WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Митне регулювання - Контрольна робота

Митне регулювання - Контрольна робота

означає, що на цьому ринку вдасться продати привезений товар. Для того, щоб реалізувати свійтовар, останній повинен бути конкурентоспроможним.
Відповідні владні структури, перш ніж підписувати угоди про вступ України до СОТ, мають чітко аргументувати умови такого вступу, в яких передбачати захист українських національних інтересів, паритетність економічних відносин України з іншими країнами.
Щодо імпортного аспекту, то тут наслідки від вступу України до СОТ можуть бути значного негативнішими. Якщо у сфері власного експорту Україна може не отримати очікуваного позитиву, то у сфері імпорту Україні можуть бути завдані великі економічні збитки. Адже прихильники вступу до СОТ говорять тільки про додаткові ринки, які відкриваються перед Україною, але замовчують те, що Україна зобов'язана буде відкрити і свій національний ринок перед товарами з інших країн. В Україні з'явиться безліч імпортної, конкурентоспроможної продукції з різних країн, яка витіснятиме з національного ринку українські товари, що призвиде до скорочення вітчизняного виробництва, знищення окремих підприємств і видів виробництва. Це може поставити Україну в таку залежність від інших країн, яка загрожуватиме її національній безпеці.
Тому здається доцільним відкласти вступ України до СОТ до того часу, коли очевидним і відчутним стане економічне зростання України, підвищиться рівень добробуту населення і буде ліквідована зовнішня заборгованість держави. А тим часом було б доцільно підписати з СОТ спеціальну угоду про співробітництво в перехідний період до вступу в члени СОТ. Такий перехідний період сприяв би поступовій лібералізації зовнішньоекономічної діяльності України з урахуванням її національних інтересів. Це зумовило б підвищення ефективності її економіки і конкурентоспроможності товарів, забезпечення позитивного сольдо зовнішньої торгівлі, зменшення потреб в іноземних кредитах. Саме досягнення таких якісних критеріїв економічного стану України повинно бути умовою рівноправного членства у ГАТТ/СОТ.
Одним з суттєвих здобутків України в цей перехідний період було придбання нею статусу країни з ринковою економікою, що відкрило б перед нею додаткові можливості у відносинах з іншими, перш за все високого звинутими країнами. Це сприяло б адаптації української економіки до умов міждержавних відносин, що склалися в рамках СОТ, і забезпечило б менш болісний процес вступу до цієї організації.
2. Порядок переміщення багажу через митний кордон України.
До несупроводжуваного багажу (НСБ) належать предмети, що відправляються їх власником (або за його дорученням іншою фізичною чи юридичною особою) і перетинають митний кордон України окремо від власника (залізничним, морським, річковим, автомобільним або повітряним транспортом).
Митне оформлення НБС здійснюється в митниці за місцем знаходження його власника. При відправленні НСБ його власник або інша особа, яка діє за нотаріально засвідченим дорученням власника багажу, для митного оформлення подає необхідні для цього документи:
закордонний паспорт або документ, що його замінює (довідку про загублений паспорт, посвідчення військовослужбовця тощо);
опис (перелік) предметів (товарів);
листок вибуття, квиток для проїзду за кордон у разі проїзду громадськими видами транспорту;
товаросупровідні документи (залізничні або транспортні накладні, багажні квитанції);
інші документи, необхідні для митного оформлення.
Інспектор митної служби здійснює митний огляд багажу, накладає митне забезпечення на товаросупровідні документи, декларації, виписує провізну відомість, проставляє необхідні штампи і печатки. Одна митна декларація залишається у власника НСБ або особи, яка діє за його дорученням, друга ? у справах митниці, третя ? додається до товаросупровідних документів на НСБ.
Факт відправлення НСБ із-за кордону зазначається в пасажирській митній декларації, яка заповнюється у двох примірниках на прикордонній митниці при в'їзді в Україну.
Одержувач НСБ для оформлення в митному відношенні подає такі документи:
паспорт або інший документ, що його замінює;
митну декларацію, заповнену власником багажу при перетині державного кордону України з указаними в ній даними про наявність несупроводжуваного багажу, а також даними про пропущені при цьому валюту та предмети з відмітками прикордонної митниці;
товаросупровідні документи на багаж;
провізну відомість.
При одержанні НСБ одержувач або особа, яка діє за нотаріально засвідченим дорученням власника багажу, заповнюють митну декларацію. Після проведення митного огляду інспектор митної служби проставляє особисту номерну печатку в товаросупровідних документах на багаж, на митній декларації з відомостями про пропущені предмети, а також закриває провізну відомість. Пасажирська митна декларація залишається у справах митниці.
При ввезенні з-за кордону несупроводжуваний багаж не підлягає оподаткуванню, якщо це:
предмети особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України під письмове зобов'язання про зворотне вивезення або з метою транзиту;
речі, що ввозяться (пересилаються) в разі переселення громадян на постійне місце проживання в Україні;
предмети, які ввозяться (пересилаються) громадянами, зазначеними у статтях 59-63, 65-67 Митного кодексу України, а також працівниками дипломатичних установ України за кордоном, моряками рибопромислового, торговельного, річкового флоту та іншими особами, як згідно із законодавством мають право додатково ввозити (пересилати) в Україну предмети без оподаткування;
предмети (товари), які ввозяться (пересилаються) резидентами у вигляді призів, отримання за участь у спортивних та інших змаганнях (конкурсах, фестевалях тощо), у межах, визначених угодами дарування, в разі підтвердження факту отримання посвідчення угод дарування нотаріальними органами відповідної країни. Зазначене підтвердження підлягає легалізації у консульських установах України, що діють у відповідній країні. Дія цього абзацу не поширюється на предмети промислового призначення;
предмети, що були попередньо вивезені громадянами за митний кордон України під письмове зобов'язання про їхнє повернення і ввозяться назад на митну територію України, за наявності відповідної вивізної митної декларації.
Всі інші відправлення НСБ фізичною особою з-за кордону оподатковуються митом за повними ставками Митного тарифу, акцизним збором та податком на додану вартість.
При нарахуванні ввізного мита та інших платежів за предмети, що находяться у НСБ, враховується вартість товарів та інших предметів, які були ввезені в Україну громадянином особисто із зазначенням їх у пасажирській митній декларації.
Використана література
С. Терещенко. Основи митного законодавства України. Август. К. 2001 р.
П. Пашко. Основи митної справи. Знання. К. 2002 р.
В. Дутчак. Митна справа. КНЕУ. К. 2002 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...