WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Cпівробітництво України з Європейським Союзом (ЄС) у галузі туризму - Реферат

Cпівробітництво України з Європейським Союзом (ЄС) у галузі туризму - Реферат

розвитку мережі молодіжних готелів (хостелів) в м. Києві, а також надання пропозицій щодо визначення таких споруд або ділянок для створення у Києві першого в Україні студентського готелю та, окрім того, розгляду можливості часткової фінансової підтримки здійснення пілотного проекту за рахунок бюджету Київської міської державної адміністрації.
На виконання Програми ІВРР та з огляду на те, що однією з важливих складових туристичної інфраструктури в усьому світі є інформаційна підтримка розвитку туристичної галузі, з метою удосконалення рекламно-інформаційної діяльності в туристичній галузі, поліпшення іміджу України на міжнародній арені Держтурадміністрацією в 2003 році було запропоновано ЄС пілотний проект створення експериментальної мережі центрів туристичної інформації в Автономній Республіці Крим.
Загальною метою реалізації цього проекту є створення ефективної та дієвої системи розповсюдження інформаційно-рекламних матеріалів через забезпеченняфункціонування мережі центрів туристичної інформації в регіонах України. При цьому для забезпечення роботи мережі будуть залучатися підприємці малого та середнього бізнесу, що мають працювати на договірній основі з місцевими органами самоврядування.
Реалізація проекту передбачається в два етапи. Очікуваними результатами є: поліпшення інформаційного обслуговування туристів регіону, створення та запровадження нових робочих місць, покращення туристичної та курортно-рекреаційної інфраструктури, підвищення іміджу держави на міжнародному рівні, збільшення питомої ваги організованого туризму.
Держтурадміністрація також зацікавлена в участі у Національній програмі TACIS для України 2004, яка створена для підтримки малих і середніх підприємств з метою забезпечення ефективного функціонування туристичної інфраструктури за напрямами міжнародних транспортних коридорів. Прийнято Програму розбудови туристичної інфраструктури за напрямками національної мережі міжнародних транспортних коридорів та основних транспортних магістралей у 2004 - 2010 роках затверджену постановою Кабінетом Міністрів України від 12.05.2004 р. № 612. Першочерговими заходами по створенню транспортних коридорів визначені саме будівництво, реконструкція автомобільних доріг та облаштування їх туристичною структурою та іншими об'єктами сервісу.
Загальною метою проекту є облаштування національної мережі міжнародних транспортних коридорів сучасною туристичною інфраструктурою, сприяння створенню конкурентоспроможного національного туристичного продукту та забезпечення сталого розвитку національної мережі міжнародних транспортних коридорів. Активізація приватизаційних процесів та збільшення доходів громадян призведе до збільшення обсягів коштів, що витрачаються на відпочинок, і, як наслідок, збільшення кількості подорожей і поліпшення шляхової інфраструктури.
В рамках програми TACIS у 1999 році було реалізовано українсько-французький проект з розбудови туристичної інфраструктури АР Крим, зокрема по створенню та забезпеченню функціонування Кримського центру розвитку туризму (КЦРТ).
До Посольства Французької Республіки в Україні були надіслані відповідні звернення Держтурадміністрації та Міністерства закордонних справ України щодо підтримки та продовження зазначеного проекту.
В рамках програми TACIS у 2003 році створено Раду з туризму Карпатського регіону, на базі якої створюється туристичний інформаційний центр.
Створення системи підготовки та підвищення кваліфікації туристичних кадрів України відбуватиметься через навчання і стажування у спеціалізованих навчальних закладах держав-членів ЄС. Так, у зв'язку з пропозиціями по розвитку українсько-німецьких зв'язків у сфері підготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів туристичного та готельного профілю німецької компанії "Іннова Приват-Академі ГмбХ" Державною туристичною адміністрацією рекомендовано Інститут туризму Федерації профспілок України для встановлення безпосередніх зв'язків і розробки спільних програм в сфері туристичного та готельного бізнесу, конкретних проектів з теоретичної та практичної підготовки кадрів готельного господарства у відповідності до міжнародних стандартів, у тому числі шляхом створення спільного підприємства.
З метою ознайомлення з прогресивним досвідом і новітніми технологіями у сфері туризму та готельного господарства, залучення до міжнародних стандартів якості туристичного обслуговування, що існують у світовому, в тому числі європейському, туристичному бізнесі, у м. Києві щороку проводиться ряд міжнародних виставкових і науково-практичних заходів, таких як Міжнародний турсалон "Україна", що проходить під егідою Держтурадміністрації та за підтримки Всесвітньої туристської організації, Міжнародна конференція готельєрів і рестораторів "Індустрія гостинності" тощо.
На даний час в Україні на базі Навчально-науково-виробничого комплексу "Туризм, готельне господарство, економіка і право" реалізується спільний українсько-німецький проект "Модернізація професій готельної та ресторанної справи", в рамках якого, зокрема, створено модульний центр і учбовий готель. Німецькою Стороною запропоновано керівництву зазначеного навчального закладу здійснення ще одного спільного проекту "Сприяння підприємствам малого і середнього бізнесу в секторі туризму, гастрономії та готелів".
На виконання Протоколу офіційної зустрічі по співробітництву в галузі туризму між Державною туристичною адміністрацією України та Державним туристичним навчальним комплексом м. Кремс (Австрія), підписаного 21 січня 2003 р., здійснюватиметься взаємний обмін студентами та фахівцями туристичної галузі, у тому числі з Інститутом економіки та права "Крок", Київським університетом туризму, економіки і права, Інституту туризму Федерації профспілок України.
3 листопада 2003 р. відбулася зустріч Голови Держтурадміністрації В.Цибуха з уповноваженою з питань програми ТРАНСФОРМ і проектів "Twinning" Європейського Союзу Департаменту координації технічної допомоги / проектів ЄС Федерального міністерства економіки та праці Урзулою Хорн, співробітником зазначеного Департаменту Міхаелем Бурішем і Радником з економічних питань Посольства ФРН в Україні К. Мільднером, в ході якої обговорювалися поточні проекти програми ТРАНСФОРМ щодо туристичної галузі України, а також можливості здійснення в Україні проектів "Twinning" у галузі інституційної розбудови ("Institutionsl Building Projects"), зокрема проекту створення експериментальної мережі центрів туристичної інформації на базі м. Сімферополь та

 
 

Цікаве

Загрузка...