WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Формування дипломатичної служби незалежної України ( курсова) - Реферат

Формування дипломатичної служби незалежної України ( курсова) - Реферат

особливі заслуги в роботі дипломатичні працівникам можуть бути представлені до відзначення державними нагородами України [1].
Так, спеціалізація дипломатичної служби торкається діяльності як міністерств, так і закордонних місій. Сучасне МЗС потребує досвідчених фахівців, обізнаних с такими питаннями як роззброєння, економіка та фінанси, торгівля та комерція, культурні зв'язки, міжнародна допомога та розвиток. За кордоном дипломати - спеціалісти беруть на себе такі завдання, як підготовка інформації вузького фахового змісту, представництво на міжнародних семінарах і конференціях з вузькою тематикою, участь в переговорах які стосуються специфічної сфери. В різних країнах склалася різна практика щодо підпорядкування вузьких спеціалістів тим чи іншим державним структурам, коли вони працюють удома. Якщо в Сполучених Штатах Держдепартамент уже давно намагається включити їх до свого складу, то, наприклад, у Великій Британії та ФРН фахівці під час перебування у центрі, як правило, працюють у своїх фахових Міністерстві лише після переведення в закордонні місії, так би мовити, тимчасово вступають на дипломатичну службу. Особливо при важливими з огляду державних інтересів, є ситуації, коли ці фахівці стають співробітниками міжнародних організацій. У таких випадках вони так чи інакше дістають змогу для лобіювання національних інтересів, [c.79].
Одночасно зі спеціалізацією світової дипломатії підвищується значення іншого ключового аспекту кадрової політики - підготовки компетентних дипломатів-генералістів. За останні роки багатосторонньої дипломатії, в рамках якої потреба в спеціалістах, є мабуть найбільш відчутною, не ставить під сумнів існування традиційної двосторонньої дипломатії, яка здійснюється переважно генералістами - дипломатами з широким баченням, ґрунтовною підготовкою в різних сферах, здатними виконувати весь спектр знань. Що стоять перед дипломатичним представництвом за кордоном. На їхні плечі лягають традиційні дипломатичні функції, які лише частково можуть виконуватися непрофесіоналами дипломатами: інформування центру, представництво інтересів своєї країни і переговорний процес із представництвом інших держав [c. 80].
Додат. до 31
1. Держава в кожному конкретному випадку визначає функції почесного консула, які залежать від характеру її інтересів в даному окрузі, а також від того чи існує в державі перебування дипломатичне представництво чи штатна консульська установа. Залежно від конкретних умов і потреб обсяг функції такого консула може коливатися від економічних функцій штабного консула і до суті символічних функцій - протокольних [Лорзінська, с.322].
Якщо в країні не існує закордонних установ України, або, якщо потрібно, підсилити позицію нашої дипломатичної установи у проведенні конкретної роботи з підготовки і укладенню угоди про взаємовигідне співробітництво, в якійсь певній галузі, в цьому консульському окрузі призначається почесний консул, який може здійснити вагомий вплив на позитивне вирішення питання на користь України. Почесний консул безкоштовно надає придатні службові приміщення для консульської установи України, забезпечує необхідним обслуговуючим персоналом, обладнує приміщення відповідною оргтехнікою, засобами зв'язку, меблями тощо. [там же].
Значний вплив на питання доцільності застосування інституту почесних консулів Українською державою відіграють фактори внутрішнього характеру, зокрема: особливості історичного розвитку, обсяг зовнішньоторгового обороту і структура експорту та імпорту рівень залежності від зовнішньоторгових взаємовідносин, географічне розташування.
Важливим є те, що почесний консул будучи місцевим громадянином та маючи сталі контакти з представниками урядових, ділових та громадських кіл, добре знаючи місцеве законодавство може ефективно працювати під керівництвом штатного консула представляючої держави. Крім того, призначення почесного консула означає для нашої країни значну економію коштів та створює можливість розширення мережі консульських установ за рахунок призначення таких консулів у тих місцях, де на даний період не існує штатних консулів [там же, с.323].
Варто відмітити, що обґрунтування необхідності відкриття консульських установ, які очолюються почесними консулами, має містити інформацію про кількість громадян, які проживають у межах відповідної території, вірогідну кількість звернень із візових, паспортних та інших питань, що будуть розглядатися почесним консулом, кількість повітряних, морських судів, а також вантажів акредитуючої держави, які переміщуються в межах передбачуваного консульського округу, наявність студентів-громадян акредитуючої держави, туристів, а також існування діаспори, міст-побратимів у межах консульського округу та акредитуючій державі тощо.
2. Слід окремо спинитися і на діяльності почесних консулів іноземних держав в Україні. Станом на січень 2000р. в Україні призначено 10 почесних консулів, які представляють такі держави: Австралію (Сергій Березовенко), Центрально-Африканська республіка (ОлександрБондаренко), Республіку Кіпр (Юрій Гетьманенко), Словацьку республіку в місті Ужгороді (Іван Шуфрич), Королівств Нідерландів, Канаду, Австралію, республіку Філіппіни та Вірменію [c.324].
додат. до ст.31.
3. Потрібно відмітити що одним із головних завдань вітчизняної дипломатичної служби після її реформування залишається створення позитивного іміджу нашої держави. Вона сьогодні майже наближається до того щоб працювати на цей імідж так, як це роблять західні зовнішньополітичні відомства. Власне імідж держави: позитивний чи негативний, формуються через інформацію, яку отримує суспільство. Тому на одному із засідань Наукової Ради МЗС України 2002р. міністр закордонних справ А. Зленко зауважив, що "Україні сьогодні потрібна інформаційна політика, яка відповідала б вимогам доби глобалізації та інформаційної революції, тобто інформативна, насичена ідеями" [55 ст.3].
В цьому плані окреслюється ключова роль МЗС у формуванні позитивного іміджу України, оскільки мережа посольств та інших установ має дуже значні можливості для поширення відомостей про Україну. Для цього ці представництва забезпечуються якісними пропагандистськими матеріалами, передусім аудіо - та візуального характеру.
Зовнішньополітичне відомство завжди сприяло рекламним компаніям українських підприємств, насамперед туристично-рекреаційного комплексу, проведенню фестивалів, культури та мистецтв України, резонансних виставок та гастролей українських колективів за кордоном. Також важливим є сприяння відомства у відкритті кореспондентських пунктів за кордоном. Не тільки для того, щоб журналісти правильно інформували про те, що відбувається там.
Присутність такого кореспондента на регулярних брифінгах у державному департаменті у міністерстві закордонних справ, у конгресах та інших установах є дуже важливою можливістю постійно отримувати реакцію цієї держави на події в Україні [55 ст.12].
Крім цього у міністерстві розуміють, що четверта хвиля еміграції з України у розвинені країни сформувала там новітню діаспору. Важливим є те, що соціальний статус цієї діаспори в іноземних країнах вищий, ніж у попередньої хвилі еміграції. Більше того, інтерес до України недавніх емігрантів не має фольклорно-етнографічного характеру. А тому перенесення акценту державної політики з традиційних діаспорських кіл на новітні, які репрнзинтуються недавніми емігрантами також дозволяють поліпшувати імідж України [55 ст.18].

 
 

Цікаве

Загрузка...