WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Інтеграція східної Азії порівняно з інтеграцією ЄС - Курсова робота

Інтеграція східної Азії порівняно з інтеграцією ЄС - Курсова робота

місцевому рівні, але вона базується на високоякісних вкладах східноазіатських або сусідніх країн, які розвивають внутрішню торгівлю між країнами АКПСА. Більшість галузей забезпечення, якими користуються японські виробничі компанії, - іноземного походження. Багато японських компаній, котрі хотіли б придбати технології, багато разів намагались це зробити в себе вдома, шукаючи спро-можних вітчизняних постачальників, але даремно. Все закінчувалось на японських відділеннях, споріднених корейських компаніях і тому подібне. Деякі економісти можуть засуджувати неспроможність залучати вітчизняних постачальників, але для мегаконкуренції найбільше значення має дуже висока якість продукції, а це можуть забезпечити тільки професійні, досвідчені, наукомісткі компанії, здатні швидко переорієнтовувати свою діяльність. Такі компанії не просто знайти на місці. Багато часу потрібно також, щоб у достатній мірі розвинути технологічний рівень місцевих робітників. Нелегкою справою є і пересилка технологій. У Японських компаній інструкції не такі великі за обсягом, як в американських.
7. Внутрішня східноазіатська торгівля
і японські компанії
Відділення японських фірм у Південній Азії дедалі більше забезпечують себе частинами і агрегатами з країн Південно-Східної Азії, а не з інших країн чи Японії. Вони дедалі більше розраховують на південно-східноазіатські поставки, що є переконливим свідченням нещодавнього зростання внутрішньорегіональної торгівлі. Забезпечення імпортом із країн Південно-Східної Азії полегшується деякими заходами АКПСА. Постачальниками часто є другі або треті групи підрядників, які нещодавно переселились з Японії і наслідують свої головні компанії. Очевидне зростання такого пересе-лення особливо помітне з 1990 р. Де відбувається міграція японських ТНК, утворюється вертикальний і горизонтальний зв'язок.
Внутрішньорегіональній торгівлі значно сприяють філіали японських фірм. Індивідуальні ринки є настільки малими в Східній Азії, що немає сенсу створення малого ринку однієї країни. Необхідно створити загальний ринок Східної Азії для того, щоб отримати переваги великомасштабного виробництва, що веде до спаду цін і отримання прибутку. Японські виробники автопродукції налагодили мережу поставок через Східну Азію. Поставки добре координовані всередині Східної Азії, як показано в діаграмі 13. Якщо Таїланд, наприклад, спеціалізується на виробництві окремих частин для Східної Азії в цілому, то Малайзія, у свою чергу, спеціалізується на виробництві різноманітних частин для Східної Азії. Взаємне постачання чи обмін різними частинами, виготовленими в різних країнах Східної Азії, сприяє розквіту інтеррегіональної торгівлі, як зафіксовано в діаграмах 1, 2 і 13.
Таблиця 3, діаграми 9 і 10 показують забезпечення філіалів японських компаній у Східній Азії. Місцеве забезпечення включає внутрішнє забезпечення поставками з японських та інших філій корейських або китайських фірм. Матсушітська група Малайзії, наприклад, яка виробляє 5% валового національного продукту Малайзії й експортує 2% малайзійського експорту, має за мету збільшення місцевого постачання, зменшення імпорту та розширення експорту на інший східноазіатський ринок.
Філії японських компаній роблять внесок на посилення місцевого забезпечення і зростання внутрішніх виробничих об'єднань. Імпорт з Японії є стратегічно важливим, оскільки в межах певної місцевості відсутня основна продукція, провідна технологія і грошові вклади. Наприклад, протонові машини залежать від мітцубіських двигунів, що імпортують з Японії.
