WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Порядок митного оформлення - Реферат

Порядок митного оформлення - Реферат

Процес митного оформлення товарів та інших предметів складається з двох частин (черговість їх здійснення залежить від напрямку переміщення через кордон - експорт або імпорт):
- представлення ВМД до внутрішньої митниці та ТУ оформлення. ВМД подається до митниці підприємствами, які здійснюють декларування товарів на підставі договору i діють за дорученням суб'єкта підприємницькоїдіяльності або безпосередньо представником суб'єкта підприємницької діяльності;
- пропуск Прикордонною митницею товарів через митний кордон України із використанням ВМД (при імпорті - попередньої ВМД).
За станом на початок 2000 р. при імпорті в Україну застосовується попереднє декларування таких товарів та інших предметів:
зі сплатою митних платежів:
- тих, що підлягають обкладенню акцизним збором (лікеро-горілчані вироби, легкові автомобілі тощо);
- групи товарів, що переміщуються автомобільним транспортом, перелік яких затверджується Держмитслужбою (різноманітні продукти харчування, папір, книги, різні одяг i взуття, товари народного вжитку - побутова апаратура, запасні частини до автомобілів тощо);
без сплати митних платежів:
- решти товарів, що переміщуються автомобільним транспортом. Наочно розглянемо процес митного оформлення при імпорті товару на митну територію України (рис. 3.4).
1. Підприємство звертається до внутрішньої митниці для оформлення попередньої ВМД на імпорт товару. При необхідності мають бути сплачені належні платежі.
2. За умови правильності складення декларація оформлюється митницею і вводиться в центральну базу даних (ЦБД) за допомогою супутникового зв'язку.
3. Товар прибуває на кордон. Перевізник звертається до прикордонної митниці.
4. Прикордонна митниця шляхом перегляду ВМД в ЦБД звіряє дані перевізника і вантажу з наявними в базі даних. Проводиться догляд вантажу.
5. За відсутності зауважень вантаж направляється у внутрішню митницю для подальшого митного оформлення. В ЦБД робиться відмітка про пропуск вантажу.
Прийом ВМД до митного оформлення
Статистичний контроль відомостей, заявлених у ВМД (різноманітні державні реєстраційні коди підприємств, банківські розрахункові рахунки, адреси, назви тощо)
Форматно-логічний контроль відомостей, заявлених у ВМД (правильність заповнення граф ВМД і товаросупровідних документів, а також контроль застосування засобів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності)
Перевірка товарів і документів митною лабораторією, відділом тарифів та вартості, відділом технічних засобів контролю
Контроль застосування засобів тарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності
Контроль правильності нарахування і сплати митних платежів
Догляд вантажу і транспортного засобу
Повне оформлення ВМД
Рис. Етапи контролю при перевірці ВМД
Остаточне митне оформлення вантажу здійснюється, про що вже йшла мова, у внутрішній митниці. При цьому перевірка ВМД проходить декілька етапів контролю, які проводяться працівниками відповідних підрозділів митниць (рис. 3.5). При необхідності додаткових досліджень товарів або більш поглибленого вивчення наданих декларантом документів співробітниками митниці, які перевіряють ВМД, може бути направлено запит, наприклад, до митної лабораторії для уточнення хімічного складу товару, до відділу технічних засобів контролю для проведення контролю носіїв інформації, відділу тарифів i вартості для перевірки заявленої вартості та експертизи сертифікатів, які засвідчують країну походження товарів, тощо. Завершення митного оформлення кожним із співробітників фіксується поставленням відтисків штампів контрольних відміток на зворотному боці ВМД (як наведено в прикладі). Митне оформлення ВМД може бути остаточно завершено тільки після проведення всіх цих видів контролю (рис. 3.6 а, 3.6 б).
ДЕКЛАРУВАIIНЯ ТОВАРIВ ТА IНШИХ ПРЕДМЕТIВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ВМД
Транспортні засоби, товари та предмети підлягають обов'язковому декларуванню митницям України. Декларування здійснюється шляхом заяви у встановленій формі точних даних та мети переміщення через митний кордон України товарів, майна та інших предметів i про самі товари, майно та інші предмети, а також будь-яких відомостей, необхідних для митного контролю та митного оформлення.
3 1 січня 1993 р. підлягають обов'язковому декларуванню митницям та митному оформленню у встановленому діючим митним законодавством порядку товари та інші предмети при вивезенні їх з України в крани колишнього Союзу РСР та ввезенні з цих кран в Україну. Такі товари та інші предмети декларуються митницями шляхом подання вантажної митної декларації й оформлюються в митному відношенні митницею, в зоні діяльності яких розташований відправник чи одержувач цих товарів. Декларування товарів, майна та інших предметів здійснюється підприємствами, що ввозять в Україну або вивозять з України такі товари, майно та інші предмети самостійно або на договірній основі через організації, визначені митницею як декларанти. Визнання підприємства як декларанта i допущення його до декларування на підставі договору здійснюється шляхом видачі митницею такому підприємству свідоцтва про визнання його як декларанта. Порядок допущення до декларування на підставі договорів, а також права й обов'язки декларантів передбачено статтями 47, 48 Митного кодексу України та Положенням про діяльність митних брокерів на території України. Самостійне декларування товарів може здійснюватись учасником ЗЕД, який є стороною зовнішньоекономічного договору, або за його дорученням одержувачем таких товарів в Україні, або їх відправником за межі України. Предмети, що переміщуються через митний кордон України громадянами, декларуються цими громадянами.
3.2.1. Загальні положення
Положення про вантажну митну декларацію (далі Положення) має на меті визначити статус, призначення декларації, встановити загальний порядок її заповнення, оформлення, обліку, зберігання та інші норми i принципи, що застосовуються до вантажної митної декларації, відповідно до чинного законодавства України.
Вантажна митна декларація застосовується при декларуванні суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та іншими юридичними (а в окремих випадках - фізичними особами) товарів та інших предметів, що переміщуються через митний кордон України. Процедура декларування, включаючи його форми, необхідність оформлення ВМД при декларуванні визначається Кабінетом Міністрів України.
3.2.2. Функціональне призначення ВМД
Вантажна митна декларація - складений письмово уніфікований адміністративний документ (УАД), у якому декларантом заявлена мета

 
 

Цікаве

Загрузка...