WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Cпівробітництво України з Європейським Союзом (ЄС) у галузі туризму - Реферат

Cпівробітництво України з Європейським Союзом (ЄС) у галузі туризму - Реферат

стандарти України:
ДСТУ 4268 : 2003 "Послуги туристичні. Засоби розміщення. Загальні вимоги".
ДСТУ 4269 : 2003 "Послуги туристичні. Класифікація готелів".
Стандарти набули чинності з 01.07.2004 р.
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 р. № 390-р "Про затвердження заходів щодо розвитку іноземного і внутрішнього туризму" Держтурадміністрацією проведено науково-дослідну роботу по вивченню та аналізу існуючого досвіду щодосистем класифікації та розпочато роботу по розробці нормативно-правової бази для запровадження Державної системи класифікації засобів розміщення.
Розпочато спільну роботу з Київським національним торгово-економічним університетом над Державним стандартом "Послуги туристичні. Типи засобів розміщення туристів. Терміни та визначення", а також передбачається провести роботу по адаптації європейського стандарту EN 13809 "Туристичні послуги. Туристичні агентства та туроператори. Термінологія".
З метою приведення стандартів якості туристичного обслуговування в Україні до відповідних норм ЄС Державною туристичною адміністрацією України спільно з ДНДІ "Система" (м. Львів) розроблено ДСТУ "Послуги туристичні. Засоби розміщення. Загальні вимоги" та "Послуги туристичні. Класифікація готелів", які на даний час перебувають в Держстандарті та введені в експлуатацію з 1 січня 2004 року. Розроблено також стандарт "Послуги туристичні. Типи засобів розміщення. Термінологія". На Держтурадміністрацію покладено функції технічного регулювання в туристичній галузі. Це зумовлює розробку технічних регламентів підтвердження відповідності послуг у сфері туризму.
Безпосередня участь Держтурадміністрації в розробці стандартів та впровадженні системи сертифікації в галузі туризму дасть змогу проводити роботи з сертифікації на більш професійному рівні, за участю провідних фахівців галузі.
Для удосконалення законодавчої та нормативно-правової бази сфери туризму, розробки відповідних стандартів, систем класифікації та сертифікації готелів та інших закладів розміщення в Україні вивчається відповідний міжнародний досвід, а також існуюча законодавча база ряду країн ЄС.
Для покращення умов інвестиційної діяльності у сфері туризму внесено зміни до Закону України "Про концесії" щодо концесій на будівництво та експлуатацію об`єктів інфраструктури туризму та курортів.
З метою адаптації законодавства України в галузі туризму до законодавства Європейського Союзу здійснюються офіційні переклади відповідних нормативно-правових актів.
Розбудовується договірно-правова база двостороннього співробітництва з країнами ЄС. На теперішній час укладено 8 міжнародних угод про співробітництво в галузі туризму з державами-членами ЄС та державами-кандидатами до вступу в Європейський Союз, зокрема, з Грецією (1996 р.), Естонією (1994 р.), Латвією (2000 р.), Польщею (1994 р.), Словаччиною (2001 р.), Угорщиною (2001 р.), Фінляндією (2000 р.), Литвою (2004).
З метою посилення значення туризму як пріоритетної галузі економіки держави внесено пропозиції в частині туризму до проекту Спільної доповіді з оцінки стану виконання Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС.
21 травня 2002 року керівництвом Держтурадміністрації України проведено зустріч з заступником директора представництва Європейського банку реконструкції і розвитку в Україні Вільямом Френсісом.
Держтурадміністрацією 30 - 31 травня 2002 року взято участь у Міжнародній конференції Ради Європи з питань українсько-словацького транскордонного співробітництва (м. Ужгород, Закарпатська область - м. Михаловце, Словацька Республіка), що проходила під патронатом Президента України Л.Кучми та Президента Словацької Республіки Р.Шустера.
Держтурадміністрацією разом з Всеукраїнською благодійною організацією місія "Україна-Відома" 9 - 14 вересня 2002 р. проведено ознайомчий тур по Україні для відомих журналістів з найавторитетніших туристичних видань Європи (взяло участь 32 журналіста з 8 країн Центральної Європи). Цей тур матиме широкий міжнародний резонанс і, безумовно, сприятиме подальшій активізації в'їзного туризму до України, що є найбільш економічно вигідним, а також розвитку міжнародного співробітництва з країнами ЄС.
10 листопада 2003 р. відбулася зустріч керівництва Держтурадміністрації з групою представників ЗМІ Євросоюзу, зокрема щотижневика "European report", щоденного вісника "Europe", інтернет-видання "Eurobserver", європейського щотижневика "Нова Європа", європейського каналу новин "EuroNews"
Розроблено заходи щодо державної підтримки розвитку молодіжного та дитячого туризму затверджені Розпорядженням Кабінетом Міністрів України від 12.05.2004 р. № 298-р "Концепція державної політики України щодо розвитку молодіжного туризму" розробляється Держтурадміністрацією спільно з Науковим центром розвитку туризму та передбачає реалізацію комплексу завдань з пріоритетних напрямів стимулювання розвитку усіх видів молодіжного туризму, які сприятимуть розв'язанню соціально-економічних і культурних проблем, активізації діяльності туристичних підприємств різних форм власності, що стимулюватиме інвестиційні процеси.
Водночас Держтурадміністрація спільно з Всеукраїнською молодіжною хостел-асоціацією працює над розробкою програми розвитку молодіжних готелів (хостелів). Головною метою Програми є створення мережі молодіжних готелів, які сприятимуть розвитку молодіжного внутрішнього та міжнародного туризму, ознайомленню широких верств молоді з історією, культурою, науковими досягненнями України.
Наприкінці 2003 року Україну було прийнято до лав Міжнародної федерації молодіжних хостелів. Міжнародна федерація молодіжних хостелів об'єднує 7500 хостелів у 80 країнах світу і налічує більш ніж 4,5 млн. членів.
Програма впровадження хостел-мережі на першому етапі передбачає створення до 6 хостелів, зокрема двох у Києві.
Для економії коштів при створені мережі молодіжних готелів було запропоновано проведення реконструкції вже існуючих об'єктів розміщення, туристичних готелів, гуртожитків тощо або будівництво нових споруд.
Асоціація молодіжних готелів має декілька пропозицій щодо вкладення коштів у розвиток мережі від національних інвесторів, проте їх реалізація можлива лише у разі виділення конкретних будівель для реконструкції або ділянок під будівництво таких готелів (хостелів). З урахуванням цього Держтурадміністрація звернулася до Голови Київської міської державної адміністрації щодо підтримки

 
 

Цікаве

Загрузка...