WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Становлення дипломатичної служби суверенної України (1991 – 2004 рр.) - Дипломна робота

Становлення дипломатичної служби суверенної України (1991 – 2004 рр.) - Дипломна робота

Республіку Кіпр (Юрій Гетьманенко), Словацьку республіку в місті Ужгороді (Іван Шуфрич), Королівств Нідерландів, Канаду, Австралію, республіку Філіппіни та Вірменію [c.324].
додат. до ст.31.
Потрібно відмітити що одним із головних завдань вітчизняної дипломатичної служби після її реформування залишається створення позитивного іміджу нашої держави. Вона сьогодні майже наближається до того щоб працювати на цей імідж так, як це роблять західні зовнішньополітичні відомства. Власне імідж держави: позитивний чи негативний, формуються черезінформацію, яку отримує суспільство. Тому на одному із засідань Наукової Ради МЗС України 2002р. міністр закордонних справ А. Зленко зауважив, що "Україні сьогодні потрібна інформаційна політика, яка відповідала б вимогам доби глобалізації та інформаційної революції, тобто інформативна, насичена ідеями" [55 ст.3].
В цьому плані окреслюється ключова роль МЗС у формуванні позитивного іміджу України, оскільки мережа посольств та інших установ має дуже значні можливості для поширення відомостей про Україну. Для цього ці представництва забезпечуються якісними пропагандистськими матеріалами, передусім аудіо - та візуального характеру.
Зовнішньополітичне відомство завжди сприяло рекламним компаніям українських підприємств, насамперед туристично-рекреаційного комплексу, проведенню фестивалів, культури та мистецтв України, резонансних виставок та гастролей українських колективів за кордоном. Також важливим є сприяння відомства у відкритті кореспондентських пунктів за кордоном. Не тільки для того, щоб журналісти правильно інформували про те, що відбувається там.
Присутність такого кореспондента на регулярних брифінгах у державному департаменті у міністерстві закордонних справ, у конгресах та інших установах є дуже важливою можливістю постійно отримувати реакцію цієї держави на події в Україні [55 ст.12].
Крім цього у міністерстві розуміють, що четверта хвиля еміграції з України у розвинені країни сформувала там новітню діаспору. Важливим є те, що соціальний статус цієї діаспори в іноземних країнах вищий, ніж у попередньої хвилі еміграції. Більше того, інтерес до України недавніх емігрантів не має фольклорно-етнографічного характеру. А тому перенесення акценту державної політики з традиційних діаспорських кіл на новітні, які репрнзинтуються недавніми емігрантами також дозволяють поліпшувати імідж України [55 ст.18].
Важливим і надзвичайно ефективним нововведенням в діяльності зовнішньополітичного відомства України стало створення в 1997 році Генеральної інспекції, підпорядкованої безпосередньо міністру. З регулярності в кілька місяців вона відвідує з перевіркою закордонні місії України, проте, як і західні аналоги не обмежується простими "ревізорськими" функціями. Інспекція послідовно намагається проаналізувати роботу дипломатичних установ на всіх її напрямах, приділяючи значну увагу не лише "виробничим показникам'', а й психологічному клімату в установі, професійності та ефективності організації її роботи [42,с.180].
Новим у діяльності МЗС України стало запровадження інформаційних технологій у повсякденній роботі. Але, насамперед, з фінансових причин використання таких технологій було запровадженно значно пізніше, ніж в інших дипломатичних службах світу. Ще на початку 1995 року значна кількість документів виготовлялася в міністерстві на елементарних друкарських машинках, а комп'ютери часто були привілеєм приймалень керівництва. Наступні роки стали для МЗС періодом справжнього прориву на цьому напрямі, сьогодні комп'ютери стоять якщо не на кожному робочому столі, то принаймі по кілька в кожному кабінеті [2,с.52].
Протягом останніх років комп'ютеризація становила одне з пріоритетних питань, які перебували під особистим контролем міністра. Переломним став 2000 рік, коли міністерство відкрило власну сторінку в Інтернеті. 27 березня в МЗС відбулася презентація веб-сайту міністерства, створеного в рамках трирічного спільного з Програмою розвитку ООН (ПРООН) проекту "Зміцнення потенціалу МЗС України".
Компанії "Геос-інформ" та "Інтерактивні системи" створили комп'ютерну мережу та "Систему електронного документообігу МЗС України", яка успішно працює з 4 січня 2000 року. За дев'ять перших місяців роботи в неї було внесено дані про понад 60 тисяч вхідних документів, 20 тисяч вихідних та 2 тисячі внутрішніх службових документів. Система дала можливість значно прискорити та уніфікувати способи обробки документів, створила умови для ефективного контролю їх використання, швидкого доступу користувачів до інформаційних ресурсів нагромаджуваної за допомогою системи бази даних, довела свою ефективність при проходженні документів - обробленні їх у підрозділах МЗС. Успішний досвід використання цієї системи в МЗС дав підстави для впровадження в 2001 році "Системи електронного документообігу" в закордонних установах [42,с.175].
Отже, з вищезазначеного видно, що вся величезна і багатогранна зовнішньополітична діяльність держави як поточна, так і перспективна, досить чітко розподіляється між відповідними підрозділами міністерства, які стоять на сторожі зовнішньополітичних інтересів нашої держави, її зобов'язань щодо іноземних держав і зобов'язань останніх стосовно України, забезпечують міжнародне співробітництво України в політичній, економічній, культурно-гуманітарній, військовій та інших галузях, захищаються інтереси держави в складних ситуаціях.
Розділ 4. Формування кадрової системи
МЗС України
Серед найгостріших проблем, які довелося вирішувати зовнішньополітичному відомству України після проголошення її незалежності, без жодного перебільшення можна назвати проблему кадрового забезпечення нашої дипломатичної служби, оскільки добір персоналу, його кадрове просування - це ключові питання, основа дипломатичної служби, передумова позитивного або негативного результату її роботи, адже якість дипломатичної служби завжди визначається якістю персоналу [37,с.20]
Крім того, про гостроту посталої тоді проблеми свідчать і якісні показники: на 1991 рік дипломатичний і технічний персонал Міністерства закордонних справ УРСР налічував 136 осіб плюс чотири невеличкі дипломатичні місії: постійні представництва при ООН (Нью-Йорк), ЮНЕСКО (Париж), при відділенні ООН у Женеві та при міжнародних організаціях у Відні [32,с.16].
Для порівняння наведемо кількісний склад зовнішньополітичних відомств деяких інших європейських держав у 1991-1992 роках, які за територією і чисельністю населення мало відрізняються від України.
Великобританія. Загальна кількість службовців дипломатичної служби нараховувала 6484 особи: центральний апарат - 3805 працівників, з них 2090 - дипломати; закордонні установи - 2800 осіб, з яких 2680 - дипломати.
Італія. Центральний апарат - 3000 осіб, закордонний - 6000.
Німеччина. Центральний апарат МЗС - 2500 працівників, закордонний - 5250.
Франція. Штат МЗС становив понад 10 тисяч осіб, з них - 2 тисячі

 
 

Цікаве

Загрузка...