WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Квотування та ліцензування експорту товарів - Реферат

Квотування та ліцензування експорту товарів - Реферат

дорученням вантажовідправників і вантажоодержувачів (або вантажовласників). Експедитори виконують свої функції без будь-якого втручання в господарську діяльність транспортних підприємств.
Транспортно-експедиційні послуги, які надаються експедиторами - це комплексні послуги які складаються з наступних послуг :
- підготовка та відправленням вантажів, або облік відправленого вантажу, завантаження, упакування тощо;
- проведення взаєморозрахунків;
- контроль за проходженням і одержанням вантажів (проходження через державний кордон, розвантаження в пункті призначення тощо.)
Експедитори відповідно до доручень вантажовласників можуть організовувати перевезення та перевалку вантажів залізничним, морським, річковим, автомобільним та повітряним транспортом. Забезпечуватиоптимальне транспортне обслуговування, а також організовувати перевезення зовнішньоторговельних вантажів різними видами транспорту по територіях зарубіжних країн відповідно до умов контрактів.
Їм не заборонено фрахтувати національні та іноземні судна і забезпечувати їх подачу в порти для своєчасного відправлення вантажів, надавати послуги, пов'язані з прийманням, накопиченням, доробкою, сортуванням та комплектуванням вантажів, передавати їх транспортним організаціям для перевезення.
Експедитори самостійно провадять своєчасні розрахунки з портами і транспортними організаціями за перевезення, перевалку та зберігання зовнішньоторговельних вантажів, оформляють документи відповідно до митних, карантинних і санітарних вимог, страхують вантажі;
Всі експедитори ведуть облік надходження та відправлення вантажів з портів і залізничних станцій.
Вони самостійно забезпечують із залученням відповідних транспортних підприємств та організацій збереження вантажів під час їх перевезення, перевалки та зберігання, організовують експертизу вантажів у портах і на залізничних станціях, здійснюють оформлення товарно-транспортної документації та її розсилання, подають в установленому порядку транспортним підприємствам заявки на відправлення експортних, транзитних і реекспортних вантажів та наряди на відвантаження імпортних, транзитних і знятих з експорту вантажів.
Вирішення з транспортними організаціями та іншими власниками транспорту питань відправлення вантажів, що надійшли у некондиційному стані, з браком, у пошкодженій, неміцній, нестандартній упаковці або такій, що не відповідає вимогам цих транспортних засобів також покладено на Експедитора.
Згідно з правил експедитори складають обмірні ескізи на негабаритні та надважкі вантажі, організовують фумігацію вантажів, організовують перевезення особистих речей громадян.
Правилами також обговорені права та обов'язки транспортних підприємств при веденні транспортно-експедиційної діяльності.
Згідно з цих правил Транспортні підприємства, організовують зберігання вантажів, у тому числі реекспортних і знятих з експорту, під час їх перевезення, перевантажування і складування.
Транспортні підприємства здійснюють в установлені терміни доставку вантажів за призначенням і забезпечують своєчасне навантаження та розвантаження транспортних засобів за цінами і тарифами, визначеними чинним законодавством України. Ці ціни і тарифи контролюються антимонопольним комітетом України. Вони ведуть облік руху вантажів і запасної тари, надають необхідні відомості експедитору для подальшого інформування вантажовласників.
До обов'язків транспортних організацій також входить проведення інвентаризації вантажів на підставі заяв експедитора, за його участю і за його рахунок, забезпечення доступу до вантажосупровідних і перевізних документів, створення рівних умови та сприяння експедиторам у здійсненні ними своїх функцій.
Відносини учасників транспортно-експедиційної діяльності встановлюються на основі договорів. Учасники цієї діяльності вільні у виборі предмета договору, визначенні зобов'язань, інших умов взаємовідносин, що не суперечать чинному законодавству.
Вантажовласники надають експедиторам відомості та документи для виконання покладених на них зобов'язань (ліцензії, сертифікати, свідоцтва, декларації тощо).
Кожен із учасників транспортно-експедиційного процесу вправі передати виконання частини своїх обов'язків іншому учаснику на підставі договору, в якому визначаються умови відповідних послуг і порядок їх оплати.
Планування перевезень вантажів всіма видами транспорту здійснюється відповідно до чинного законодавства України.
Транзитні перевезення.
Згідно з постановою КМУ від 21.09.1993 транзитні перевезення - це перевезення через територію України вантажів (продукції, товарів), вироблених за її межами без будь-якого їх використання в Україні та передачі іншому власнику.
До транзитних перевезень також прирівнюють транспортування через територію України нафти, нафтопродуктів, природного газу та інших рідин і газоподібних речовин трубопроводами.
Транзитні перевезення здійснюються відповідно до чинного в Україні митного, транспортного та іншого законодавства, а також вищезазначених правил.
Проходження транзитних вантажів, а також транспортних засобів може здійснюватися як з перевантаженням, складуванням, роздрібненням партій, зі зміною виду транспорту, так і без таких операцій.
Транзитні перевезення здійснюються найбільш раціональними шляхами сполучення через відповідні пункти пропуску державного кордону. При цьому створюються рівні умови проходження вантажів (продукції, товарів) незалежно від того, якій державі вони належать, чи будь-яких інших обставин, що стосуються їхнього власника.
Затверджені правила не поширюються на транзит багажу, який перевозиться пасажирами, та на поштові відправлення, а також на транзит вантажів військового призначення.
Список використаної літератури
1. Закон України "Про зовнішньоекономічну діяльність" від 16 квітня 1991 року № 959-ХІІ
2. Постанова КМУ від 21 вересня 1993 р. N 770 "Про транспортно-експедиційне обслуговування зовнішньоторговельних і транзитних вантажів"
3. Бюлетень законодавства і юридичної практики України. Зовнішньоекономічна діяльність в України. Київ. Юрінком. 2003 р.
4. Бюлетень законодавства і юридичної практики України. Експотрно імпортні операції в Україні. Київ. Юрінком. 2003 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...