WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Психологія у страховому бізнесі - Реферат

Психологія у страховому бізнесі - Реферат

допомагати у формуванні страхової психології у клієнтів. Саме такі підходи дадуть можливість розуміти і правильно реагувати на потреби своїх клієнтів, розуміти нинішню і майбутню їх поведінку , спрогнозувати її, дасть можливість спокійно реагувати на зміни в розвитку тих чи інших подій. А це не що інше, як риса успішного розвитку страхової компанії. З урахуванням особливостей психологічних переконань ці взаємовідносини можна зобразити як підсистему вище створеної моделі: "компанія - клієнт"
З моделі взаємовідносин випливають стосунки, які формуються у підсистемі "клієнт - компанія". Кожен, кому потрібен страховий захист, має свої особисті переконання щодо страхування, по своєму оцінює його позитивні і негативні сторони, має сформовані погляди (активно і пасивно) щодо цієї форми захисту. Тому в таких ситуаціях навики психологічного впливу і психологічних підходів, якими володіють спеціалісти-страховики, дають можливість переконати клієнта у перевагах саме їх компанії і угарантії саме їхнього страхового захисту. Тобто страхова компанія може і повинна сформувати психологію страхування клієнта, яка приведе до купівлі у них страхового полісу. Цей напрямок психології заслуговує на глибоке вивчення . В системі страхування вимальовується і підсистема взаємовідносин "компанія - службовець компанії", де головним є формування корпоративної психології страхування.
Оволодіння основами психологічних методів в організації спілкування і роботи - це необхідна умова успішної роботи в самій страховій компанії, тобто від роботи в колективі, від встановлених стосунків у бізнес-команді, від спілкування та переконань і т.д. залежить її успіх і довговічність.
Сформувати або створити колектив можна лише за допомогою певних психологічних принципів, розуміння і прийняття яких дасть можливість працювати команді як єдиному механізму, в якому кожен бере на себе відповідальність за певну функцію. Ці функції повинні бути чітко розділені при формуванні компанії і повинні бути вироблені правила "гри", яких дотримуються всі члени колективу. Ними переважно є цілі організації і цілі спільної роботи в колективі. Вони повинні бути зрозумілі всім учасникам, спільно повинні бути вироблені шляхи досягнення цілей, методів роботи і оцінки результатів.
Партнерам повинні бути знайомі завдання один одного, при роботі повинно існувати взаєморозуміння і вільний обмін інформацією, ніхто не повинен наполягати на своєму варіанті вирішення проблеми, кожен повинен відповідати за свою ділянку роботи. Якщо рішення приймаються не разом, вони повинні бути всім зрозумілі і відповідно обґрунтовані.
При формуванні такої компанії, як наслідок, гостро і актуально постає питання про визначення цінностей, місії та бачення компанії. Цінності, місія та бачення розвитку компанії - це система взаємопов'язаних і взаємообумовлених принципів, психологічних установок на поведінку і моральних критеріїв, якими керуються члени колективу, це створення образу тієї компанії, яку хочуть бачити і уявляють члени колективу, це внутрішні стимули, що рухають кожного і всю компанію вперед.
В такій компанії набагато легше прийняти правильне рішення.
Прийняття рішення - це також психологічний процес. Ми всі з досвіду знаємо, що людська поведінка не завжди логічна. Інколи нашим рушієм є логіка, інколи-почуття. Тому і не дивно, що способи прийняття рішень коливаються від спонтанних до високологічних, від організаційного підходу в прийнятті рішення до раціонального підходу. Важливо завжди знати, що людина чи група людей, які приймають рішення, завжди знаходяться під впливом таких психологічних факторів, як соціальні установки, нагромаджений досвід і особистісні відносини. Тому команда і конкретно кожен її член повинні бути психологічно освіченими, щоб не піддаватися емоціям, а вміти в потрібний момент "включити" логіку, досвід та знання і прийняти раціональне рішення.
Прийняття раціонального рішення має 5 етапів, розуміння і використання яких завжди дає хороший результат:
1) діагноз проблеми;
2) визначення обмежень і критерії для прийняття рішення;
3) виявлення альтернатив рішення;
4) оцінка альтернатив;
5) кінцевий вибір.
В тільки такій послідовності можна прийняти правильне рішення, але для його реалізації потрібно привести в дію весь процес управління в страховій компанії.
Управління в компанії має також психологічні аспекти. При ефективному використанні психологічних методів і рекомендацій, а саме: переконання, навиків ефективного спілкування, навиків подолання опору, техніки ведення розмов і таке інше, дасть можливість правильно оцінити функції управління: планування, організацію, мотивацію, контроль.
Усвідомлення необхідності в психологічних навиках у страхових компаніях уже має певні результати. На сьогоднішній день багато страхових компаній мають у своєму штаті посади психологів, беруть участь у психологічних семінарах-тренінгах. Заслуговують уваги навчальні семінари-тренінги з основ психології управління, які організовує ПК "Москва Ре" разом з Центром культури управління. Це не традиційні семінари, тут не читаються лекції, всі заняття побудовані на законах психологічного циклу. На таких семінарах побувало уже понад 20 представників страхових компаній України, вони оволоділи азами психології роботи в команді і успішно їх реалізують.
Важливо також відзначити, що в процесі страхування вимальовується і ще одна підсистема: "компанія - компанія". Наявність психології взаєморозуміння, співробітництва і взаємовизнання між компаніями приведе до партнерських взаємовідносин на ниві страхового бізнесу і може дати позитивні результати у роботі. Вироблення певних підходів для організації роботи з компаніями-партнерами дає можливість знаходити компромісні рішення, обмінюватись досвідом і поглядами на ті чи інші проблеми, домовлятися з принципових питань, краще розуміти один одного, адже робота з компаніями-партнерами є набагато результативнішою, ніж робота з компаніями-конкурентами.

 
 

Цікаве

Загрузка...