WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Становлення дипломатичної служби суверенної України (1991 – 2004 рр.) - Дипломна робота

Становлення дипломатичної служби суверенної України (1991 – 2004 рр.) - Дипломна робота

Канада. На П'яте територіальне управління була покладена відповідальність за відносини з країнами Азії, Африки, Близького Сходу та Тихоокеанського регіону. Це управління заслуговує на особливу увагу хоча б через ту обставину, що воно охоплює найбільшу кількість держав світу (110). Його відмітною рисою є також наявність фахівців, які володіють такими складними мовами, як японська, арабська, іврит та інші [42,c.173].
Через тереторіальні управлінняпроходять, в основному, всі питання, які стосуються країни чи групи країн, за які вони відповідають, тут зосереджується і аналізується оперативна інфорація про ці країни, їх відносини з Україною та іншими державами, про внутрішнє становище, на основі цього аналізу готуються пропозиції про ті чи інші кроки з боку України, що мають на меті зміцнення політичних, економічних і гуманітарних контактів з партнерами, а у випадку недружніх кроків стосовно України - розробляються пропозиції щодо протидії таким акціям. Очолює управління, як правило, досвідчений дипломат, який добре знає особливості регіону [41,с.17].
Важливу роль у структурі МЗС України відіграє Управління державного протоколу - це своєрідний політичний інструмент дипломатії, оскільки саме через нього посли та інші представники іноземних держав встановлюють свої перші контакти з Україною і отримають інформацію про основи її внутрішньої і зовнішньої політики.Через Управління державного протоколу керівництво МЗС України доводить до дипломатичних представництв іноземних держав ті чи інші нюанси внутрішньої і зовнішньої політики стосунків з тією чи іншою країною у доступній і прийнятній дипломатичній формі [39,с.6].
Але найпершою турботою Управління державного протоколу є зустріч нових послів, надання їм всілякої допомоги в облаштуванні і налагодженні діяльності посольства. До вручення послом вірчих грамот всі його стосунки з МЗС України та іншими офіційними установами здійснюється лише через це управління [41,с.26].
Також Управління державного протоколу забезпечує постійний зв'язок посольств з міністром закордонних справ з усіх (як організаційних, так і політичних) питань, допомагає (або організовує безпосередньо) встановленню контактів з даржавними установами та громадськими організаціями, сприяє влаштуванню дипломатичних прийомів, поїздок дипломатів по країні, екскурсій, відпочинку членів дипломатичного корпусу. Протокольне управління допомагає посольствам уникати будь-яких порушень встановлених в країні протокольних правил.
Протокольне управління слідкує за дотриманням привілеїв дипломатичного корпусу згідно з міжнародним правом (особиста недоторканність і недоторканність приміщень та майна дипломатичного представництва, вилучення членів дипкорпусу з-під карної, цивільної та адміністративної юрисдикції країни перебування, податкові та митні пільги, право шифрувального листування та недоторканності дипломатичної пошти, підняття прапора над резиденцією і на транспортних засобах та інші церемоніальні привілеї в залежності від рангу диплатів) [ ,с.20 ].
Питаннями договірно-правового (юридичного) характеру МЗС України займається Договірно-правовий департамент, що бере безпосердню участь у підготовці проектів договорів та угод, у переговорах по їх підписанню, оформляє ці договори та угоди, веде їх облік та контроль за виконанням, як з боку своєї країни, так і партнерів.
При підготовці міжнародних документів Правовий департамент слідкує за тим, щоб у документах, які підписуються, уникати будь-яких моментів або деталей, які могли б у даному конкретному випадку або в майбутньому, як прецедент, завдати шкоди зовнішньополітичним інтересам України.
Досить важливі функції в загальному плані роботи МЗС України виконує Історико-архівне управління:
- підготовка різних довідок та історичних матеріалів для територіальних та функціональних управлінь;
- наукова розробка зовнішньо-політичних архівів;
- підготовка до публікації архівних дипломатичних документів;
- участь у видавничій діяльності [ ,с.21 ].
Управління інформації забезпечує збір та аналіз інформації з посольств України за кордоном та засобів масової інформації (ЗМІ) інших країн і подання її керівництву міністерства та держави.
Завданням Управління політичного аналізу та інформації є опрацювання та узагальнення порушених іншими підрозділами політичних проблем у глобальній проблематиці сучасних міжнародних відносин та їх відповідності визначеним напрямам зовнішньої політики. У цьому контексті управління виступає як координуючий підрозділ МЗС, покликаний забезпечити всебічне опрацювання проблем та врахування тих аспектів, які лежать за межами компетенції керуючого управління, щоб уникнути можливих негативних наслідків суто прикладного підходу до комплексних питань зовнішньої політики. На це управління покладається завдання відслідковування тенденцій розвитку зовнішньополітичних ситуацій в світі, окремих регіонах і країнах (на основі інформації посольств та інших джерел та аналіз діяльності МЗС в цілому, а також його окремих підрозділів та закордонних представництв, підготовка пропозицій щодо реакції на зміни ситуації або дій окремих країн.
Управління політичного аналізу налагоджує контакти та бере участь у співробітництві міністерства з науковими та політичними центрами, громадськими організаціями, товариствами та іншими установами, діяльність яких має безпосереднє відношення до галузі зовнішньої політики або торкається її.
Управління культурного та гуманітарного співробітництва розробляє та здійснює разом з відповідними міністерствами і відомствами зовнішньополітичну концепцію співробітництва України з зарубіжними країнами в культурній та гуманітарних сферах, що включає культуру, ос-віту, науку, інформацію, туризм, молодіжні і спортивні зв'язки, охорону здоров'я, соціальні проблеми. Управління забезпечує оформлення договірно-правової бази, бере участь у вирішенні важливих питань державної політики таких, як захист прав української національної меншини у зарубіжних країнах, збереження її національної самобутності; повернення в Україну культурних цінностей незаконно вивезених з її території; одержання гуманітарної допомоги із зарубіжних країн.
Управління здійснює зв'язки з ЮНЕСКО та іншим міжнародними і регіональними організаціями, забезпечу участь України в їх діяльності; використовує канали т можливості ЮНЕСКО та інших міжнародних організації для популяризації національної культури, науки, освіти досягнень в соціальній та гуманітарній сферах. Воно також підтримує оперативний зв'язок з дипломатичними представництвами України за кордоном з питань культурного та гуманітарного співробітництва, аналізує роботу дипустанов по цих напрямах; підтримує контакти з дипломатичними установами зарубіжних держав в Україні проводить роботу по отриманню від ЮНЕСКО фінансової та консультативної допомоги у здійсненні українськими представництвами та організаціями заходів і проекті у сфері діяльності

 
 

Цікаве

Загрузка...