WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Валютно-фінансовий механізм зовнішньої діяльності - Курсова робота

Валютно-фінансовий механізм зовнішньої діяльності - Курсова робота

відповідальність страхівника наступає в певний час чи на певну дату чи після 60-90 днів для з'ясування причин неплатежів позичальником перестрахування.
Держава здійснює страхування міжнародних кредитів за рахунок свого бюджету.
З розповсюдженням страхування на всі елементи зовнішньоторгового контракту, опосередкованого кредитом, виникли нові види гарантій:
1) страхування кредитів на період виробництва експортних товарів;
2) гарантія експорту на новий ринок - держава бере на себе витрати по дослідженню ринку, реклами та ін.;
3) страхування фабрикаційного ризику, тобто ризику розірвання контракту покупцем протягом періоду виробництва важкого обладнання;
4) гарантія повернення наданих коштів, якщо банки відмовились надати кредит під товарні запаси за кордоном;
5) кредитування іноземного покупця за рахунок Агентства експортних кредитів з використанням угоди "своп" і т.д.
Кредитування імпортера за рахунок Агентства екслортни.с кредитів з використанням угоди 'своп'.
1. Агентство експортних кредитів зразу платить експортеру по мірі поставок товару;
2. Імпортер чи позичальник підписує кредитну угоду з кредитором. Агентством експортних кредитів;
3. Імпортер надає прийнятне забезпечення;
4. Агентство експорту кредитування надає гарантію "своп"-банку, якщо необхідно;
5. "Своп"-банк заключає "Своп"-угоду з імпортером і визначає партнера з яким підписує "своп"-угоду;
6. Як правило експортер не несе відповідальності за угоду. (Однак "своп" банк може вимагати відповідні зобов'язання від експортера. Якщо імпортер не виконає умови "своп-угоди", "своп-банк" буде нести додаткові видатки по заміні договору).
Баланс міжнародних розрахунків - співвідношення грошових вимог та зобов'язань, поступлень і платежів однієї країни по відношенню до інших країн.
Основними видами балансів міжнародних розрахунків є розрахунковий баланс, баланс міжнародної заборгованості, платіжний баланс ( а в СССР колись валютний план).
Розрахунковий баланс - співвідношення на певну (будь-яку) дату вимог і зобов'язань даної країни по відношенню до інших країн незалежно від термінів настання платежів.
Такі вимоги і зобов'язання виникають в результаті експорту (імпорту) товарів і послуг, наданні (одержанні) позик і кредитів.
Активний розрахунковий баланс показує, що країна є нетто-кредитором, пасивний - нетто-боржником.
У статистиці деяких країн широко використовується баланс міжнародної заборгованості, який близький до розрахункового балансу, але відрізняється від нього набором ; статей і має свої особливості в окремих країнах.
Зовнішня заборгованість (англ. foreign debt) - суми фінансових зобов'язань країни іноземним кредиторам, що підлягають погашенню у встановлені терміни.
Захисні застереження застосовуються для зменшення валютних ризиків Бувають двосторонні й однобічні застереження У першому випадку проводиться перерахунок сум платежу при зміні курсу валюти платежу і застосовується цей метод в основному в торгівлі з країнами, що розвиваються Однобічні застереження, як правило, застосовуються в торгівлі з розвинутими капіталістичними країнами і на їхній основі також перераховується сума платежу.
Застереження може бути одновалютним при збігу валюти поставленої в залежності від курсу якої-небудь іншої валюти. При мультивалютних обмеженнях сума грошових платежів уточнюється в залежності від зміни середньоарифметичного курсу декількох валют. Індексне обмеження використовується для захисту від зниження купівельної сили валют. Сума платежу змінюється в залежності від руху індексу цін Іноді використовуються "змінні ціни", тобто враховується зміна ціни товару і товар.
Банки можуть здійснювати страхування валютних ризиків на основі створення зустрічних вимог і зобов'язань у дивній валюті (хеджування). Одним з методів хеджування є висновок термінових валютних операцій проведення форвардних операцій При здійсненні форвардної операції банк чи торгова фірма купує яку-небу дь валюту по курсу "спот" - поточний курс наявних валютних операцій і одночасно продає за курсом "форвард", що звичайно відрізняється від курсу "спот" Можна зробити протилежні операції здійснити форвардну покупку однієї валюти і продажу іншої за курсом "спот".
Якщо курс "спот" нижче курсу "форвард", то ця відмінність називається премією а якщо перший вище другого те це перевищення називається "дисконтом"
Приведемо приклад хеджування з метою страхування експортера, що повинний через три місяці одержати оплату доларах Експортер звертається в банк із проханням про страхування Банк, знаючи, що через три місяці буде доларове поступлення, знаходить відразу покупця цієї суми і просить на неї кредит терміном на 3 місяці.
Долари реалізуються, наприклад, за французькі франки, ця сума міститься на тримісячний терміновий депозит У випадку зниження курсу долара проти франка збитку по торговому контракті експортер уникне завдяки форвардній угоді.
Потім банк викуповує долари за новим курсом при їх підвищенні, розраховується з кредитором доларової СУМИ і з експортером, завдяки депозиту втрат немає.
Використовуються також валютні опціони. Це привілегія, що здобувається при сплаті відомої премії однією особою (банком, фірмою) з метою наданняіншій особі права чи купити продати валюту за погодженим курсом у любий день протягом визначеного періоду або відмовитися від угоди без відшкодування збитків Валютний опціон дає його покупцю право вибору між виконанням чи угоди відмовленням від виконання зобов'язань при настанні відповідних умов
Допомагають уникнути утрат від коливань курсу ф'ючерсні операції з іноземною валютою Це термінові угоди, при котрих здійснюється купівля-продаж валюти по фіксованому у момент укладення угоди курсу Реалізація операції відбувається за визначений проміжок часу до 1-3 років Звичайні ф'ючерсні операції не завершуються наданням наявних коштів, тому що метою подібних угод є хеджування Якщо ж продаж валюти не здійснювався то у випадку ослаблення курсу були би прямі збитки.
.
ВИСНОВОК
Розвиток ринкових економічних відносин, значне розширення зовнішньоекономічних зв'язків висувають нові вимоги до побудови валютно-фінансових операцій в Україні. Зміни, що відбулися в економічному та соціальному житті України, вимагають серйозного вивчення та застосування багатьох фундаментальних положень, що діють у країнах з розвинутою економікою. Це передбачає подальше дослідження проблем приведення у відповіднісь до міжнародних правил із максимальним використанням вітчизняного досвіду, збереженням тих методів, які не тільки не суперечать світовій практиці, але й збагачують її. Досвід країн світу слід узагальнювати розумно з користю для нашої держави, враховувати наше законодавство та національні традиції.
Однак, часи змінились і сьогодні Україна повинна враховувати міжнародні правила гри, тому що кожній країні притаманні своя історія політична система, менталітет. Під час роботи, над курсовим проектом наводиться перелік цілей, які повинні бути досягнуті для розширення світогляду для практичного застосування міжнародних стандартів валютно-фінансових операцій у сфері ЗЕД.
Це допомогло зрозуміти

 
 

Цікаве

Загрузка...