WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Зовнішньоекономічна діяльність ТзОВ „Парфуми для тебе” (Курсова) - Реферат

Зовнішньоекономічна діяльність ТзОВ „Парфуми для тебе” (Курсова) - Реферат

(експортером) і підготовка до прийому товару (імпортером);
-оформлення документації;
-укладання допоміжних контрактів (страхових, транспортних…);
-врегулювання суперечок;
-здійснення розрахунків.
1. Підготовчий етап.
1.1. Вибір ринку і його вивчення.
Вивчення ринку звичайно проводиться за програмою маркетингу.
Сучасна зовнішньоекономічна діяльність пов'язана з великою кількістю товарів, тому й об'єкти дослідження залежать від роду діяльності фірми. Відповідно й методи, що застосовуються в ході дослідження, можуть істотно розрізнятися.
Поряд з тим існує ряд найважливіших факторів, що завжди вивчаються під час підготовки будь-якої зовнішньоекономічної операції:
1. Політичні відносини з країною-контрагентом. Напружені політичні відносини з країною-контрагентом, природно, не будуть сприяти можливості укладання контракту. Введення ембарго проти тієї чи іншої держави також спрямоване на досягнення визначених політичних цілей за допомогою економічних інструментів. Крім цього в рамках політичних і військових об'єднань (таких, як. наприклад, Н А Т О) діють комітети і комісії, що встановлюють обмеження на торгівлю визначеними товарами з зазначеними країнами.
2. Ємкість і кон'юнктура товарних ринків. Вивчення ємкості ринку дозволяє визначити загальні умови, у яких можлива торгівля. Кон'юнктурні спостереження дозволяють перевірити правильність прийнятого рішення щодо ємкості ринку, виявити коливання і найвигідніші умови продажи і покупок, методи здійснення зовнішньоторговельних операцій, час і місце виходу на ринок.
3. Торгово-політичні умови. Серед торгово-політичних умов велика увага приділяється розмірам мита і зборів, методам розрахунку мита, умовам зберігання на митних складах. Крім цього вивчається ліцензійна система і порядок одержання ліцензій, можливість встановлення квот, валютних обмежень; умови торгових договорів даної країни з іншою країною-контрагентом,система санітарно-гігієнічних правил та ін.
4. Транспортні умови. Вони відіграють важливу роль, тому що впливають на ціну товару. Тому варто вивчити наявність прямих рейсів, тарифи лінійного судноплавства, фрахтові ставки; залізничні тарифи ступінь механізації вантажно-розвантажувальних робіт, вартість збереження вантажу, ставки портових зборів, правила й особливі умови перевезень та ін.
5. Умови платежа і кредита. Необхідно вивчити можливість надання кредиту, його,форми, що найчастіше використовуються в торгівлі тими чи іншими товарами, вартість кредиту.
6. Правові умови. Велике значення має вивчення законодавства про здійснення торгових операцій: страхування і торгове судочинство, закони про правове положення і діяльність іноземних фірм, охорону промислової власності, патентування винаходів, реєстрацію торгових знаків, арбітраж і т.п.
Крім законодавчо встановлених правил існують торговельні правила та звичаї, що відображають зміни в торговельній практиці, охоплюючи широке коло питань: зміст окремих пунктів контракту, пояснення таких термінів, як "біля" і "негайно", специфічні умови торгівлі окремими товарами, специфічні правила в окремих містах.
портах, областях.
7. Специфічні вимоги ринку. У різних країнах склалися певні
вимоги до номенклатури, асортименту товарів і їхньої якості. Вони обумовлені географічними, кліматичними умовами, традиціями, смаками і повинні обов'язково враховуватися під час підписання контракту.
8. Канали і методи збуту. Вивчається товарозбутова мережа в країні збуту, роль посередників. Особлива увага приділяється аналізу збутової мережі конкурентів, методам і техніці збуту нормам обслуговування, рекламі.
Вибір контрагента.
На підготовчому етапі до укладання угоди необхідно вибрати контрагента.
У країнах з ринковою економікою відпрацьована чітка система класифікації фірм за рядом критеріїв.
За видом господарської діяльності і характером операцій фірми поділяються на: промислові, сільськогосподарські, промислові, торговельні, будівельні, транспортні, страхові, інжинірингові, лізингові й інші.
Промислові кампанії складають одну із самих численних груп. До їхнього числа відносяться фірми, у яких 50% обороту і більше складає продукція їхніх власних підприємств.
За характером власності фірми поділяються на: державні, державно-приватні, приватні.
За приналежністю капіталу фірми поділяються на: національні, змішані, міжнародні.
Кожна фірма, що бере участь в господарській діяльності, відноситься до визначеної правової форми і діє відповідно до норм цивільного і торгового права своєї держави.
Знання правового стану фірми дає відповіді на наступні питання:
- хто й у якому розмірі несе відповідальність по зобов'язаннях фірми;
- хто оплачує борги фірми у випадку банкрутства;
- у чиїм веденні знаходиться рішення питань, зв'язаних з підписанням контракту;
- хто має право укладати контракти від імені фірми.
Відповідно до норм цивільного і торгового права окремих держав, правові форми діяльності фірм розрізняються і мають свої особливості. Однак можна виділити основні види правових форм іноземних фірм і їхні основні риси, характерні для різних правових систем і спільні для більшості країн Заходу.
Індивідуальні (приватні) підприємці чи комерсанти--фізичні особи, що здійснюють різні господарські операції в різних сферах діяльності
Індивідуальні підприємці укладають угоди від свого імені і несуть повну відповідальність усім своїм майном по зобов'язаннях своєї фірми.
Індивідуальний підприємець не підлягає публічній звітності і не є юридичною особою.
Індивідуальні підприєці мають назви:
-у Великобританії і Канаді-Sоlе ргоргіеtоrshiр
-у США-Individual ргоргіеtог;
-у Німеччині -Einzelunternehmung;
-у Франції - Епtгергіs іпdіvіshір.
Об'єднання підприємців підрозділяються на два окремі види товариств.
При організації товариств першого виду підприємці об'єднанням своїх капіталів беруть безпосередню участь в діяльності фірми і несуть необмежену майнову відповідальність по зобов'язаннях.
До цього виду товариств відносяться:
- повні товариства.Всі особи, що входять у повне товариство несуть повну і солідарну відповідальність і можуть виступати від імені фірми. Найменування фірми повинні містити прізвища всіх компаньйонів або одне з них з доповненням, що вказує на існування товаришів.
- Повне товариство має назву:
- в Австрії і Німеччині - Offеn Наnderlsgesellsсhаfs;
- у Франції - Societe en nom collectif;
- у СШ А - General partnership;
- у Великобританії -Unlimited partnership.
При створенні товариства другого виду поєднуються також капітали підприємців, що особисто не беруть участь у веденні фірми.
До цього виду товариств належать:
-товариства з обмеженою відповідальністю - це ….нання вкладників капіталу що несуть відповідальність за діяльність тільки своїм внеском. Внесок надає право на одержання частини прибутку і право голосу. Пайовиком може бути й одна особа. Від імені товариства угоди можуть укладати одна чи більше осіб, призначених загальними зборами .Товариство з Обмеженою Відповідальністю є юридичною особою і не зобов'язане публікувати звіти про свою діяльність.
Товариства з обмеженою відповідальністю мають назву:
-у США (закрита корпорація) - Сlоsе соrроrаtіоn &

 
 

Цікаве

Загрузка...