WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Відносини між Україною та Фінляндією - Реферат

Відносини між Україною та Фінляндією - Реферат

інвестицій
________________________________________
Економічні відносини
Україна є третім за значенням торговельним партнером Фінляндії в Співдружності Незалежних Держав. Річний товарообіг між двома країнами сягає понад 255,6 млн. євро. Останнім часом ми спостерігаємо багатообіцяючий зріст показників поставок товарів в обох напрямках. Зростання обсягів торгівлі є результатом росту української економіки. Є всі підстави сподіватися, що спостерігатиметься збільшення фінських інвестицій в економіку України.
За даними Фінської митниці обсяги торгівлі між Фінляндією та Україною виглядаютьтаким чином:
Період Імпорт, акумулятивно в млн. євро Експорт, акумулятивно в млн. євро Зміни, % Торговий баланс, млн. євро
імпорт експорт
Січень-березень 2004 року 6 49,5 -32 % 14 % -
2003 рік 53,1 202,5 102 % 8 % 149,4
2002 рік 26,4 188 45 % 22 % 161,5
Найбільша доля експорту Фінляндії [в млн. євро] у 2003 році, як і у 2002, припадала на паперову продукцію (60,2), телекомунікаційне обладнання (36,4), різні види фарбувальних засобів (13), електромашинобудування та запчастини (10,8), первинний пластик (9,9), продукцію загального машинобудування (8,4), продукцію спеціалізованого машинобудування (7,9).
Інші найбільші категорії експорту традиційно включають нафтопродукти, транспортні засоби, продукцію хімічної промисловості та сировину для них (вироби з гуми, парфуми та миючі засоби, вироби з пластмаси та ін.), продукцію металургії та сировину (залізо та сталь, нечорні метали, вироби з металу, металообробні машини), будівельні матеріали та обладнання, текстильні вироби, офісну техніку, інструменти та апарати, медичні препарати, пульпу.
У сфері імпорту [в млн. євро] у 2003 році переважали: залізна руда та металобрухт (32,8), залізо і сталь (9,9), первинний пластик (1,6), органічні хімічні речовини (1,5). Окрім цього з України до Фінляндії імпортуються різноманітні товари загального вжитку.
Потрібно зазначити, що в Україні успішно працюють декілька фінських компаній, серед яких Abloy Oy, Finlift, Finnair, Honka Ukraina, Konecranes Ukraina, Rannila та інші.
________________________________________
Фінський торговий центр в Україні
Фінський торговий центр при Посольстві Фінляндії в Україні є підрозділом Фінпро - Асоціації зовнішньої торгівлі Фінляндії.
Фінпро є організацією, що надає консультативну та інформаційну підтримку фінським компаніям у процесі їх інтернаціоналізації. Клієнтами Фінпро є понад 6000 фінських фірм, в основному представників малого та середнього бізнесу.
Торгове представництво надає бібліотечні та інформаційні послуги українським організаціям та компаніям. Для отримання детальнішої інформації про діяльність офісу Фінського торгового центру звертайтеся до консультанта пані Інни Манько або завітайте до Інтернет-сторінки Фінського торгового центру.
________________________________________
Культурне співробітництво
Посольство Фінляндії регулярно організовує культурні заходи, демонструючи найкращі досягнення фінського мистецтва, дизайну, кіно, музики та інших сфер культури. Ці заходи покликані розширити знання про сучасну фінську культуру як серед професійних митців України, так і широкого загалу, вони кидають виклик застарілим стереотипам про Фінляндію.
Фінська культура в Інтернеті
Сторінка Міністерства закордонних справ Фінляндії англійською мовою.
Ворота до Фінської культури фінською та англійською мовами.
Культурні зв'язки також підтримуються товариством Україна - Фінляндія в Україні та товариством Фінляндія - Україна в Фінляндії.
Голова Київського товариства Україна - Фінляндія пан Борис Циганок, тел. (8 044) 224-99-68
Зв'язки з громадськістю
Посольство тісно співпрацює з засобами масової інформації та надає громадянам України інформацію про різні аспекти життя Фінляндії.
Співробітництво в галузі освіти та науки
Посольство співпрацює з багатьма університетами та іншими закладами вищої освіти в Україні та Фінляндії, підтримуючи академічне співробітництво, професійні зв'язки та програми обміну студентів, у тому числі сприяючи вивченню фінської мови та культури в Україні.
Фінську мову викладають у трьох вузах України: Національному університеті імені Тараса Шевченка, Київському Політехнічному Інституті та Міжнародному інституті лінгвістики та права.
Детальніше про навчання в Фінляндії та фінську систему вищої освіти можна прочитати на сайті Discover Finland англійською мовою.
________________________________________
Туризм
Обсяг туристичних послуг між Україною та Фінляндією зростає в обох напрямках. Нещодавно, після нетривалої перерви, було відновлено пряме повітряне сполучення між Гельсінкі та Києвом, яке здійснюється завдяки партнерству авіакомпанії Фіннейр та Міжнародних авіаліній України (два рази на тиждень: щочетверга та щонеділі).
Розклад авіарейсів з 24 травня 2004 по 25 вересня 2004 року.
Рейс Відліт Приліт Частота
Київ - Гельсінкі AY 6821 09:15 11:15 …3,4…
Київ - Гельсінкі AY 6821 15:00 17:00 …5…
Гельсінкі - Київ AY6822 12:15 14:15 …3,4…
Гельсінкі - Київ AY6822 18:00 20:00 …5…
* З приводу діючого розкладу рейсів, будь ласка, телефонуйте до офісу Фіннейр.
Адреса офісу Фіннейр у Києві:
вул. Червоноармійська, 9/2, тел. (044) 247-57-78, 247-57-79
Центр з розвитку туризму Фінляндії (MEK) - національний експерт у сфері розвитку та пропаганди туризму під егідою Міністерства Праці та Промисловості Фінляндії. Найближчий офіс знаходиться у Москві.
Адреса Фінського Центру з питань розвитку туризму:
Finnish Tourist Board
Kропоткинский переулок 7, 2 этаж.
119034 Mосква
телефони (+7 095) 232-28-89, 247-37-35
факс (+7 095) 247-16-91
Інформацію про туристичну Фінляндію можна прочитати на Інтернет-сторінці Віртуальна Фінляндія, або англійською мовою: www.finland-tourism.com, www.mek.fi
Тож зараз умови для розвитку туризму в обох напрямках є надзвичайно сприятливими, як фіни, так і українці мають користуватися цим. Україна пропонує туристам свою гостинність та ще багато чого цікавого: від української культури до національної кухні. Фінляндія з її столицею Гельсінкі, білим містом півночі, - це незабутні враження як узимку, так і влітку. Та й Лапландія чи фінські озера привабливі будь-якої пори.

 
 

Цікаве

Загрузка...