WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Африка – Україна - Реферат

Африка – Україна - Реферат

що відбудеться тут у вересні цього року. Передбачається, що з нагоди цієї важливої для всього світу події країну відвідають близько 50 000 осіб.
Спортивний туризм: коли в Україні настає зима, усе більше видатних українських спортсменів їдуть тренуватися і відпочивати до Південної Африки, де на них чекають найсучасніші стадіони та спортивне обладнання, медичне обслуговування, готелі та гест-хауси, а головне - щира гостинність африканців. Тут можна навчитися грати в гольф на найкращих у світі майданчиках. У 2003 році Південна Африка прийматиме чемпіонат світу з крикету.
Навчання: Південну Африку дедалі частіше розглядають як країну, де можна отримати якісну освіту і диплом світового зразка за досить невисоку плату. Усе більше українців закінчують у вузах ПАР аспірантуру з інформаційних і телекомунікаційних технологій, бухгалтерського обліку, менеджменту та сучасного бізнесу.
Медицина: у Південній Африці працює плеяда талановитих пластичних хірургів і стоматологів. До послуг тих, хто бажає надовго залишатися молодим і вродливим - найсучасніші лікарні та післяопераційний відпочинок у розкішному стилізованому котеджі в заповіднику, а обійдеться це їм за півціни порівняно з іншими країнами.
Полювання: Південна Африка пропонує виняткові можливості вполювати екзотичні трофеї. Цей вид туризму має особливо важливе значення для розвитку сільських общин і захисту диких тварин, яким загрожує винищення. І нарешті, українці вважають, що для туристів умови проживання у ПАР світового рівня якості, проте за винятково низькими цінами. Тут на вас чекають всесвітньо відомі розкішні готелі і комфортабельні гест-хауси, "сафарі" і стилізовані котеджі, зручні та недорогі курорти системи "тайм-шер" і будинки відпочинку на берегах океанів.
Прекрасну і різнобарвну Південну Африку населяють представники майже двадцяти різних етнічних груп. За площею країна дорівнює Німеччині, Франції та Італії разом узятих. Південноафриканське місто Кейптаун розташоване на 35 градусі південної широти майже на тій же відстані від екватору, що й австралійський Сідней або американський Лос-Анджелес.
Океанське узбережжя країни довжиною 2 954 км, на заході омивається холодною Бенгуельською течією з боку Атлантичного океану, а на сході - теплою Мозамбікською течією(Агульхас). Клімат помірний, а ландшафт змінюється від високогірних луків до напівпустель і субтропічних боліт, які населяє чи не найбагатша у світі за своїм різноманіттям флора і фауна. Південна Африка - єдина у світі країна, на території якої представлені всі види рослин "капської файнбоської" флори.
Більшість населення країни мешкає у східних регіонах, де випадає найбільша кількість опадів, там родючіші землі, багатші природні ресурси і більше можливостей для працевлаштування. Понад третини південноафриканців мешкає в чотирьох найбільш заселених регіонах: Йоганнесбург-Преторія-Верінігінг, провінція Готенг; Дурбан-Пайн-таун-Пітермаріцбург, провінція Квазулу-Наталь; Кейптаун із передмістям; Порт-Елізабет-Уітен-хейг, провінції Східний Кейп.
Географічне положення: два основні регіони
Країна складається із двох основних регіонів: величезне за площею континентальне рівнинне плато і вузька смуга океанського узбережжя. Ці два регіони відокремлені гірським пасмом, над яким домінують Драконові Гори (Drakensberg). На півдні і заході Кейпу лежить ще декілька мальовничих гірських масивів.
У країні немає судноплавних річок. Деякі річки в засушливих зонах наповнюються водою тільки в сезон дощів. Основними морськими портами є Дурбан, Кейптаун, Порт-Елізабет, Іст-Лондон, Річардс-Бей і Салдана-Бей.
Клімат в основному помірний. Завдяки тому, що простори країни оточені океанами, клімат Південної Африки в основному помірний, проте кліматичні умови і кількість опадів різних регіонів суттєво відрізняються. Наприклад, клімат Західного Кейпу взимку нагадує Середземноморський з його дощами, що супроводжуються поривчастим вітром. В інших прибережних зонах дощі випадають упродовж усього року, проте 80% опадів припадає на літні місяці з жовтня по березень. У цей час нерідко бувають грози та град.
Загалом Південна Африка - країна засушлива, середньорічна кількість опадів дорівнює 464 мм (середня у світі - 857 мм). На більшій частині країни (65%) щороку випадає менше 500 мм опадів, що нижче граничного мінімуму для землеробства. У деяких гірським місцевостях випадає до 2 000 мм, однак уздовж західного узбережжя інколи за рік випадає тільки 50 мм опадів. Як і інші регіони Африки, що на південь від Сахари, ПАР часто страждає від жорстокої засухи.
На високогірних плато літо буває теплим, навіть жарким, зими - сухі та сонячні, інколи надходять холодні фронти і заморозки. Високо в горах часом випадає сніг. У Західному Кейпі взимку буває досить прохолодно, дмуть сильні вітри, високо піднімається вологість повітря.
Коротко
Офіційна назва
Південно-Африканська Республіка
Офіційні столиці
Преторія (адміністративна), Кейптаун (законодавча), Блюмфонтейн (судова)
Глава держави
Президент країни Табо М. Мбекі
Територія
1 221 037 км?
Населення
43,7 млн.
Національна валюта
грошова одиниця - ранд (Р)
Обмінний курс
1 долар США =11,6 рандів
1 фунт стерлінгів = 16,5 рандів
1 євро = 10,2 ранда
Час
Київський + 1 година
Державний устрій
Федерація з центральним урядом і дев'ятьма провінційними урядами
Законодавча база
На основі римо-голландського права і конституції 1996 року
Законодавчий орган
Двопалатний парламент складається з Національної Асамблеї (400 місць) і Національної Ради провінцій (90 місць), вибирається
на 5 років шляхом загального всенародного голосування
Економічні показники
ВНП 996 млрд. рандів у розрахунку на душу населення - 23000 рандів
Реальне зростання ВНП - 3,1%
Інфляція - 7%
Торгівля
Основні види експортної продукції:
золото
природна сировина
алмази
металопродукція
сільгосппродукція
електроенергія
машини та обладнання
Основні галузі промисловості
Фінанси - 20,3%
обробна промисловість - 1 8,7%
торгівля - 13,1 %
туризм - 10%
гірничодобувна - 6,5%
сільське господарство - 3,2%
Офіційні мови (одинадцять офіційних мов):
коса
зулу свазі
ндебеле суто
тсвана педі
тсонга венда
англійська африканська

 
 

Цікаве

Загрузка...