WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Порядок митного оформлення - Реферат

Порядок митного оформлення - Реферат


Реферат з міжнародних відносин
Порядок митного оформлення.
Порядок митного оформлення визначається розділом З Митного кодексу України (статті 37-43). Переміщення через митний кордон України товарів та інших предметів підлягає митному оформленню.
Метою здійснення митного оформлення є:
1. Забезпечення митного контролю, який здійснюється з метою дотримання державними органами, підприємствами та їх службовими особами, а також громадянами порядку переміщення через митний кордон України товарів та інших предметів. Митний контроль здійснюється службовими особами митниці шляхом перевірки документів, необхідних для такого контролю, митного огляду транспортних засобів, товарів та інших предметів, особистого огляду, переогляду, обліку предметів, які переміщуються через митний кордон України, а також в інших формах.
2. Застосування засобів державного регулювання переміщенням через митний кордон України товарів та інших предметів, основною метою яких є стягнення в державний бюджет податків при перемащенні товарів через митний кордон України, а також захист національного ринку від неякісних імпортних товарів i забезпечення підтримки національного виробника шляхом надання йому можливості конкурувати з іноземними суб'єктами підприємницької діяльності (рис.1).
Порядок здійснення операцій з митного оформлення визначається Державною митною службою України відповідно до Митного кодексу України. Оформлюються митні документи українською мовою або офіційними мовами митних союзів, якщо Україна є їх членом.
Митне оформлення суб'єктів ЗЕД здійснюється службовими особами митниці в місцях розташування митниць - зонах митного контролю - спільно з зацікавленими державними органами впродовж часу, визначеного митницею.
Території зон митного контролю встановлюються (рис. 2):
Засоби державного регулювання переміщенням через кордон України товарів та інших предметів
Нетарифні Тарифні
Застосування до імпорту (експорту) окремих видів товарів контролю з боку інших державних органів
Регулювання застосування ставок мита до різних видів товарів
Впровадження ліцензування імпорту (експорту) окремих видів товарів, контрактів і суб'єктів підприємницької діяльності Впровадження на окремі види товарів індикативних цін (min і max рівні цін на товари, за якими здійснюється митне оформлення цих товарів)
Рис.1. Засоби державного регулювання переміщенням через митний кордон України товарів та інших предметів
Товари та інші предмети
Підприємство, що переміщує через митний кордон України товари та інші предмети
Товари та інші предмети
Відмова в попуску через митний кордон
Митниця
МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ
сплата належних митних платежів
Тимчасова зона митного контролю на території підприємства (оформлення проводиться за дозволом митниці)
Відбір зразків продукції
Інші державні контролюючі органи (фітосанітарний, ветеринарний, екологічний контролі, органи з сертифікації продукції тощо), митна лабораторія
Випуск товарів та інших предметів у вільний обіг на територію України
Рис.2. Здійснення митного оформлення
1) у пунктах пропуску через державний кордон України - митницею за погодженням із прикордонними військами;
2) у пунктах на митному кордоні України, що є межами спеціальних митних зон - митницею самостійно;
З) на територіях i в приміщеннях підприємств, що зберігають товари та інші предмети під митним контролем, - митницею самостійно.
Переміщення товарів та інших предметів на територію зони митного контролю чи за її межі контролюється митницею. Митне оформлення має проводитися митницею, в зоні діяльності якої розташовані власники товарів та інших предметів, за винятком випадків, урегульованих чинним законодавством України. Наприклад, оформлення товару в інший митниці узгоджується його власником із обома митницями (тією, де розташований власник, i тією, де він має намір проводити оформлення) листом відповідної форми. За рішенням державної митної служби України митне оформлення окремих видів товарів та інших предметів може здійснюватися в окремо визначених для цього митницях. Наприклад, митне оформлення енергоносіїв здійснюється Центральною енергетичною митницею. Митницею може бути надано дозвіл підприємству, що переміщує через митний кордон України товари та інші предмети, на зберігання їх під митним контролем на території та в приміщенні підприємства у визначеній митницею зоні митного контролю. За наявності підстав вважати, що переміщувані через митний кордон України транспортні засоби, товари та інші предмети містять предмети контрабанди, предмети, що є безпосередніми об'єктами порушення митних правил, проводиться переогляд таких товарів та інших предметів. При цьому присутність представників підприємства, а також громадян при митному оформленні обов'язкова.
З метою митного контролю та митного оформлення митниця може брати проби i зразки товарів та інших предметів для проведення дослідження їх. За згодою митниці проби i зразки товарів та інших предметів, щодо яких митне оформлення не було закінчено, можуть братися для контролю іншими державними органами. Дослідження можуть проводитися державними контролюючими органами фітосанітарного, ветеринарного та екологічного контролю, органами з сертифікацій продукції, санітарно-епідеміологічною службою та іншими, а також митною лабораторією. Проби i зразки товарів та інших предметів беруться в мінімальних кількостях, що забезпечують їх дослідження. Взяття проб та зразків, дослідження їх, а також розпорядження ними неповинно необґрунтовано затримувати пропуск товарів та інших предметів. У разі відмови в пропуску через митний кордон України товарів та інших предметів митниця зобов'язана давати заінтересованим особам вичерпні роз'яснення вимог митного оформлення, виконання яких забезпечує можливість пропуску. При цьому підприємство або громадянин, які представляють товари та інші предмети до митного оформлення, повинні усунути виявлені недоліки i пройти митне оформлення.
Митне оформлення переміщення через кордон товарів та інших предметів, що належать суб'єктам підприємницької діяльності, здійснюється із застосуванням уніфікованого адміністративного документа форми МД-2 (i - за необхідності - додаткових аркушів форми МД-З i МД-8) - вантажної митної декларації (ВМД). Порядок використання i заповнення ВМД (рис. 3.3) регламентується "Положенням про вантажну митну декларацію", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України, а також Інструкціями про порядок заповнення ВМД, затвердженими наказами державної митної служби України.

 
 

Цікаве

Загрузка...