WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → 1. Система регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні. 2. Структура і зміст міжнародних контрактів купівлі-продажу - Контрольна робота

1. Система регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні. 2. Структура і зміст міжнародних контрактів купівлі-продажу - Контрольна робота

контрагентам та представникам контролюючих державних служб відрізнити його від аналогічних чи подібних товарів та мати певні, притаманні лише йому ознаки, що виключить ризики придбати товари-замінники неналежної якості.
Особливу увагу необхідно звернути на складні вироби, такі як технологічні лінії, верстати, промислове обладнання, що складаються з певної кількості елементів та складових частин. Укладення угод на такі специфічні товари повинно передбачати окремі додатки до контракту, де необхідно зазначити назви та ознаки складових частин, їх кількість та вартісні показники, при цьому доцільно зазначити в основному тексті контракту, що такі додатки є невід'ємною частиною контракту. Складні вироби, як правило, продаються з окремими запасними частинами та певною кількістю витратних матеріалів, які будуть використані при проведенні монтажу. Можна зазначити у контракті, що вартість таких елементів включається у загальну вартість складного виробу. Невизначеність цього аспекту призведе до ризику окремого митного оформлення цих складових товару з додатковою сплатою всіх необхідних митних платежів та складання протоколу про порушення митних правил. Наявність ризику такого виду призведе до необгрунтованого підвищення контрактної вартості товару.
При опису товару, якщо його установка та наладка здійснюватиметься експортером, а вартість цих послуг включається в загальну вартість складного виробу, доцільно зазначити окремо дві складові загальної суми контракту, а саме вартість самого виробу та вартість послуг щодо його установки. Невизначеність такої особливості призведе до появи ризику підвищення фактурної та митної вартості товару на момент його декларування самого устаткування та, як наслідок, до сплати додаткових митних платежів за вантажною митною декларацією.
Визначеність та конкретність опису товару у відповідному розділі контракту дасть змогу уникнути ризиків придбання товару-замінника та сплати додаткових митних платежів на момент випуску товару у вільний обіг (оформлення імпорту), а також непорозумінь у банківській установі під час здійснення оплати за товар.
Усім контролюючим службам держави необхідно звертати особливу увагу на опис товару, бо "розмитість" опису не лише породжує ризики для контрагентів угоди, а й надає можливість недобросовісним контрагентам здійснювати експортно-імпортні операції із шахрайською метою.
Ризики зазначення у контракті неправильної кількості товару досить великі, і це пов'язано насамперед з тим, що згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ) (УКТ ЗЕД) основною одиницею виміру є кілограм, а відповідно до Закону України "Про єдиний митний тариф" ( 2371-14 ) по певних товарних позиціях стягнення мита на момент митного оформлення здійснюється з традиційної одиниці виміру певного товару (специфічне мито). Прикладом такого товару можуть бути живі квіти, щодо яких засоби масової інформації періодично повідомляють про виявлені спроби шахрайства, пов'язаного з невизначеністю їх кількості у товарній партії та спробами ухилитись від сплати відповідних митних платежів.
Таким чином, наявність ризику неправильного визначення кількості товару у контракті збільшує ймовірність фінансових збитків і може призвести до адміністративного втручання відповідних державних контролюючих структур.
Подолати цей ризик просто: у контракті товар необхідно зазначити у кілограмах та традиційних для цього товару одиницях виміру (штуки, пара, комплект, набір тощо).
Існують певні особливості зазначення кількості сипучого товару, який перевозиться навалом у транспортних засобах. На шляху транспортування погодні умови можуть суттєво змінюватись, що призводить, за наявності підвищеної вологості, до збільшення ваги товару, і навпаки - зменшення ваги за вологості меншої, ніж вона була на моменти складування та навантаження. Подолати ризик невідповідності ваги відомостям, зазначеним у супровідних на вантаж документах, з реальною у місці розвантаження (оформлення імпорту) можна, зазначивши у контракті можливі межові відхилення ваги та визначивши додаткові показники вологості товару.
Якісні показники товару, що є об'єктом зовнішньоекономічної угоди, потребують уважного вивчення та внесення до умов контракту у вигляді конкретних показників, які дадуть змогу здійснити їх перевірку у країні імпорту та уникнути ризику отримання товару невідповідної якості. Такі застереження дуже точно необхідно зазначати у контракті стосовно товару, що надходить на споживчий ринок уперше. Показники якості (вміст консервантів та барвників, біологічно активних добавок, канцерогенних пластичних мас у дитячих іграшках та будівельних матеріалах, волого- та жаростійкість, ступінь амортизації за певний період тощо) кожною країною використовуються як протекціоністські заходи щодо аналогічних та подібних товарів вітчизняного виробництва, що знаходить своє відображення у вигляді певного переліку дозвільних документів на товар як при ввезенні товару на митну територію, так і при його митному оформленні. Слід зауважити, що на кордонах, де здійснюють контроль митні органи, окрім документів, які видані у країні експорту й підтверджують якісні показники товару, необхідно в окремих випадках пред'явити національний документ, що підтверджує відповідність товару національним нормам та стандартам якості. Наприклад, при ввезенні товарів в Україну у пункті перетину митного кордону митні органи можуть вимагати на окремі партії товару дозвільні документи Держстандарту, Міністерства охорони здоров'я або Мінагропрому. При цьому, залежно від самого товару, може виникнути необхідність подання певної сукупності дозвільних документів. Найголовніше те, що українське національне законодавче поле не визначає найважливішого документа і не надає переваги жодному дозвільному документу, а сама система державного контролю за якістю товару передбачає наявність у імпортера на момент митного оформлення сукупності документів, кожний з яких може підтверджувати тільки один показник якості даного товару. Якісні показники товару надалі стануть однією з умов споживання його на ринку збуту та, крім того, суттєво впливатимуть на його ціну.
Ризик придбання неякісного товару можна суттєво зменшити шляхом визначення для нього двох-трьох головних чинників, про що доцільно попередньо домовитись із майбутнім інопартнером та внести до особливих умов виконання контракту. Додаткові рекомендації буде надано при розгляді ризиків у разі необхідності укладення рекламації на неякісний товар.
Суттєвими та впливовими контрактними ризиками є невизначеність одиниці ціни товару та відсутність захисних застережень у тексті контракту стосовно обраного виду ціни. Слід зазначити, що є певна сукупність цін, існування яких можливе у

 
 

Цікаве

Загрузка...