WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Питання та відповіді до екзамену «Міжнародна інформація» - Реферат

Питання та відповіді до екзамену «Міжнародна інформація» - Реферат

організації участі та проведення в державі перебування торговельно-промислових, науково-технічних виставок, ярмарків тощо.
Порядок подання інформації торговими місіями
Місія надсилає річні, піврічні, квартальні та щомісячні звіти про діяльність у країні перебування, забезпечує систематичний збір, обробку та аналіз іформації з питань зовнішньо-економічної діяльності у вигляді інформаційних повідомлень на різних носіях. Така інформація має нести такі відомості:
" Правові питання, що регулюють економічні та зовнішньо-політичні відносини (страхування, податки, арбітраж)
" Питання в галузі інвестицій (про пріоритетні галузі, вільні економічні зони)
" Кон'юнктура експортно-імпортного потенціалу (дані про заборгованість і т.д.)
" Валютно-фінансові питання (ринок капіталу і т.д.)
" Питання багатостороннього економічного співробітництва в межах міжнародних організацій
" Інші питання зовнішньо-економічної діяльності.
Технології public relations (PR) в зовнішній політиці.
Поняття, мета та завдання PR-технологій в міжнародних відносинах
Розвиток технології PR відносять до 60-х - початку 70-х років 20-го століття. Структури і технології PR займають важливе місце у формуванні стратегій у різних сферах міжнародних відносин. Зокрема і сфері зовнішньої політики, технології та стратегії PR формують програми, концепції і взаємозв'язки між державами, які допомагають досягти взаєморозуміння, компромісу і суспільної гармонії.
Один із засновників Міжнародної організації PR, професор Кембриджського університету Сем Блек визначив поняття PR наступним чином:
Public relations - це мистецтво і наука досягнення гармонії за допомогою взаєморозуміння на основі повної і достовірної інформованості.
Класичне визначення PR:
Public relations - це спеціальна система управління інформацією з метою поширення інформаційної продукції через засоби масової комунікації для спрямованого формування бажаної громадської думки.
І в тому і в іншому випадку PR використовують об'єктивні закономірності функціонування масово свідомості і традиційні відносини між суб'єктами комунікації.
У 1955 році у Лондоні була заснована Міжнародна асоціація public relations (IPRA), яка невдовзі стала першою міжнародною організацією професіоналів цього напрямку. Засновники організації прийняли заяву про створення Міжнародної асоціації з метою цінності міжнародного обміну інформацією і кооперацією у професійній діяльності. На сьогодні до цієї організації на особистій основі входять представники 65 країн усіх континентів. Першозасновниками були представники Великобританії, Франції, Північної Америки (США і Канади), Північної Європи, Італії, Австралії, Фінляндії і Швейцарії. IPRA сприяє розвитку технологій PR, впроваджує норми професійної етики і слідкує за дотриманням професійних кодексів. Один раз на 3 роки IPRA публікує так звану "Золоту доповідь".
Асоціація розробляє PR-стратегії у таких сферах діяльності як
1) комерція і промисловість;
2) міжнародні відносини;
3) фінанси;
4) лобіювання у парламенті;
5) галузеві відносини;
6) спонсорство;
7) урядові структури і місцеві органи самоврядування;
8) некомерційні сфери;
9) засоби масової комунікації.
Мета PR - встановлення двостороннього і багатостороннього спілкування для виявлення спільних інтересів і досягнення компромісу. Масштаби такої взаємодії можуть бути різними і залежати від характеру сторін, але філософія, стратегія і методи PR залишаються подібними. За допомогою визначених методів досягають врегулювання криз, поліпшення відносин між окремими членами міжнародного співтовариства, пропагують нові ідеї міжнародного співробітництва, створюють імідж держави, міжнародної організації чи претендента на лідерство.
Засобами PR-технологій є:
1)вплив на громадську думку (створення і формування громадської думки в бажаному напрямку).
2)Суспільні відносини, тобто впровадження PR-технологій в урядові структури для зв'язків з громадськістю по вертикалі і горизонталі;
3)політичні відносини (створення іміджу партій, рухів та громадських об'єднань а також пропаганда політичних ідей у суспільстві);
4)міжнародні відносини (створення іміджу держави, створення лідера держави і підтримання його позитивного іміджу);
Приклад… (Р. Рейган)
5)використання засобів масової інформації (функція ЗМІ полягає в розповсюдженні іміджів та забезпеченні інформаційної стратегії PR-кампанії);
6)фінансові та економічні відносини (створення, пропонування та розгортання діяльності підприємств, організацій і установ, а також реклама товарів і послуг на різних рівнях: національному, регіональному і міжнародному).
Для планування PR-компанії застосовують достовірну і повну інформацію, яка використовуються для аналізу, дослідження і постановки задачі, для розробки програми і фінансування PR-кампанії, для комунікації із необхідними суб'єктами, а також для оцінки результатів і корегування дій.
До функцій PR-структур відносять:
1)контроль за думками і поведінкою громадськості з метою забезпечення інтересів організації;
2) реагування на громадську думку;
3) досягнення взаємовигідних відносин;
4) прогнозування наслідків PR-кампанії.
Public relations в міжнародних відносинах - це діяльність, що проводиться країною для створення позитивного образу в міжнародному співтоваристві.
Міжнародні відносини супроводжуються інтенсивним комунікаційним потоком, який виражається в різних формах. Стратегії PR допомагають інформувати міжнародне співтовариство про зовнішню політику держави, створювати позитивний імідж у міжнародних інформаційних потоках, розповсюджувати позиційні матеріали під час протокольних заходів у межах міжнародних організацій та неофіційних форумів.
Стратегії PR у міжнародних відносинах мають на меті:
" домовитись про пріоритети, проаналізувати майбутню аудиторію, визначити джерела інформації, яким довіряє міжнародне співтовариство, виявити засоби переконання і працювати у певному напрямку не перетинаючи напрямків діяльності конкурентів або союзників,
" визначити посередників і підготувати моніторингові тести, врахувати міжнародні процеси, суспільні явища, та інші зовнішні обставини, які безпосередньо не пов'язані з напрямком стратегії, але можуть вплинути на ефективність кампанії;
" запросити досвідчених фахівців, які зможуть зробити все задумане.
Імідж держави та політичного лідера, Фірми. Проведення ПР кампанії. Використання реклами для створення іміджу
В міжнародних відносинах особлива роль належить створенню іміджу держави та іміджу її політичного лідера.
Імідж визначається як створення образу з певною метою, для відповідного реагування на нього.
Імідж держави на міжнародній арені створюється за допомогою інформації про неї, яка надходить через офіційні і неофіційні канали. У стратегіях PR використовують для створення іміджу три основні засоби: пропаганду (пропаганда зовнішньої політики), паблісіті і рекламу.
Створенням іміджів займаються також засоби масової

 
 

Цікаве

Загрузка...