WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Питання та відповіді до екзамену «Міжнародна інформація» - Реферат

Питання та відповіді до екзамену «Міжнародна інформація» - Реферат

матеріалів.
9. Дослідницька діяльність: рекомендувати засобам масової інформації, науково-дослідним інститутам та іншим структурам здійснювати дослідження впливу комунікації на суспільство, на культуру народу тощо.
НАТО
У квітні 1949 року Північноатлантичний договір заснував Альянс незалежних держав, об'єднаних спільними інтересами задля збереження миру і захисту своєї свободи шляхом зміцнення політичної солідарності та забезпечення обороноздатності, достатньої для стримування, а в разі потреби і відсічі будь-яким спрямованим проти них формам агресії. Створений відповідно до Статті 51 Статуту Організації Об'єднаних Націй, яка підтверджує невід'ємне право на індивідуальну чи колективну оборону, Альянс є спілкою вільних держав, об'єднаних рішучістю зберегти свою безпеку, спираючсь на взаємні гарантії і стабільні стосунки з іншими країнами.
Організація Північноатлантичного договору (НАТО) передбачає таку структуру, яка уможливлює досягнення обраної мети. Це-міжурядова організація, у якій всі держави-члени зберігають суверенність і незалежність. Вона є форумом, де держави-члени консультуються з будь-якого питання, що виникає, та ухвалюють рішення стосовно політичних і військових проблем, котрі заторкують їхню безпеку. Ця організаіия має необхідні органи, які забезпечують консультації і співробітниіггво між ії членами у політичній, військовій, економічній, науковій та інших - невійськових - галузях.
Першочергове завдання НАТО - захищати свободу й безпеку усіх її членів політичними та військовими засобами, згідно з принципами Статуту Організації Об'єднаних Націй. Грунтуючись на ідеалах демократії, прав людини і верховенства права. Альянс від моменту заснування спрямовує свою діяльністі, на встановлення справедливого порядку й міцного миру в Європі. Ця його найвища мета лишається незмінною. Крім того. НАТО є трансатлантичною сполучною ланкою, що поєднує безпеку Північної Америки з безпекою Європи. Нарешті. НАТО - це конкретний вияв ефективних спільних зусиль її членів задля підтримки своїх колективних інтересів.
Основним принципом діяльності Альянсу є дотримання спільних зобов'язань і здійснення суверенними державами співробітництва на основі неподільності безпеки членів Альянсу. Саме на таких засадах розвиваються нині нові, основані на співробітництві структури безпеки, котрі відповідають інтересам нової Європи.
Північноатлантичний блок через ЗМІ здійснює вплив не лише на країни-партнери, а й на світову громадську думку в цілому. Саме для виконання цих функцій і було створено Бюро НАТО з інформації та друку; Службу друку та ЗМК; Комітет НАТО у справах інформації та культурних зв'язків. Всі ці органи діють відповідно до Робочого плану Ради північноатлантичного альянсу (РПАС), який у своїй частині, присвячений інформаційній діяльності, передбачає:
" проведення спільних засідань;
" поширення інформації через дипломатичні канали та посольства держав-членів НАТО;
" поширення інформації за допомогою електронних засобів комунікації;
" групові видання Альянсу;
" організацію семінарів та конференцій стосовно питань безпеки;
" надання стипендій для вивчення демократичних інститутів та інше
Щодо Бюро інформації та друку НАТО, то воно опікується також двома програмами надання стипендій на наукові дослідження. В рамках першої програми, заснованої в 1956 р., надаються стипендії аспірантам та іншим громадянам країн - членів НАТО з метою підтримки наукової та дослідницької роботи у галузях, пов'язаних з діяльністю Альянсу. Друга програма, започаткована в 1989 р., передбачає надання стипендій громадянам країн Центральної та Східної Європи для наукових досліджень, присвячених демократичним інститутам Заходу.
За підтримання щоденних контактів із засобами масової інформації відповідає Служба друку та засобів масової інформації, якій доручено передавати журналістам офіційні заяви та повідомлення, організовувати інтерв'ю з Генеральним секретарем, відповідати на запити журналістів та забезпечувати відвідання НАТО представниками засобів масової інформації.
Існує низка неурядових організацій, котрі підтримують НАТО і відіграють важливу роль у поширенні інформації про цілі та політику Альянсу. Бюро інформації та друку НАТО допомагає циморганізаціям у здійсненні їхньої діяльності. До них. зокрема, належать національні Атлантичні комітети чи асоціації, національні та міжнародні структури, такі, зокрема, як Північноатлантична асамблея, що об'єднує парламентарів держав-членів НАТО, Міжсоюзницька конфедерація офіцерів запасу, де представлені 12 держав - членів НАТО.
Бюро інформації та друку НАТО надає необхідну допомогу неурядовим організаціям та інформаційним центрам у країнах - учасницях РПАС, зокрема у тому, що стосується програм відвідування НАТО, семінарів, конференцій та видавничої діяльності.
Атлантичний альянс здійснює свою політику в галузі безпеки за допомогою таких засобів:
" збереження військового потенціалу, достатнього для того, щоб запобігти війні і забезпечити ефективну оборону, забезпечення загального потенціалу, необхідного для врегулювання криз, які можуть впливати на безпеку держав-членів;
" активне сприяння діалогу з іншими державами;
" розвиток нового, побудованого на співробітництві підходу де європейської безпеки, зокрема сприяння заходам. покликаним надати поступу процесові контролю над озброєннями та роззброєння.
ОБСЕ
Організація з безпеки і співробітництва у Європі ( попередня назва Нарада з питань безпеки і співробітництва в Європі, була заснована як політичний консультативний процес). Секрітаріат ОБСЕ знаходиться у Відні (Австрія). До організації входять 53 країни з Європи, Центральної Азії та Північної Америки.
3 січня 1995 року вона набула статусу міжнародної організації. ОБСЕ є урядовою організацією. До компетенції ОБСЕ входить проведення саммітів, форумів, нарад, політичних консультацій з питань безпеки та співробітництва в Європі, взаємовідносин в різних сферах між ОБСЕ, НАТО, ЗЕС, ЄС, СНД, з питань прав людини і демократії.
Мета діяльності:
" забезпечення безпеки в регіоні ОБСЕ;
" співробітництво в галузі економічної науки, техніки і оточуючого середовища;
" демократія і права людини;
" миротворчість.
Напрями діяльності:
" запобігання та врегулювання конфліктів;
" діяльність в гуманітарній сфері (забезпечення дотримання прав людини).
ОБСЕ була створена в 1975 році. В цьому ж році в Хельсінки була проведена Нарада з питань безпеки, в результаті якої був прийнятий Хельсінський акт (який ніс в собі рекомендації для країн Європи з питань співіснування). В гуманітарній сфері увага приділялась:
" покращенню розповсюдження і доступу до усної, печатної, кіно-, радіо- та телевізійної інформації та розширенню інформаційного обміну;
" заохоченню співробітництва в галузі інформації на базі коротко та довгострокових угод;
" покращенню умов здійснення журналістської діяльності на теріторії іншої держави-учасниці.
Заключний акт був підписаний Високими Представниками 32 Європейських

 
 

Цікаве

Загрузка...