WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Сутність лізингу, світова практика застосування. Лізинг в Україні - Курсова робота

Сутність лізингу, світова практика застосування. Лізинг в Україні - Курсова робота

1983/84
1983/84
1984/85
1985/86
1986/87
і далі 52
50
45
40
35 100
100
75
50
25
Оскільки корпоративний податок скорочувався поступово, то зміни не відразу позначалися на розвитку лізингу. Частина податкових пільг збереглася. Це дуже вигідно для лізингу в області електронної промисловості. Так, протягом 1 року орендні платежі не оподатковуються.
В майбутньому об'їм лізингу буде залежати від того, яким буде об'єм інвестицій, скільки буде компаній з низьким рівнем доходів, і як багато компаній вирішать продовжувати використовувати лізинг для фінансування своїх інвестицій.
б) Франція
Лізинг тут отримав велике розповсюдження, особливо його вигляд під назвою "креди-бай". В квітні 1967 року була створена перша французька компанія "Локафранс". В даний час у Франції розвивається лізинг літаків і вертольотів, судів і барж, підйомно-транспортного устаткування, контейнерів, обчислювальної техніки, медичного устаткування, поліграфічного, крупного промислового устаткування.
Розглянемо лізинг у Франції на прикладі групи "BNP/Bail". В неї входять компанії "Natio Equipment, "Natio Location", "Natio Energie", "Locafinance", "Natiofail", "Natiocredifail". Лізинг рухомого майна у Франції почався в 1960 році, а Закон про лізинг був прийнятий в 1966 році. Закон ввів податок на поступку прав на устаткування при перепродажі орендарю (він обчислюється з вартості устаткування у момент поступки), податок на поступки прав третій особі, податок на додану вартість (на різницю між вартістю по балансу і ціною поступки). "Natio Equipment" надає орендарю право на вибір.
Таблиця 2
Термін амортизації Мінімальна тривалість контракту
3 року
4 року
5 років
6-7 років
8 років
10 років 3 року
3 року
4 року
5 років
6 років
7 років
Залишкова вартість складає від 1% до 7% первинної вартості. Орендні платежі вносяться 1 разів на місяць, 3 місяці, 6 місяців, 1 рік. Вони можуть бути лінійними, регресивними, з найбільшим першим внеском.
Лізинг нерухомості також визначається законом 1966 року. В 1967 році у Франції були створені Суспільства по операціях з нерухомістю у сфері промисловості і торгівлі (СИКОМІ). СИКОМІ мають форму акціонерних компаній з капіталом не менше 10 млн. франків, які повинні бути повністю внесені до моменту створення суспільства. Лізинговим компаніям СИКОМІ надаються істотні податкові пільги: на 85% прибули звільнення від податку, прискорена амортизація і т.д.
Таблиця показує розділення лізингових операцій між СИКОМІ і не членами цієї системи.
Таблиця 3
Кількість операцій
1985 р. 1986 р. 6 перших місяців 1987 р.
СИКОМІ
Організації не є членами СИКОМІ 1135
312 1465
555 894
275
Звичайно угода по лізингу нерухомості триває 15-20 років. Об'єктами можуть бути: земля, будови, обробні роботи, система шляхів сполучення, устаткування, що розглядається як нерухомість по своєму призначенню (ліфти і т. д.). Оплата звичайно проводиться прямим регресивним або змішаним способом. Крім "BNP" інші банки також створили компанії: "Креді Ліоне" - "Смебай", "Сосьете Женераль" - "Софінбай".
в) Австрія
В Австрії середній термін оренди складає від 2 до 15 років відповідно до економічно доцільного терміну служби предмету лізингу. Опціон на покупку або продовження не допускається, після закінчення терміну дії контракту орендар може укласти новий контракт на оренду предмету лізингу протягом періоду експлуатації, що залишився або вступити в переговори про покупку.
Як і у ФРН, в Австрії основою для розвитку лізингу став закон про наїм. Лізинг в Австрії розвивається вже 25 років. В лізинг здаються навіть дитячі сади і школи. Для використовування податкових пільг за законом 1984 року необхідно, щоб термін договору по лізингу не перевищував 40% - 90% загального періоду використовування устаткування, і щоб об'єкт лізингу був самостійною одиницею.
Однією з провідних лізингових фірм є "Райфайзен лізинг" з участю в її капіталі "Донау банку".
г) Італія
Перша лізингова компанія в Італії з'явилася в 1963 році. В даний час Італійська лізингова асоціація налічує 50 компаній.
Найбільша італійська (компанія) лізингова група "Локафіт" віддає в лізинг робочий інструмент, землерийні машини, сільськогосподарські машини, устаткування для офісів, комп'ютери, нерухомість, транспорт (автомобілі, літаки, судна і т. д.)
Одним із засновників є "Банк Насиональ де Лаворо". Група створила сумісні фірми у ФРН, Франції, США, Іспанії, Китаї, здійснює операції з Угорщиною і Югославією.
д) Японія
В Японії найбільшою лізинговою компанією є "Gentury Leasing System", створена в 1969 році. Її сплачений капітал 1,6 млн. доларів. Вона має філіали в Гонконзі, Сінгапурі, Великобританії. Акціонери: один комерційний банк, одна торгова і дві страхові компанії.
ж) Швеція
В Швеції лізинг почав розвиватися на початку 60-х років Спочатку складалися угоди про повторну покупку устаткування, згідно яким постачальник брав на себе зобов'язання купити назад устаткування, якщо клієнт не виконає свої зобов'язання по лізингу. У міру зростання конкуренції між лізинговими компаніями ці зобов'язання (по зворотній покупці) стали зустрічатися все рідше і рідше. Основний термін оренди складає звичайно 3-5 років, у виняткових випадках до 9 років.
Узагальнюючи країни Західної Європи, і Японії можна зробити наступні висновки:
- в основному лізинговими операціями займаються не комерційні банки, а спеціалізовані компанії;
- розвинений ринок лізингових послуг укріплює виробничий сектор економіки, створюючи умови для прискореного розвитку стратегічно важливих галузей, стимулює притоку капіталів у виробничу сферу;
- наявність певних податкових пільг, направлених на розвиток лізингових відносин.
РОЗДІЛ 3.
ЛІЗИНГ В УКРАЇНІ
3.1. Еволюція лізингу в Україні
Першою подією переходу України до цивілізованого регулюваннялізингових відносин можна відзначити 25 щорічний збір членів Європейської федерації національних лізингових асоціацій "Євролізинг". В його роботі брали участь 278 делегатів з 26 країн, а також представники найбільших банків Європи і США. Рішенням загального збору "Євролізингу" Україна була прийнята повноправним членом цієї європейської економічної структури. Членство в "Євролізингу" створює додаткові можливості більш тісної співпраці України з європейськими країнами в області лізингу і залучення зарубіжних інвестицій .
Слід зазначити, що аж до грудня 1997 р. в Україні практично не існувало законодавчі акти, регулюючі лізингові відносини. Тому багато які правові і податкові питання були не відрегульовані. Так, в Законі "Про оподаткування прибутку підприємств" було лише загальне поняття "фінансова оренда". Особливість лізингових операцій цього періоду полягала в тому, що ними займалися, як правило, що не спеціалізуються на лізингу організації (підприємства) - банки, бази постачання і ін. Існуючий тоді принцип: закону немає, але лізинг є, і їм варто займатися .
Ситуація почала мінятися з грудня 1997, коли в Україні стали прийматися законодавчі акти відносно лізингу.
До них відносяться:
- Закон України "Про лізинг" від 16

 
 

Цікаве

Загрузка...