WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Cпівробітництво України з Європейським Союзом (ЄС) у галузі туризму - Реферат

Cпівробітництво України з Європейським Союзом (ЄС) у галузі туризму - Реферат

м. Севастополь (АР Крим) на загальну суму 400000 євро, що планується здійснити протягом 2004 р.
Загальною метою реалізації цього проекту є створення ефективної та дієвої системи розповсюдження інформаційно-рекламних матеріалів через забезпечення функціонування мережі центрів туристичної інформації в регіонах України. При цьому для забезпечення роботи мережі будуть залучатись підприємці малого та середнього бізнесу, що мають працювати на договірній основі з місцевими органами самоврядування.
Реалізація проекту передбачається в два етапи. Очікуваними результатами є: поліпшення інформаційного обслуговування туристів регіону, створення та запровадження нових робочих місць, покращення туристичної та курортно-рекреаційної інфраструктури, підвищення іміджу держави на міжнародному рівні, збільшення питомої ваги організованого туризму.
На даний час в м. Одеса реалізується спільний проект, запропонований Федеральним міністерством освіти, науки та культури Австрії, організацією "KulturKontakt" і туристичною школою м. Бад-Леонфельд. Метою проекту є трансфер ноу-хау в сфері підготовки туристичних фахівців.
З метою ознайомлення з прогресивним досвідом і новітніми технологіями у сфері туризму та готельного господарства, долучення до міжнародних стандартів якості туристичного обслуговування, що існують у світовому, в тому числі європейському, туристичному бізнесі, у м. Києві щороку проводиться ряд міжнародних виставкових і науково-практичнихзаходів, таких як Міжнародний турсалон "Україна", що проходить під егідою Держтурадміністрації та за підтримки Всесвітньої туристської організації, Міжнародна конференція готельєрів і рестораторів "Індустрія гостинності" тощо.
Конструктивне вирішення питань лібералізації формальностей, пов'язаних з в'їздом іноземців до України, має важливе значення для туристичної галузі та економіки країни в цілому. Від цього безпосередньо залежить збільшення кількості іноземних туристів у нашій державі, валютних надходжень до бюджету, інтенсифікація процесів інтеграції України до Європейського Союзу відповідно до Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та Європейським Союзом від 16 червня 1994 р.
Останнім часом Урядом України за співпраці з Держтурадміністрацією та МЗС здійснено ряд конкретних заходів у цьому напрямку.
Так, Указом Президента України від 15.06.2001 р. № 435/2001 "Про додаткові заходи щодо реалізації права людини на свободу пересування і вільний вибір місця проживання" з 1 липня 2001 року скасовано реєстрацію паспортних документів іноземців в органах внутрішніх справ нашої країни, натомість вона здійснюється співробітниками прикордонної служби тільки в пунктах пропуску через державний кордон України.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.1999 р. № 227 "Про запровадження нового порядку оформлення візових документів для в'їзду в Україну" та з метою створення сприятливих умов для збільшення обсягів в'їзду в Україну іноземних туристів спільним наказом Міністерства закордонних справ України та Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України у січні 2001 р. скасовано систему референсу, що спростило процедуру надання візової підтримки та отримання туристичної візи для поїздки в Україну.
Загалом значно спрощена процедура отримання українських в'їзних віз для країн ЄС, Америки, Канади та Японії.
Ці заходи мають підвищити привабливість української туристичної пропозиції для іноземних туристичних фірм, а також туристів, сприяти збільшенню туристичних потоків до України, оптимізації міжнародного туристичного співробітництва.
Безумовно прогресивним кроком на шляху лібералізації в'їзду іноземців в Україну є прийняття постанов Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 р. № 410, від 28.07.2003 р. № 1168 та від 13.07.2004 р. № 909 "Про внесення змін і доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 1999 р. № 228 "Про порядок оформлення дозволів для в'їзду в Україну". Йдеться, зокрема, про внесення змін в частині запровадження у міжнародних аеропортах "Бориспіль", "Сімферополь", "Одеса", "Донецьк" і морському порту "Одеса" оформлення короткотермінових дозволів терміном до 14 діб для в'їзду в Україну громадянам країн - членів Європейського Союзу, Канади, США, Турецькою Республікою, Швейцарської Конфедерації та Японії, які прямують з метою туризму.
Необхідною передумовою отримання реальних економічних ефектів від туризму та посилення євроінтеграційних процесів в Україні є лібералізація на взаємній основі формальностей, пов'язаних з подорожами українських туристів до зарубіжних туристичних країн, насамперед процедури видачі в'їздних туристичних віз до країн традиційного туризму зони ЄС.
На фінансування проведених заходів щодо європейської інтеграції на 2004 р. Держтурадміністрацією передбачено біля 70 тис. грн.
З метою створення спільного простору європейського туризму, впровадження інноваційної моделі розвитку України як туристичної держави, з огляду на значний туристичний потенціал України, та запобігання негативним наслідкам для туристичного співробітництва пропонуємо передбачити такі питання щодо розбудови співпраці України з державами-членами ЄС у галузі туризму:
1. Відповідно до Державної програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2004 - 2007 роки затвердженої Указом Президента України від 13.12.2003 р. № 1433 проведення системної роботи щодо адаптації туристичного законодавства України до відповідних Директив і стандартів ЄС, що передбачало б, насамперед, покращення діяльності по захисту прав українських та іноземних споживачів туристичних послуг, наближення України до світових стандартів туристичного обслуговування.
Держтурадміністрація особливо зацікавлена у сприянні з боку країн-членів ЄС щодо врахування у цільових програмах бюджетного фінансування вищезазначених потреб, у тому числі в плані здійснення моніторингу з наданням офіційним перекладом Директив та інших правових актів ЄС у сфері туризму, а також міжнародних стандартів щодо туристичних, готельних послуг і послуг закладів харчування.
Ми також зацікавлені у наданні методичної допомоги з боку відповідних структур ЄС і держав-членів ЄС у роботі по гармонізації національного законодавства у галузі туризму з відповідними міжнародними нормами.
У цьому зв'язку була б бажаною технічна допомога ЄС щодо надання та перекладу законодавчих актів ЄС у

 
 

Цікаве

Загрузка...