WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Формування дипломатичної служби незалежної України ( курсова) - Реферат

Формування дипломатичної служби незалежної України ( курсова) - Реферат

розділі посібника "Україна в історії міжнародних відносинах" основну увагу сконцентровано на двох проблемах: державотворча робота в галузі міжнародних відносин та основні напрями зовнішньої політики України. Аналізуються такі принципово важливі документ (на час завершення роботи над посібником) як Декларація про державний суверенітет "Про реалізацію Декларації про державний суверенітет України у сфері зовнішніх зносин" тощо. Говорячи про основні напрямки зовнішньої політики України, автори посібника правомірно підкреслюють, що не має сенсу протиставляти відносини з державами СНД відносинам з державами Заходу, що слід врівноважити згадані вектори зовнішньої політики [15; 65].
Також ці питання знайшли висвітлення на сторінках посібника Л. Васильєвої - Чекаленко "Україна в міжнародних відносинах (1944 - 1996рр.)" [...], М. Марущака "Історія дипломатії ХХ ст." [ ], "Міжнародні відносини і зовнішня політика (1980 - 2000 рік)" за ред. Л. Гайдукова. В останньому - велика увага приділена двостороннім відносинам незалежної України.
Таким чином, опрацьовані нами джерела і публікації дають підстави робити висновок, щодо досліджувана нами проблема знаходиться лише в стані наукової розробки, а тому є досить перспективною для подальших досліджень. Це стало однією з причин вибору нами цієї проблематики для написання дипломної роботи. Загалом наявні матеріали, збірники документів монографії створюють передумови для широкого вивчення дипломатичної служби суверенної України, а й зовнішньополітичної діяльності нашої держави.
Управління інформації забезпечує збір та аналіз інформації з посольств України за кордоном та засобів масової інформації (ЗМІ) інших країн і подання її керівництву міністерства та держави.
Завданням Управління політичного аналізу та інформації є опрацювання та узагальнення порушених іншими підрозділами політичних проблем у глобальній проблематиці сучасних міжнародних відносин та їх відповідності визначеним напрямам зовнішньої політики. У цьому контексті управління виступає як координуючий підрозділ МЗС, покликаний забезпечити всебічне опрацювання проблем та врахування тих аспектів, які лежать за межами компетенції керуючого управління, щоб уникнути можливих негативних наслідків суто прикладного підходу до комплексних питань зовнішньої політики. На це управління покладається завдання відслідковування тенденцій розвитку зовнішньополітичних ситуацій в світі, окремих регіонах і країнах (на основі інформації посольств та інших джерел та аналіз діяльності МЗС в цілому, а також його окремих підрозділів та закордонних представництв, підготовка пропозицій щодо реакції на зміни ситуації або дій окремих країн.
Управління політичного аналізу налагоджує контакти та бере участь у співробітництві міністерства з науковими та політичними центрами, громадськими організаціями, товариствами та іншими установами, діяльність яких має безпосереднє відношення до галузі зовнішньої політики або торкається її.
Управління культурного та гуманітарного співробітництва розробляє та здійснює разом з відповідними міністерствами і відомствами зовнішньополітичну концепцію співробітництва України з зарубіжними країнами в культурній та гуманітарних сферах, що включає культуру, ос-віту, науку, інформацію, туризм, молодіжні і спортивні зв'язки, охорону здоров'я, соціальні проблеми. Управління забезпечує оформлення договірно-правової бази, бере участь у вирішенні важливих питань державної політики таких, як захист прав української національної меншини у зарубіжних країнах, збереження її національної самобутності; повернення в Україну культурних цінностей незаконно вивезених з її території; одержання гуманітарної допомоги із зарубіжних країн.
Управління здійснює зв'язки з ЮНЕСКО та іншим міжнародними і регіональними організаціями, забезпечу участь України в їх діяльності; використовує канали т можливості ЮНЕСКО та інших міжнародних організації для популяризації національної культури, науки, освіти досягнень в соціальній та гуманітарній сферах. Воно також підтримує оперативний зв'язок з дипломатичними представництвами України за кордоном з питань культурного та гуманітарного співробітництва, аналізує роботу дипустанов по цих напрямах; підтримує контакти з дипломатичними установами зарубіжних держав в Україні проводить роботу по отриманню від ЮНЕСКО фінансової та консультативної допомоги у здійсненні українськими представництвами та організаціями заходів і проекті у сфері діяльності ЮНЕСКО.
Магістранти мусять знати ким є сучасний дипломат, яким чином він працює, яку країну репрезентує, де перебуває і з ким спілкується.
За повне розкриття двох перших питань відповідає профільна кафедра зовнішньої політики і міжнародного права. Вона пропонує комплекс узгоджених і взаємозумовлених дисциплін з історії й теорії міжнародних відносин, договірно-правового регулювання і оформлення, дипломатичної техніки (технології), протоколу.
Решта, умовно кажучи, територіальна група проблем належить до компетенції підрозділу регіональних досліджень. Це, по-перше, вітчизняна історія з усіма її суперечливими інтерпретаціями та висвітленням темних плям, культура і політика України.
По-друге, це власний геополітичний ареал за периметром українських кордонів, себто близьке довкілля держави, а саме Східно-Центральна Європа, а також Європейська частина Росії та Причорномор'я.
По-третє, ще дедалі інтегрованіше Західна Європа і Північна Америка з їх глобальним впливом, отже стратегічні партнери на майбутнє, спонсори іевентуальні кредитори, місце розселення впливової та чисельної української діаспори.
По-четверте, це ісламський світ. Південна Азія, Далекий Схід, Латинська Америка з Карибським басейном, Тропічна і Південна Америка, Австралія і Океанія. Оскільки Третій Світ і взагалі Південь надають змогу забезпечити альтернативні джерела сировини і ринки збуту тієї української продукції, що не має попиту на Заході. Отже, врахування різних цивілізованих орієнтирів у навчанні, відповідають мультивекторності зовнішньої політики [Кірсенко, 27-28].
Тому, українознавство геополітичне довкілля, західна цивілізація і сходознавства становлять саме в такому порядку, необхідний мінімум. Без цих чотирьох модулів людина виявиться безпорадною за кордоном і не зможе бути українським дипломатом.
Кожен з цих блоків включає базову інформацію географії, історії, етнології, політики, права, культури, мистецтва, економіки, релігієзнавство, ментальності. Зважаючи на історизм мислення національних осіб, особлива увага приділена витокам і еволюції сприйняття ними навколишніх реакцій, місяцевим традиціям і забобонів, усталеним міфам та ідеологізованим стереотипом.
Регіональні дослідження, зазвичай, здійснюються у щільному контексті кафедрами зовнішньої політики та іноземних мов. До співпраці запрошуються експерти з Національної Академії Наук та інших установ, посольств, університетів. Налагоджуються міцні стосунки з цікавими партнерами для влаштування спільних конференцій і семінарів, здійснення проектів і публікацій, корисних для Міністерства і Академії [Кірсенко, ст.28].
Крім цього, в пункті 14 названого Положення було передбачено, що дипломатичні працівники заохочуються за сумлінне виконання службових обов'язків, ініціативу в роботі.
Заходами заохочення дипломатичних працівників є:
оголошення подяки;
видача грошової премії;
нагородження цінним подарунком;
нагорода Почесною грамотою Міністерства закордонних справ України;
За

 
 

Цікаве

Загрузка...