WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Питання та відповіді до екзамену «Міжнародна інформація» - Реферат

Питання та відповіді до екзамену «Міжнародна інформація» - Реферат

комунікації відповідно до національних інтересів. Ця мережа розвивається паралельно з політичними структурами, економічною базою та інфраструктурою комунікації.
Зовнішньополітична комунікації поєднує в собі політичний аналіз та інформаційний моніторинг дво- та багатосторонніх відносин і передбачає моделювання ситуації та прогнозування певних наслідків.
Зовнішньополітична інформація передається трьома основними способами:
1)через спеціалізовані установи та інші організації - йдеться про комунікаційні можливості зовнішньополітичних відомств, політичних партій і громадських рухів, неурядових організацій і так званих груп тиску;
2)через посередництво засобів масової комунікації - йдеться про друковані, телекомунікаційні та інтерактивні засоби комунікації, які є розповсюджувачами інформації зовнішньополітичних відомств;
3) через неформальні контакти - йдеться про неформальні комунікації у межах міжнародних організацій на двосторонньому рівні, на міжнародних форумах та зустрічах.
Зовнішньополітичні комунікації пов'язані із міжнародною політикою держав, вони відтворюють систему зовнішніх зносин і враховують:
" зовнішньополітичні інтереси;
" політико-психологічну культуру лідерів держав;
" традиції і ціннісні орієнтації суспільства;
" нормативно-правову систему;
" культурну самобутність.
За останні роки надзвичайно зросла інформаційна функція дипломатичних представництв. Посольства та місії завжди були важливими та надійними джерелами інформації про найрізноманітніші аспекти житяя країни перебування. Неодхідно підкреслити, що здобуття такої їнформації має здійснюватись лише законними засобами відповідно до норм міжнародного права. Звичайно, без сприйняття з боку країни перебування дипломатичним представництвам здійснювати цю функцію було б неможливо. Саме дипломатичні представництва широко користуються такими легальними, звичайними засобами отримання інформації, як ретельна обробка численних друкованих видань, зокрема періодичної преси, а також іншої інформації, що проходить по каналах ЗМІ. Поінформованості сприяє також участь інфоземних дипломатів у прийомах, прес-конференціях, військових парадах, тощо, які влаштовуються державними органами країни перебування.
Проте, крім міжнародно-правової бази, для успішної роботи посольства ті місій необхідна й відповідна матеріально-технічна база, тобто ті конкретні засоби та можливості, за допомогою яких дипломатичне представництво могло б ефективно здійснювати свої функції
Інформаційне забезпечення візитів
Інформаційне забезпечення ЗП пов'язане з діяльністю установ, які забезпечують інформацією політичних і державних діячів, дипломатів тощо.
Для забезпечення участі Президента України у роботі Всесвітнього економічного форуму у Давосі інформаційно-аналітична служба Адміністрації Президента підготувала спеціальний бюлетень (подібні бюлетені випускаються кожного разу). До такого бюлетеню входить:
" довідка про Всесвітній економічний форум;
" інформаційна довідка про країну, де проводиться форум;
" економічна та інша статистика по основним напрямкам, по яким буде проводитися обговорювання на форумі;
" історичний нарис по подібних форумах;
" деякі риси економіки Швейцарії (оскільки форум проводиться в Швейцарії);
" інформаційно-аналітична довідка по українсько-швейцарським двостороннім відносинам;
" інформаційна довідка по основним символам Швейцарії;
" аналітична довідка по можливостям економічного співробітництва.
Під візити та під інші заходи, в Україні випускається Український бізнесовий журнал, який має спеціальні випуски до економічних напрямків візитів до найбільш розвинених країн світу. В цьому журналі подається:
" виступи послів обох сторін (країни перебування і України);
" стратегія зовнішньої політики;
" напрямки економічної співпраці;
" характеристика економіки, проблеми з інвестиціями або запрошення до інвестування;
" перелік спільних підприємств, що вже працюють та що проходять етап створення;
В аналітичне забезпечення візиту входить багато документів, серед яких головним є Робоча концепція візиту до певної держави, в якій зазначено усі важливі напрямки цього візиту і підкреслюються ті моменти, які є особливо цікавими для держави. Треба сказати, що в самому тексті навіть зазначаються моменти, де можна домовитися, "натиснути", "пошантажувати", попросити тощо.
Для прикладу, під візит Президента України до Республіки Корея було підготовлено 69 обов'язкових документів і 15 додаткових.
В ході візиту відбуваються різні види комунікації: протокольні заходи, неформальні зустрічі, зустрічі один на один, зустрічі з пресою. І від того, яким бачить лідера держави суспільство залежить успіх його дипломатичної діяльності.
Інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності торгівельно-економічних місій
Діяльність дипломатичних представництв закріплена в багатьох нормах загального міжнародного права, зокрема у Віденській конвенції про дипломатичні зносини від 1961 року. Серед центральних державних органів зовнішіх зносин усіх країн світу чільне місце займають Міністерства зовнішньо-економічних зв'язків та торгівлі. Безпосередньо "дипломатичну діяльність" МЗЕЗТ здійснюють через торговельно-економічні місії. За цією ковенцією діяльність торгово-економічних представництв полягає в забезпеченні зовнішньо-економічних інтересів держави та прав суб'єктів підприємницької діяльності в країні перебування
Діяльність торговельних представництв виявляється через функції, які вони виконують:
1. Торговельно-політичну;
2. Оперативну;
3. Інформаційну;
4. Статичтичну;
Так, здійснюючи торговельно-політичну функцію, торговельно-економічна місія:
" вивчає загальний стан економіки, тенденції розвитку зовнішньо-економічних зв'язків, технічний рівень виробництва і рівень якості продукції провідних галузей державиперебування, кон'юнктуру ринку товарів та послуг; інформування зовнішньо-політичних відомств з цих питань, а в разі потреби, зацікавлених міністерств та інших установ;
" розробляє пропозиції щодо підвищення ефективності торговельно-економічних зв'язків з державою перебування;
" здійснює заходи щодо захисту національних інтересів, прав та законних інтересів національних суб'єктів підприємницької діяльності в державі перебування, сприяє налагодженню та розвиткові прогресивних форм співробітництва, а також встановлює контакти з державними установами, організаціями, суб'єктами підприємницької діяльності держави перебування.
Основними оперативними функціями торговельно-економічних місій вважаються такі:
" Здійснення заходів щодо забезпечення національних інтересів, дотримання правил міжнародної торгівлі національними суб'єктами підприємницької діяльності при здійсненні ними зовнішньо-економічних операцій.
" Участь у роботі міжнародних економічних організацій та їхніх органів із питань торговельно-економічного і науково-технічного співробітництва.
" Надання допомоги національним суб'єктам підприємницької діяльності в

 
 

Цікаве

Загрузка...