WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Основні форми міжнародної економіки - Реферат

Основні форми міжнародної економіки - Реферат

інвестиційне законодавство різних країн.
МБРР
Міжнародний банк реконструкції і розвитку був створений у 1945 р. після того, як 28 країн підписали "Статус угоди про міжнародний банк реконструкції і розвитку", що був розроблений на конференції Організації Об'єднаних Націй по валютно-фінансових питаннях, що відбулося в 1944 р. у Бреттон-Вудсе (США). Статут МБРР неодноразово змінювався. Банк, як спеціалізоване установа ООН, входить у систему Об'єднаних Націй.
Місцеперебування - Вашингтон. В даний час він поєднує більш 180 країн світу. Статутний капітал складає 142 млрд. дол. Країни оплачують 20 % своїх квот у Статутному капіталі, причому 2% - у конвертованій валюті, а 18 % - у національній.
В даний час МБРР сконцентрував свою увагу на наданні допомоги державам, що розвиваються, і країнам з перехідною економікою, у т.ч. СНД. Росія вступила в МБРР 16 червня 1992 р.
Вступити в МБРР можуть тільки держави МВФ у той час і на тих умовах, що визначаються банком. Кожна країна-член МБРР повинна стати передплатником його капіталу, причому мінімальна частка внесеного капіталу визначається банком.
Мета:
- сприяння реконструкції і розвитку територій держав-членів шляхом заохочення капіталовкладень для виробничих цілей;
- заохочення приватних іноземних капіталовкладень і на додаток до приватних інвестицій, якщо їх важко забезпечити, надання фінансових засобів на меті виробництва;
- стимулювання довгострокового збалансованого росту і сприяння підтримці рівноваги платіжних балансів шляхом заохочення міжнародних інвестицій для розвитку виробничих ресурсів держав-членів Банку.
МАР
Міжнародна асоціація розвитку була створена в 1960 р. як філія МБРР. Як спеціалізовану установу вона належить до системи Об'єднаних Націй. МАР у багатьох відносинах не відрізняється від МБРР. Обидві організації фінансують проекти розвитку, мають 1 і той же штат, а президент Банку є одночасно президентом МАР. Головні розходження між цими двома організаціями в тім, як вони здобувають фінансові засоби для кредитування й в умовах, на яких вони надають позики країнам, що розвиваються. МБРР велику частину своїх фінансових засобів одержує на світових фінансових ринках і надає позики країнам, що розвиваються, під більш низький відсоток і на більш тривалі терміни погашення, чим це роблять комерційні банки. На відміну від МБРР, МАР надає країнам, що розвиваються, безпроцентні кредити. Джерела її фінансування - внески країн-донорів.
Мета:
- сприяння економічному розвитку;
- підвищення продуктивності праці;
- підвищення рівня життя в країнах-членах МАР, що розвиваються.
Держави-члени розділені на 2 групи:
1. група I - економічно більш розвиті країни (більш 25 країн);
2. група II - менш розвиті країни (більш 130 країн).
Членство відкрите для всіх країн-членів МБРР у терміни і на умовах, що можуть установлюватися МАР.
МФК
МФК була створена з ініціативи США як філію МБРР у 1956 р. шляхом ратифікації статуту Міжнародної фінансової корпорації. МФК є самостійною юридичною особою і фінансовою організацією, що входить у Групу Всесвітнього банку і приналежної до системи Об'єднаних Націй як спеціалізовану установу. Місцеперебування - Вашингтон. До складу МФК входять більш 170 держав. Росія вступила 12 квітня 1993 р.
Ціль:
Сприяння економічному росту країн-членів шляхом заохочення підприємництва у виробничій сфері, тобто на мікро рівні, доповнюючи, таким чином, діяльність МБРР.
МАІГ
Багатобічне агентство по інвестиційних гарантіях було створено в 1988 р. як філія Всесвітнього банку, але у фінансовому відношенні воно є незалежним. Як спеціалізована установа, Агентство входить у систему ООН. До складу МАІГ входять більш 130 держав, включаючи РФ. Членство відкрите для всіх членів МБРР.
Ціль:
Заохочення інвестицій на виробничі цілі в державах-членах, особливо в країнах, що розвиваються, шляхом:
1) надання гарантій, що включають спільне перестрахування від некомерційних ризиків у формі розміщення капіталу в одних країнах-членах, що залучається в інші;
2) здійснення належних допоміжних заходів для сприяння потоку інвестицій у країни, що розвиваються, і між ними.
Функції:
- збільшення можливостей інших страховиків шляхом спільного чи страхування перестрахування;
- страхування інвестицій у країни, не підметів такому страхуванню іншими страховиками в силу політики останніх;
- обслуговування інвесторів, що не мають доступу до іншим офіційно визнаним страховикам;
- надання гарантій інвесторам різних національностей, що входять у який-небудь багатонаціональний синдикат, що створює сприятливі умови для висновку страхових контрактів і врегулювання претензій.
ЕБРР
ЕБРР - III впливова кредитна організація. Він був створений у 1990 у результаті підписання Угоди про створення Європейського банку реконструкції і розвитку (приступив до операцій у квітні 1991 р.). Місцеперебування - Лондон.
Мета:
- підтримка переходу країн Центральної і Східної Європи і до орієнтованого на відкритий ринок економіці;
- сприяння розвитку приватного підприємництва в країнах, прихильних принципам багатопартійної демократії, плюралізму і ринкової економіки.
Функції:
- підтримка країн-членів - одержувачів допомоги в проведенні структурних і галузевих економічних реформ, включаючи демонополізацію і приватизацію з метою повної інтеграції їхніх економік у світову економіку шляхом сприяння:
- організації, модернізації і розширенню виробничої, конкурентноздатної і приватнопідприємницької діяльності, насамперед малих і середніх підприємств;
- мобілізації національного й іноземного капіталу й ефективному керуванню;
- інвестиціям у виробництво з метою створення конкурентного середовища і підвищення продуктивності, якості життя і поліпшення умов праці;
- наданню технічної допомоги в підготовці, фінансуванні і реалізації проектів;
- стимулюванню і заохоченню розвитку ринків капіталу;
- реалізації солідних і економічно обґрунтованих проектів, що включають більш ніж одну країну реципієнта;
- екологічно стійкому розвитку.
В ЕБРР входять близько 60 країн і інститути (Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк).
Членами Банку можуть стати:
1. Європейські країни.
2. Неєвропейські країни, що є членами МВФ.
3. Європейське співтовариство (Європейський Союз).
4. Європейський інвестиційний банк.
Література
1. І.М.Школа В.М.Козменко"Міжнародні економічні відносини " Чернівці "Рута" 1996 ст 126-146.
2. В.В.Козик Л.А.Панкова"Світовегосподарство та міжнародні економічні відносини" Львів 1995
3. М.А.Гольцберг А.В.Воронова "Международная торговля" К.1994
4. А.І.Кредісов " Управління зовнішньоекономічною діяльністю" Київ 1998 ст 85-99, 382-396.
5. А. Гальчинський " Теорія грошей" Київ 1998
Міністерство науки і освіти україни
ВНЗ "Економіко -технологічний університет"

 
 

Цікаве

Загрузка...