WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Вільні економічні зони та зони пріоритетного розвитку (проблеми, перспективи) (магістерська) - Реферат

Вільні економічні зони та зони пріоритетного розвитку (проблеми, перспективи) (магістерська) - Реферат

тут не ущемляються інтереси посередників в операціях з іноземною валютою.
Центри "офф - шор" іноді називають оффшорними зонами. Країни, що створили такі зони, здобувають цілий ряд соціально-економічних вигод. А саме: вони залучають іноземний капітал, одержують додаткове джерело податкових платежів, зборів і інших внесків, збільшують зайнятість місцевого населення і, насамперед адвокатів, бухгалтерів, секретарів, співробітників банків, засобів зв'язку, страхових компаній і ін.
Негативною стороною створення центрів "офф - шор" є те, що ці центри можуть служити місцем відмивання "брудних грошей" і проведення різного роду фінансових афер.
3.4.3. Оффшорна компанія
Комерційні підприємства, створені в центрах "офф - шор", одержали назву "Оффшорні компанії".
Термін "оффшорна компанія" не є юридичним терміном. Поняття оффшорної компанії і її статус визначається спеціальним чи законом іншими аналогічними нормативними актами.
Оффшорна компанія - це компанія, що є стосовно країни реєстрації не резидентської і цілком звільненої від податків. Однак така компанія зобов'язана щорічно платити фіксоване мито за це звільнення.
В оффшорних компаніях ведення бухгалтерського обліку і звітності зведено до мінімуму (Ірландія, Швейцарія). У деяких центрах вимоги вести бухгалтерський облік взагалі відсутнє (Антильськ і Нормандські острови, Ліберія, Ліхтенштейн, Панама). Оффшорним компаніям надана повна воля в розпорядженні своїми коштами, як в інтересах їхніх учасників, так і у власних інтересах компанії. Вони можуть здійснювати будь-які фінансові і торгові операції по усьому світі. Великою перевагою діяльності оффшорных компаній є:
" можливість висновку торгових угод на пільгових умовах;
" здійснення в найкоротший термін міжнародних фінансових операцій відповідно до валюти покупця і продавця;
" списання на місці усіх витрат, зв'язаних з висновком угод;
" анонімність власників, що по різних причинах може мати велике значення у видачі ліцензій і наданні ексклюзивних прав визначеній фірмі, не крім при цьому можливості збуту товарів в інші чи країни під іншою маркою в тій же країні.
Оффшорна компанія створюється з чітко визначеними цілями. Такими цілями можуть бути:
- зведення сплати податків до мінімуму;
- здійснення спеціальних бізнес - функцій професійної орієнтації;
- організація холдингових компаній;
- створення іміджу (національного чи міжнародного);
- придбання і утримання нерухомості від імені оффшорної компанії;
- забезпечення конфіденційності створення оффшорної компанії, тобто таємності імені власника, банківських рахунків і ін.;
- комерційна необхідність, зв'язана з обходом різних організацій і ембарго по окремих видах діяльності і товарів;
- збільшення ефективності фінансових і торгових операцій.
Форми реєстрації оффшорних компаній (див. таблицю) визначаються наявністю у світі двох глобальних правових систем:
Форми реєстрації оффшорних компаній
Континентальна Острівна
Індивідуальне підприємство ---
Повне товариство Повне партнерство
Командитне товариство Обмежене партнерство
Закрите акціонерне товариство Приватна компанія
Відкрите акціонерне товариство Публічна компанія
" острівний, чи англо - саксонської;
" континентальної, чи франко - німецької
Місцеві правові нюанси залежать саме від прийнятої в даній юрисдикції системи.
Основні принципи, покладені в основу класифікації форм ведення бізнесу і визначальні діяльність оффшорної компанії, в острівній і континентальній юрисдикції багато в чому аналогічні.
До них відноситься:
1) Принцип юридичної особи, що означає, що суб'єкт правовідносин існує незалежно від засновників. Власник оффшорної компанії вступає в правовідносини не безпосередньо, а через контрольоване їм юридична особа, що несе відповідальність тільки в межах своїх активів;
2) Принцип "обмеженої відповідальності", що означає, що всі організаційно - правові форми підприємництва підрозділяються на підприємства з повною відповідальністю і на підприємства з обмеженою відповідальністю власників. Можуть існувати і комбіновані форми підприємництва: товариство на вірі (командитне товариство), товариство з додатковою відповідальністю;
3) Принцип "відкритості/закритості", що означає, що "закрита" компанія є приватною компанією, а "відкрита" компанія - це публічна компанія з відкритим продажем акцій.
Податковий статус будь-якої компанії визначається критерієм резидентності і критерієм територіальності.
Критерій резидентності припускає, що компанія є резидентом даної території. Резидентські компанії даної країни підлягають у ній оподатковуванню щодо усіх своїх доходів, що витягаються як на території цієї країни, так і за її межами.
Критерій територіальності припускає, що оподатковуванню в даній країні підлягають доходи, що витягаються тільки на її території.
Більшість країн застосовують різні сполучення цих двох критеріїв: за основу береться критерій резидентності, що доповнюється системою обкладання доходів "у джерела".
Іноземна компанія, що збирається вести активну діяльність у країні, зобов'язана зареєструватися в податкових органах.
Якщо в більшості країн компанія повинна зареєструватися тільки маючи на це бажання, то в країнах СНД вона не зможе навіть відкрити рахунок у банку, не вставши на облік податкової інспекції.
Якщо іноземна компанія не збирається вести активну діяльність у даній країні, але буде одержувати в ній які-небудь доходи, то вона обкладається податком "у джерела", що повинний утримуватися при виплаті їй цього доходу.
Наприклад, для одержання пільгового оподатковування на Кіпрі, в Ліхтенштейні, Швейцарії необхідно відповідати наступним умовам нерезидентності стосовно держави реєстрації:
- Постійне місце ведення бізнесу і керування компанією перебуває за межами країни реєстрації;
- Джерело походження доходів перебуває за межами країни реєстрації, тобто на території країни реєстрації компанія не веде ніякої комерційної діяльності;
Можливі три види оффшорних компаній:
" Нерезидентська (Non - Resident)
" Компанія, звільнена від податків (Exempt)
" Компанія міжнародного бізнесу (International Business Company)
Нерезидентська компанія - це фірма, власником якої є нерезидент. Головний (центральний) офіс цієї компанії офіційно зареєстрований в іншій країні. Для такої компанії вводяться податкові пільги. Вона зобов'язана щорічно проводити аудиторську перевірку, за результатамиякої сплачуються податки.
Компанія, звільнена від податків - це нерезидентська компанія, для якої введене пільгове оподатковування (чи цілком звільнене від сплати податків, чи платить невелику процентну ставку податку на прибуток) і яка зобов'язана щорічно проводити аудиторську перевірку.
Компанія міжнародного бізнесу - це, власне кажучи, і є оффшорна компанія. Вона також є нерезидентської, цілком звільнена від податків, але зобов'язана щорічно виплачувати фіксоване мито.
Великі компанії з міжнародними активами

 
 

Цікаве

Загрузка...