WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Структура та зміст зовнішньоекономічного контракту купівлі-продажу товарів - Реферат

Структура та зміст зовнішньоекономічного контракту купівлі-продажу товарів - Реферат

Прикладом такого товару можуть бути живі квіти, щодо яких засоби масової інформації періодично повідомляють про виявлені спроби шахрайства, пов'язаного з невизначеністю їх кількості у товарній партії та спробами ухилитись від сплати відповідних митних платежів.
Таким чином, наявність ризику неправильного визначення кількості товару у контракті збільшує ймовірність фінансових збитків і може призвести до адміністративного втручання відповідних державних контролюючих структур.
Подолатицей ризик просто: у контракті товар необхідно зазначити у кілограмах та традиційних для цього товару одиницях виміру (штуки, пара, комплект, набір тощо).
Існують певні особливості зазначення кількості сипучого товару, який перевозиться навалом у транспортних засобах. На шляху транспортування погодні умови можуть суттєво змінюватись, що призводить, за наявності підвищеної вологості, до збільшення ваги товару, і навпаки - зменшення ваги за вологості меншої, ніж вона була на моменти складування та навантаження. Подолати ризик невідповідності ваги відомостям, зазначеним у супровідних на вантаж документах, з реальною у місці розвантаження (оформлення імпорту) можна, зазначивши у контракті можливі межові відхилення ваги та визначивши додаткові показники вологості товару.
Якісні показники товару
Якісні показники товару, що є об'єктом зовнішньоекономічної угоди, потребують уважного вивчення та внесення до умов контракту у вигляді конкретних показників, які дадуть змогу здійснити їх перевірку у країні імпорту та уникнути ризику отримання товару невідповідної якості. Такі застереження дуже точно необхідно зазначати у контракті стосовно товару, що надходить на споживчий ринок уперше. Показники якості (вміст консервантів та барвників, біологічно активних добавок, канцерогенних пластичних мас у дитячих іграшках та будівельних матеріалах, волого- та жаростійкість, ступінь амортизації за певний період тощо) кожною країною використовуються як протекціоністські заходи щодо аналогічних та подібних товарів вітчизняного виробництва, що знаходить своє відображення у вигляді певного переліку дозвільних документів на товар як при ввезенні товару на митну територію, так і при його митному оформленні. Слід зауважити, що на кордонах, де здійснюють контроль митні органи, окрім документів, які видані у країні експорту й підтверджують якісні показники товару, необхідно в окремих випадках пред'явити національний документ, що підтверджує відповідність товару національним нормам та стандартам якості. Наприклад, при ввезенні товарів в Україну у пункті перетину митного кордону митні органи можуть вимагати на окремі партії товару дозвільні документи Держстандарту, Міністерства охорони здоров'я або Мінагропрому. При цьому, залежно від самого товару, може виникнути необхідність подання певної сукупності дозвільних документів. Найголовніше те, що українське національне законодавче поле не визначає найважливішого документа і не надає переваги жодному дозвільному документу, а сама система державного контролю за якістю товару передбачає наявність у імпортера на момент митного оформлення сукупності документів, кожний з яких може підтверджувати тільки один показник якості даного товару. Якісні показники товару надалі стануть однією з умов споживання його на ринку збуту та, крім того, суттєво впливатимуть на його ціну.
Ризик придбання неякісного товару можна суттєво зменшити шляхом визначення для нього двох-трьох головних чинників, про що доцільно попередньо домовитись із майбутнім інопартнером та внести до особливих умов виконання контракту. Додаткові рекомендації буде надано при розгляді ризиків у разі необхідності укладення рекламації на неякісний товар.
Ціна одиниці товару
Суттєвими та впливовими контрактними ризиками є невизначеність одиниці ціни товару та відсутність захисних застережень у тексті контракту стосовно обраного виду ціни. Слід зазначити, що є певна сукупність цін, існування яких можливе у зовнішньоекономічному контракті. До таких цін можна віднести базисну, фактурну, оптову, біржову, середню експортну чи імпортну, пропозиції, змінну, довідкову, тверду, рухому, розрахункову, з подальшою фіксацією тощо. Кожна із зазначених цін, перелік яких наведено далеко не повний, має певне визначення та механізм застосування на етапах укладення та виконання контракту. Водночас слід зауважити, що запис у контракті фрази "ціна одиниці товару становить..." передбачає тверду, незмінну ціну на весь період виконання контракту. Це є першим, необачно внесеним ризиком зазначення ціни у контракті, який можна подолати вказавши вид ціни одиниці товару та механізм її застосування. Наявність ціни одиниці товару, що не має певних додаткових ознак, може дати підстави контролюючим органам, за наявності певних обставин, стверджувати про шахрайські наміри контрагентів угоди.
Наступним ризиком є зазначення у контракті загальної суми (вартості) контракту без зазначення кількості товару. У такому випадку вартість одиниці товару кожен із контрагентів угоди може розуміти на свій розсуд, при цьому у кращому положенні залишається експортер, бо він виставляє вимогу до оплати поставленої партії товару імпортеру. Подолати цей ризик дуже просто - необхідно зазначити у контракті кількість товару та вартість одиниці товару у традиційних одиницях виміру. Водночас потрібно акцентувати увагу на те, що у цьому випадку експортер може мати за мету отримати більшу суму відшкодування податку на додану вартість від держави в національному полі, а з боку імпортера виникає можливість перерахування за кордон суми коштів, що суттєво перевищує реальну вартість товару. В обох випадках можна вбачати шахрайські дії контрагентів угоди, які у світовій практиці мають визначену назву "подвійний контракт - подвійний інвойс".
Ризики заниження або завищення ціни одиниці товару у контракті досить великі. У підгрунті цього виду ризику лежить недбале ставлення контрагентів до обрання ціни товару, що пов'язано з відсутністю досвіду аналізу цін на цей товар у країні експорту та країні імпорту. Доцільно здійснити оцінку динаміки зміни рівня світових

 
 

Цікаве

Загрузка...