміджу та репутації даної особи (фірми).
Висновки
В число основних видів ЗЕД можна включити:
- міжнародну торгівлю;
- міжнародний лізинг;
- використання активів з-за кордону;
- контрактні форми ЗЕД;
- міжнародні інвестиції.
При проведенні міжнародного бізнесу компанії мають вибирати одну з різноманітних форм господарських операцій. Вибираючи, варто уважно розглянути власні цілі та оцінити ресурси, а також умови здійснення своєї діяльності.
діяльність більшості компаній за кордоном пов'язана з використанням двох основних форм ведення міжнародного бізнесу: товарного експорту і прямих інвестицій. Ці форми суттєво впливають на правила регулювання потоків приватного бізнесу між країнами. Інші форми ведення бізнесу - ліцензування і укладення контрактів "під ключ" - не менш важливі, а для деяких конкретних фірм або країн вони можуть мати вирішальне значення.
При розробці стратегії маркетингу конкретного товару продавець (виробник) повинен вирішити - чи буде він запропоновувати його як марочний (що підвищить його цінове значення, що є важливим аспектом товарної політики).
Товарний знак - це знак обслуговування, тобто зареєстроване в установленому порядку оригінальне оформлене художнє зображення, яке використовується для виокремлювання товарів та послуг фірми та для реклами. Синоніми товарного знака - фірмовий знак, марка, фірмова марка, емблема. У США налічується понад 300 тис. торгових марок. Щорічно 100 найбільших фірм витрачають майже 25 млрд дол., рекламуючи свої торгові марки.
Можна виділити чотири групи торгових знаків: художні (образотворчі), словесні, об'ємні та звукові.
Право власності на товарний знак забезпечується свідоцтвом, яке видається Держпатентом України строком на 10 років.
Закон обумовлює такі правила користування торговим знаком:
o назва знака не відмінюється;
o знак постійно виділяється в тексті тим самим способом;
o зареєстрований знак супроводжується позначками ®, ТМ (Тrаdе Маrk) тощо.
Література
1. Закон України "Про зовнішньоекономічну діяльність
2. Герчикова И.Н. Маркетинг и международное коммерческое право. - М., 1990.
3. Дениэлс Джон Д., Радеба Ли X. Международный бизнес: внешняя среда и деловые операции: Пер. с англ. - 6-е изд. - М., 1994.
4. Кириченко О.А. Реформи і зовнішня торгівля // Політика і час. - 1997. - № 3.
5. Лук'яненко Д.Г. Міжнародна економіка. - К., 1996.
6. Маринич М.А. Введение во внешнюю торговлю. - Минск, 2000.
7. Панченко Є.М. Міжнародний менеджмент: Навч. посіб. - К., 1996.

 
 

Цікаве

Загрузка...