WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → СНД як об'єднання 12 держав - Реферат

СНД як об'єднання 12 держав - Реферат

Основні сфери співробітництва передбачали:
- консультації в галузі зовнішньої політики;
- розвиток спільного економічного простору, участь у
загальноєвропейському та євразійському ринках, митна політика;
- розвиток власних систем транспорту і зв'язку;
- охорона навколишнього середовища, участь у створенні
всеосяжної міжнародної системи екологічної безпеки;
- боротьба з організованою злочинністю.
Також в цьому ж році укладена угода Глав Дердав СНД про власність колишнього Союзу РСР за кордоном (30.12.91) Держави-учасниці Співдружності взаємно визнають, що кожна
з них має право на відповідну фіксовану справедливу частку у
власності колишнього Союзу РСР за кордоном, і будуть сприяти
реалізації цього права.
1992 р.В межах цієї угоди була створена комісія СНД по розробці принципів і критеріїв розподілу власності колишнього Союзу РСР за кордоном.14.02.92р. Угода про координацію міждержавних відношень в галузі електроенергетики Співдружності Незалежних Держав.
13.03.92 важливим кроком було підписання угоди про науково-технічне співробітництво в межах держав-учасниць СНД.
Також серед документів 92 року важливими можна визначити:
- угода про гарантії прав громадян держав-учасниць СНД в галузі пенсійного забезпечення.
- Угода про статус прикордонних військ СНД
- Угода про охорону кордонів та морських економічних зон дердав-учасниць СНД
- Угода про загальні умови поставок товарів між організаціями держав-учасниць СНД (регулює питання підписання, зміни та розторгнення договорів, санкції за порушення угод)
- Угода про створення Міжпарламентської Асамблеї держав-учасниць СНД
- Угода про заходи забезпечення покращення розрахунків між господарськими організаціями держав-учасниць СНД ( встановила збільшення розмірівпені за прострочку платежів, боротьба з фіктивними операціями, створення вищого господарського суду СНД)
- Угода про статус Економічного Суду СНД (знаходження - Мінськ, строк обрання 10 років, фінансування - в рівних долях учасниками угоди)
- Угода про безвізове пересування громадян держав СНД по території учасників.
1993 рік відзнаменований прийняттям Статуту СНД від 22.01.93 р. ( встановлює цілі та принципи, питання членства, колективної безпеки та військово-політичного співробітництва, питання пов'язані з роботою економічного суду, комісії з прав людини, органи галузевого співробітництва, міжпарламентське співробітництво, фінансування)
Також серед важливих документів можна виділити:
- Угода про загальні умови і механізм підтримки розвитку виробничої кооперації підприємств і галузей держав учасниць СНД.
1994 рік - прийняття регламенту Економічного Суду СНД 15.07.94.
- Угода про поставки товарів для забезпечення національних гідрометеорологічних служб держав-учасниць СНД
- Угода про створення Платіжного союзу дердав-учасниць СНД
- Рішення про єдину методологію митної статистики зовнішньої торговлі держав-учасниць СНД
1995 рік. - Рішення про Основи митних законодавств держав-учасниць СНД
- Закон про ратифікацію угоди про загальні умови і механізм підтримки розвитку виробничої кооперації підприємств і галузей держав учасниць СНД.
- Угода про розвиток виставково-ярмаркової діяльності у СНД
- Угода про єдину товарну номенклатуру зовнішньоекономічної діяльності СНД
1996 рік. - Конвенція щодо спрощеного порядку набуття громадянства громадянами держав-учасниць СНД.
- Концепція формування інформаційного простору СНД
- Угода про створення транснаціональної фінансово-промислової групи по забезпеченню експлуатації та ремонту авіатехніки цивільної авіації держав-учасниць СНД
1997 рік.- Угода про взаємне визнання ліцензій на провадження будівельної діяльності, які видаються ліцензійними органами держав-учасниць СНД
- Гірнича хартія держав-учасниць СНД
- Угода про принципи формування спільного транспортного простору і взаємодії держав-учасниць СНД
1998 рік. Ураїна ратифікувала угоду про взаємне визнання ліцензій на провадження будівельної діяльності, які видаються ліцензійними органами держав-учасниць СНД.
- Угода про спільний аграрний ринок держав-учасниць СНД (рат. 99р.)
- Угода про правовий режим інформаційних ресурсів прикордонних військ держав-учасниць СНД
- Угода про принципи справляння непрямих податків під час експорту та імпорту товарів (робіт, послуг) між державами-учасницями СНД
Логіка існування держав СНД
Інші держави пострадянського простору частково вже обрали власну логіку існування - таласократичну (країни Балтії) або телурократичну (Білорусь), але більшість, як і Україна, перебувають у стадії пошуків. До речі, як відомо, одним з чинників прискорення консолідації членів Європейського Союзу було об'єднання Німеччини і побоювання сусідів щодо перспектив її гегемонії. Відповідно свідома й послідовна політика України, спрямована на зближення й координацію зусиль з Молдовою, державами Закавказзя, країнами колишньої радянської Середньої Азії, особливо Казахстану, сприяла б зміцненню її міжнародних позицій.
Для України та деяких інших республік головна притягальна сила СНД полягала як раз у ліквідації центру. Вони категорично відкидають ідею створення нового центру в Москві. Саме тому Україна постійно наголошує на своєму статусі асоційованого члена і ретельно уникає тісної участі у політичному та військовому співробітництві. Молдова проголосила, що її участь обмежена виключно економічною сферою. Туркменистан та Азербайджан здебільшого утримуються або відмовляються підписувати угоди СНД, брати участь у реальній кооперації. Більшість саммітів СНД теж закінчувалися провалом. Провідні міністерства України дійшли висновку, що підготовлені у Москві пропозиції щодо митного і монетарного союзів разом з пропозиціями Російської Федерації по приєднанню України до запропоно ваного економічного союзу як повноправного члена є передчасними. Особливо беручи до уваги, що пропозиції України щодо захисту економічного суверенітету країн СНД не були враховані при підготовці відповідних документів.
Понад те, участь України в запропонованих союзах може бути розцінена як зміна її зовнішньої політики і може зашкодити її сприйняттю країнами-членами ЄС як незалежної держави. Приєднання України до згаданих вище угод може розглядатися РФ як привід

 
 

Цікаве

Загрузка...