Місцеве постачання, як і імпорт з Японії, становить щонайменше 80% сукупного забезпечення в таблиці 3, але постійно збільшується кількість імпортованої продукції з "третіх" країн. Серед імпортованої продукції з "третіх" країн імпорт з Азії зростає із 45% у 1986 р. до 74% у 1996 р., стрибок на 19% за декаду. Це показує інтрарегіональну торгівлю з огляду на імпорт, забезпечений міжкордонним розширенням японської мережі поставок.
Таблиця 4, діаграми 11 і 12 по черзі показують торгівлю (збут) чи експорт філій японських компаній в Азії. Хоча місцевий продаж становить найбільшу частку, експорт у треті країни перевищує експорт у Японію і зростає з 1990 р. до 1996 р. Серед предметів ввезення у "треті" країни експорт в Азію становив 59% у 1996 р., збільшившись з 43% у 1986 р. (табл. 4). Експорт в Азію включає також експорт в інші азіатські країни, формуючи таким чином азіатську мережу поставок. Такою є інтра-регіональна торгівля з огляду на сферу експорту.
Імпорт з Японії (табл. 3) перевищує експорт в Японію (табл. 4) з торговим балансом на користь Японії. Предмети, які експортує Японія, становлять менш ніж 20% усього експорту, хоча предмети, які імпортує Японія, становлять щонайменше 40% усього імпорту філій японських фірм. Південно-Східна Азія існує як типова країна з високим рівнем обігу в економіці (економіка типово залежна від поставок імпорту в плані зростання виробництва й експорту). Імпорт з Японії є необхідним для місцевого виробництва й експорту. Предмети імпорту перетворюються в предмети експорту за рахунок високого рівня технологій філіалів японських компаній в Південно-Східній Азії.
По суті, таблиці 3 і 4 і діаграми 9-12, які повністю відповідають діаграмам 1-4, чітко показують важливу роль, яку відіграють філії японських фірм у сприянні інтеграції де-факто. Інтрарегіональна торгівля базується не на політичних правилах, а на спільній стратегії філій японських компаній, що діють у світі. На завершення, економічній інтеграції де-факто Східної Азії, особливо Південно-Східної Азії, значно сприяють філії японських компаній.
Таблиця 3. Постачання філій японських фірм у Східній Азії (%)
1986 1990 1996
Місцеве постачання 42 50 40
Імпорт з Японії 45 39 40
Імпорт із "третіх" країн 13 11 19
1986 1990 1996
Імпорт
з
"третіх"
країн Північна Америка 15 8 7
Південна Америка 3 6 1
Азія 45 54 74
Середній Схід 1 3 7
Європа 4 12 4
Океанія 30 12 2
Африка 2 5 1
Таблиця 4. Торгівля філій японських фірм в Азії (%)
1986 1990 1996
Місцеві продажі 55 64 58
Експорт у Японію 16 16 19
Експорт у "треті" країни 30 20 23
1986 1990 1996
Експорт
в
"треті"
країни Північна Америка 35 30 16
Південна Америка 1 1 1
Азія 43 48 59
Середній Схід 3 2 1
Європа 15 16 8
Океанія 1 2 1
Африка 1 1 0
"Треті" означає "не місцеві" і "не японські"
Джерело: MITI, Kaigai Toushi Toukei Yourann, різні видання.
Діаграма 9. Забезпечення філіалів японських фірм в Азії
Діаграма 10. Імпорт з "третіх" країн японськими компаніями в Азії
Діаграма 11. Торгівля філій японських фірм в Азії
Діаграма 13 ілюструє інтрарегіональну торгівлю у сфері автомобільних частин. Те, що припускають у табл. 3 і 4, діаграмах 10 і 12, пояснюється у діаграмі 13. Взаємні поставки частин здійснюють серед чотирьох країн АКПСА (Малайзія, Таїланд, Індонезія і Філіппіни) під контролем МНК. Кожна з чотирьох спеціалізується на великомасштабному виробництві певних типів частин і компонентів і залежить від інших країн, особливо членів АКПСА; інші частини і компоненти - під керівництвом МНК. З АКПСА Four надходять частини і компоненти в Японію, Корею та інші країни для сприяння роботі автомобільних організацій. Роль

 
 

Цікаве

Загрузка...