WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Питання та відповіді до екзамену «Міжнародна інформація» - Реферат

Питання та відповіді до екзамену «Міжнародна інформація» - Реферат

законодательством и учредительными документами общества. Таким образом, учредители и участники имеют право защищать свои интересы всеми доступными им средствами.
Інформаційні загрози
Інформаційна загроза - це сукупність факторів, які створюють небезпеку для конституційних прав і свобод особистості, державної таємниці, зберігання цінної для суспільства інформації, від несанкціонованого доступу і розповсюдження.
Інформаційна безпека в різних сферах має свою спеціфику:
" політична - ІБ стосується інформаційно-аналітичної діяльності дипломатичних представників і зовнішньо-економічних відомств;
" економічна - захист інформації у банківських системах та мережах зв'язку, конфіденційної інформації від несанкціонованого доступу.
Об'єктами захисту інформації є документи, програми ЕВМ, ноу-хау, бази данних, тексти та інші матеріальні носії інформації, захист яких передбачений державними нормативними актами, внутрішньовідомчими постановами, розпорядженнями та спеціальними документами.
Найбільш важливі види інформації, яких стосується ІБ є стратегічна інформація, соціально-еконмічна інформація, воєнна, наукова. Надання інформації на державному рівні повинно включати проблему ІБ. Кожна країна включає питання ро ІБ в компетенцію Національної безпеки.
Інформаційні загрози та їх різновиди
Розглядаються зовнішні і внутрішні загрози ІБ, а також заходи і засоби протистояння і боротьба проти несанкціонованого доступу до інформації.
Зовнішні загрози
" інформаційному простору;
" інформаційному суверенітету;
" внутрішній стабільності;
" діяльності державного або недержавного органів і фірм.
Внутрішні загрози
" національній безпеці;
" для впливу на свідомість суспільства;
" доступу до інформаційних ресурсів країни;
Типи міжнародних інформаційних операцій і основні засоби їх здійснення
Насьогодні у світі розроблені спеціальні міжнародні інфориаційні операції, які називаютья інформаційними війнами, які здійснюються за допомогою спеціальних установ, дипломатичних представників у країнах перебування; спеціальних технологій, які включають в себе новітні досягнення у галузі інформації і комунікацій.
Приклади (інформаційних операцій):
" "Буря в пустелі", "Грім в пустелі" в районі Перської затоки;
" "Відродження надії "у Сомалі;
" "Спільні зусилля" у Боснії та Герцоговині;
" "Автономія Албанії";
" "Шторм на Гаваях";
Інформаційна операція - це інформаційна підготовка суспільства до проведення певних дій: військового, економічного чи поліітичного втручання.
З точки зору інформаційної безпеки загрози поділяються на зовнішні і внутрішні.
До зовнішніх відносять такі заходи і засоби здійснення інформаційних операцій, наслідком яких є політичний, економічний вплив на інші держави, що здійснюється на основі новітніх інформаційних технологій.
Ідея інформаційної парасольки (див. статтю "Головна сила Америки - її інформаційні можливості") зараз замінює ідею ядерної парасольки і вважається одним із стратегічних напрямків впливу США на нейтральні держави, а також на держави певного блоку.
До інформаційної експансії можна віднести поширення сфери впливу ТНК у певному регіоні з метою конкуренції, завоювання інформаційного ринку і одержання прибутків від видів інформаційної діяльності.
Інформаційна війна
Інформаційні війни здійснюються для забезпечення політичних, економічних інтересів політичних партій, урядів, політичних рухів для реалізації влади і реалізації національних інтересів на території іншої держави або в окремих регіонах.
Інформаційна війна має також іншу назву - "інформаційна операція" і застосовується з метою пропаганди ідей масованого впливу на громадську думку, а також для вивчення реакції міжнародного співтовариства на ті чи інші прогнозовані рішення.
Інформаційна війна має два аспекти (два види забезпечення):
" технологічний аспект;
" ідеологічний аспект.
З точки зору технічного забезпечення мова йде про те, що у визначений час приводяться в дію програмні віруси, логічні бомби, закладені у пам'яті інформаційних комп'ютерних мереж. Вони здатні зруйнувати і знищити програми управління, бази даних, а також зруйнувати і знищити рахунки у зарубіжних банках, заглушити теле- і радіомовлення у певному регіоні, припинити діяльність армійських пунктів зв'язку і управління.
До ідеологічного аспекту відносять ідеологічну обробку населення, яка призводить до нестабільності політичної ситуації у країні, до дезорієнтації населення і спричинення паніки. Спеціалісти свідчать, що навіть незначне проникнення інформації з метою забезпечення операції веде до значних матеріальних наслідків і до забезпечення інтересів більш розвинутої країни. Крім того, масований вплив інформації на громадську думку приводить до спокійного ставлення до агресивних кроків і навіть воєнних дій.
Через засоби комунікації при здійснення інформаційних операцій впливають на міжрегіональні протиріччя, розпалюють міжетнічну і міжнаціональну підозрілість, створюють комплекс меншовартості.
Усі міжнародні інформаційні операції поєднують в собі кілька різних засобів їх здійснення: психотехнології, інформаційна інфраструктура, комп'ютерне забезпечення, вплив на міжнародну думку.
До важливих компонентів інформаційної війни належить інформаційне забезпечення держави у міжнародних інформаційних потоках.
Інформаційна інтервенція - це тенденційна інформація, коли розповсюджується через системи зв'язку суб'єктивні факти та суб'єктивна інформації, які впливають на суспільну думку і прийняття рішень в іншій державі.
В рамках інформаційної інтервенції здійснюють маніпулювання інформацією для досягнення мети.
Інформаційний тиск - один із видів інформаційних загроз, який застосовується для розв'язання міжнародних проблем, для попередження міжнародних конфліктів або для того, аби змусити державу, що порушує міжнародні правила, увійти в міжнародне правове поле.
Інформаційний тиск застосовується якприйом превентивної дипломатії.
Інформаційна діяльність дипломатичних представництв в країні перебування
Інформаційно-аналітичне забезпечення зовнішньої політики є складовою зовнішньополітичних комунікацій, які є одним з елементів сучасного міжнародного співробітництва. Інформаційно-аналітичне забезпечення відображає реагування міжнародного співтовариства на політичні процеси у системі, на зміну економічної ситуації, забезпечує адекватний вплив на небажані зміни. Від інформаційного забезпечення залежить якість урядових рішень, передбачення і випередження подій, прийняття спільних рішень із глобальних проблем міжнародного товариства.
Недостовірність інформації, неточність, можуть породжувати серйозні проблеми в міжнародних відносинах.
Зовнішньополітична комунікація - це процес передачі міжнародної інформації у системі міжнародного співтовариства між окремими її компонентами, а також між суспільними групами та індивідами.
Кожна політична система і кожна держава розгортає власну систему і мережу зовнішньополітичної

 
 

Цікаве

Загрузка...