WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Основні форми міжнародної економіки - Реферат

Основні форми міжнародної економіки - Реферат

режимі.
3. Зустрічна торгівля - це сукупністьміжнародних торговельних угод, при укладанні яких закупівля продукції супроводжується зворотнім постачанням товарів, з метою досягнення балансу експортно-імпортних операцій:
а) бартер - це оцінені і збалансовані товарообмінні операції за єдиним договором-контрактом без грошового еквівалента.
б) зустрічна закупівля.
в) компенсаційні угоди - це довгострокові угоди(10-20 років), при яких покупець оплачує вартість товарів постачанням інших товарів або наданням послуг, а при необхідності різницю доплачує грошима.
г) кліринг - це система безготівкових розрахунків за товари, цінні папери та послуги, яка базується на зарахуванні взаємних вимог і зобов"язань.
д) угода "світч" - передача зобов"язань, угоди з багаторазовим перепродажем товарів.
е) угода "оффсет" - це поєднання обміну товарів та послуг з вкладанням капіталу, який використовується головним чином для підтримки реалізації товарів на світовому ринку: для реклами, для поеращення упаковки.
4. Біржова торгівля - це оптова торгівля масовими товарами, що мають стійкі та чіткі якісні параметри, при посередництві бірж. Коньюнктура біржової торгівлі та ситуація на фондовій біржі є одним з найважливіших і достатньо достовірних показників динаміки світових товарних та валютних ринків.
Товарні біржі бувають:
Спеціалізовані:
Лондон, Нью-Йорк - кольорові метали.
Чікаго, Лондон, Вініпег, Мілан - зерно.
Нью-Йорк, Чікаго, Ліверпуль, Бомбей - бавовна.
Нью-Йорк, Лондон, Гамбург, Париж - кофе, какао.
Універсальні:
Чікаго - зерно, соя, бройлери, срібло, золото.
Лондон - кофе, какао, цукор, каучук.
5. Міжнародний аукціон - це спосіб міжнардного продажу окремих партій товару або окремих предметів, що по черзі виставляються для огляду, і які переходять у власність покупця, що запропонував найвищу ціну.
Види аукціонної торгівлі:
а) публічний "гласний" аукціон;
б) негласний аукціон;
в) голландський аукціон.
Аукціони бувають: спеціалізовані, універсальні, примусові(реалізується майно різного роду боржників, або конфіскованого майна).
Найвідоміші у світі міжнародні аукціони знаходяться в Лондоні, Нью-Йорку, Калькутті, Монреалі, Амстердамі, Колоьбо, Санкт-Петербурзі(хутро), Москві(коні).
6. Міжнародні торги(тендери) - це змагальна форма закупівлі, при якій покупець оголошує конкурс для продавців з різних країн на товір чи послугу, які би відповідали певним техніко-економічним даним. Існують відкриті, закриті та одиничні тендери. Найбільше тендери розповсюджені на світовому ринку машин і устаткування.
7. Міжнародний ярмарок - це великий, періодично діючий і відкритий ринок, що проводиться у визначеному місці і пору року(час), і в установлений термін. Метою ярмарку є: укладання угод, демонстрація зразків товарів, обмін науково-технічною інформацією, ділові переговори.
8. Міжнародна виставка - це демонстрація досягнень в області науки та техніки однієї або декількох країн на території іншої країни з метою зацікавити суб"єктів МЕВ для підписання протоколів про наміри торгувати, обміном науково-технічною інформацією, проведенням ділових зустрічей.
9. Консигнаційна торгівля - це продаж товарів за кордон, коли власник товару передає їх продавцю для продажу з його складу.
Види міжнародної торгівлі:
а) торгівля сировиною.
б) торгівля напівфабрикатами.
в) торгівля готовою продукцією:
широкого вжитку(машини, обладнання).
виробничого призначення(у розібраному виді, комплектуючими, в закінченому вигляді).
2.1.Міжнародний рух капіталів.
*Міжнародні фінансово-кредитні відносини-це відносини, що виникають між суб"єктами світового господарства з приводу міжнародної міграції капіталів з метою отримання їхніми власниками підприємницьких прибутків, позичкових процентів.
*Міжнародні кредитні відносини-це відносини, що існують між кредиторами і позичальниками з різних країн з приводу надання, використання і погашення позики, включаючи наростання процентів.
*Міжнародний рух капіталу-це переміщення капіталу між країнами у пошуку більш вигідної сфери застосування.
*Експорт капіталу-це одностороння міграція капіталу з однієї країни в інші з метою здобуття зиску. Експорт капіталу можна звести до трьох видів:
1. Експорт підприємницького капіталу-це довгострокові закордонні інвестиції.
2. Експорт позичкового капіталу-відноситься до міжнародних кредитних відносин і виступає у формі міжнародного кредиту.
3. Міжнародна економічна допомога-це надання капіталу в грошовій чи товарній формі суб"єктами однієї країни у власність суб"єктам іншої країни на умовах безоплатності, неповернення тобто безвідшкодності.
Міжнародна економічна допомога має свої форми:
--фінансова допомога-це надання коштів у вигляді безоплатного кредиту чи безвідшкодного фінансування суб"єктами одних країн суб"єктам інших країн для здійснення певних соціально-економічних та технічних проекиів.
--матеріальна допомога-це безплатна передача суб"єктами одних країн суб"єктам інших товарів і послуг виробничого та побутового призначення.
За принадлежністю капітал, що експортується ділиться:
1.Приватний капітал-експортується у формі інвестицій та кредитів, рідше у формі допомоги.
2.Державний капітал-експортується у формі міжнародної економічної допомоги, а також кредитів, але він переслідує дещо інші цілі і має іншу тенденцію.
Що стосується цілей вивозу капіталу, то їх можна звести до таких чотирьох груп:
-прагнення контролювати діяльність підприємств, частину місцевого ринку.
-отримання підприємницького прибутку.
-отримання процентів за позичковий капітал.
-прагнення на довгий період забезпечити задоволення своїх економічних, політичних та інших інтересів на території тієї чи іншої країни.
Користь від імпорту капіталу:
1.Отримання нових технологій при порівняно низьких затратах.
2.Порівняно швидкий розвиток виробництва.
3.Підвищення рівня класифікації працівників.
4.Нові робочі місця.
5.Розширення експорту, розвиток сфери послуг, набуття іноземного досвіду в господарюванні.
6.Поповнення національного бюджету.
Шкідливий бік імпорту:
1.Можливе вивезення сировини.
2.Іноземне втручання у національну банківську справу.
3.Захоплення іноземним капіталом основних сфер економіки країни.
4.Вивезення у прихованому виді прибутків з країни.
5.Деякі втрати політичної свободи.
2.2.Світовий ринок позичкових капіталів.
Інтернаціоналізація господарської діяльності сприяла формуванню в 70роки 20ст. єдиного ринку позичкових капіталів і створенню на його основі світового фінансового ринку.
Світовий ринок позичкових капіталів-система відносин щодо акумуляції і перерозподілу позичкового капіталу між країнами через сукупність попиту і пропозиції на позичковий капітал позичальникамиі кредиторамирізних країн.
Економічна структура світового ринку позичкових капіталів:
Світовий грошовий ринок-надання

 
 

Цікаве

Загрузка...