WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Монітор керівника страхової компанії як інструмент вирішення проблеми автоматизації - Реферат

Монітор керівника страхової компанії як інструмент вирішення проблеми автоматизації - Реферат

Монітор керівника страхової компанії як інструмент вирішення проблеми автоматизації
З інтерв`ю консультанта науково-практичного журналу "Страхова справа" № 4(4)2002 з заступником Голови Правління ВАТ СК "Алькона" Володимиром Гаманковим.
Довідка. Страхова компанія "Алькона" заснована в серпні 1992 року і на сьогодні впевнено займає місце серед провідних страхових компаній України.
В сучасних умовах страхування перетворюється на універсальний інструмент захисту майнових інтересів підприємств та організацій всіх форм власності та фізичних осіб. Потребами економіки країни зумовлена поява на фінансовому ринку не просто певної кількості страхових компаній, а таких, що можуть ефективно працювати в складних умовах реформування суспільних відносин, активно знаходити сучасні методи і форми роботи з клієнтами. Саме такою є страхова компанія "Алькона".
У своїй діяльності компанія виходить не лише з фінансової доцільності, а й з необхідності ефективного вирішення гострих соціальних проблем, які тільки очікують свого вирішення в державному масштабі. Красномовним свідченням цього є створення ефективної системи добровільного медичного страхування, функціонування якої дає змогу клієнтам отримувати високоякісну медичну допомогу та безперебійне забезпечення медикаментами. Для ефективного обслуговування клієнтів впроваджуються передові технології надання страхових послуг.
Як "Алькона" вирішувала проблему автоматизації?
З моменту створення завжди була на передовому рубежі в використанні інформаційних технологій. В 1996 році, коли в "Альконі" використовувались вже п'ять різних комп'ютерних програм обліку страхової інформації, все гостріше поставала необхідність використання комплексної інформаційної системи. Було зрозуміло, що без переходу від локальних програм до інтегрованої інформаційної системи неможливо централізовано здійснювати аналіз стану компанії, ефективно керувати ризиками, кількісно та якісно нарощувати обсяг страхових послуг. З того часу фахівцями нашої компанії здійснювалося вивчення існуючих закордонних систем з точки зору можливості придбання та впровадження. "Алькона" була першою українською компанією, що розпочала відповідні переговори з закордонними компаніями в напрямку придбання інформаційної системи. В 1998 році в ВАТ СК "Алькона" відбулось засідання фахівців з інформаційних технологій українських страхових компаній, на якому була створена робоча група по вивченню варіантів автоматизації страхування.
В 1999 році було прийнято рішення про впровадження комплексної інтегрованої інформаційної системи Insurance Company - розробки вітчизняної компанії "Українські страхові інформаційні системи" (http://ln.com.ua/~uiis). Система побудована на найсучасніших технологіях в архітектурі клієнт-сервер з використанням потужної системи управління базами даних MS SQL Server 7.0. Структура та логіка страхової інформації реалізована в чіткому слідуванні до положень страхової науки. Сьогодні Insurance Company займає ключове місце в стратегічних планах інтенсивного розвитку компанії.
Комплексна інформаційна система - це загальна база даних, що містить в максимально деталізованому вигляді всю страхову інформацію компанії. Її основне завдання - аналіз та контроль інформації в різних розрізах. Впровадження комплексної інформаційної системи відрізняється від автоматизації локальних задач, в яких мова йде, в основному, про заповнення даних для друку на принтері.
Основною метою організації бізнесу будь-якої компанії має стати раціональна діяльність та ефективність.
Щоб страхова компанія залишалась "на плаву" необхідно "вміти рахувати". Ще на початку ХХ-го століття датський страховий математик К. Барроу зазначав: "Прогрес страхової справи міститься в заміні примітивних побудувань і конкуренції ринку точною, науково обґрунтованою системою ймовірності". Таким чином, вивчення ймовірностей має для страхової діяльності найважливіше значення.
Відразу постає питання - що рахувати? Для цього необхідно створити методологію описання облікових процесів - надати всім учасникам загальну мову "для передачі розуміння".
Основні аспекти цієї роботи такі
Перенос центру уваги до бізнес-правил організації обліку. Вони були обговорені та затверджені у всіх підрозділах компанії і увійшли як додаток до договору про впровадження системи. Це дозволило ще на самому початку визначити "загальні правила гри" та створити передумови для успішного впровадження комп'ютерних технологій централізованої обробки даних.
Реорганізація бізнес-процесів компанії згідно з затвердженими бізнес-правилами. Ці роботи здійснювались вже в ході автоматизації.
Створення кодифікаторів та класифікаторів даних:
- Ідентифікатори застрахованих об'єктів, груп та типів об'єктів.
- Ідентифікатори страхових ризиків, груп та типів ризиків.
В результаті, в системі були створені загальні ієрархічні довідники, які забезпечують необхідну деталізацію даних для ефективного аналізу та отримання надійних висновків за їх результатами.
Розробка уніфікованих страхових продуктів надає можливість здійснення ефективного аналізу інформації в прийнятих розрізах. Це один з аспектів реорганізації діяльності страхової компанії для роботи в загальній базі даних.
Визначення критеріїв оцінки всіх процесів - створення математичного апарату для визначення кількісних показників. Особливо ми акцентували увагу на пошуку математичних методів оцінки ризику, оскільки саме ризик-менеджмент найбільше впливає на ефективність здійснення страхування. Ми приділяємо велику увагу нормативам, які визначають структуру тарифної ставки.
Використання страхової математики надає можливість формування логічних висновків та нарощування методів аналізу, створення експертної системи страхової компанії.
Статистика - мистецтво отримувати з чисел, зібраних для відповідної мети, такі результати, які були б корисними для висвітлення та поглиблення галузі, що вивчається. Ймовірності в страховій справі є не апріорними, а такими, що визначаються з досліджень. Загальна база даних дозволяє обробляти дані, зібрані за весь період діяльності, та вести статистику. При цьому теж необхідно визначити основні положення, згідно з якими будуть збиратись дані.
Наукова діяльність в галузі страхування є логічним компонентом нашої роботи з інформатизації, оскільки, як відомо, нема нічого більш практичного, ніж добра теорія. Ми працюємо в тісній співпраці з Київським національним економічним університетом (кафедра фінансів та страхової справи), отже наша спільна робота наповнюється як теоретичними, так і практичними знаннями.
Використання централізованого обліку, необхідність чіткого вводу інформації зумовлює необхідність реорганізації багатьох процесів згідно з загальними правилами. Тому впровадження "простим" не назвеш. Співробітники "Алькони" завжди ставилися з розумінням до цих питань.
На яких основних принципах побудована база даних?
Основні принципи обліку, які закладені всистему:
- Єдиний реєстр клієнтів компанії - фізичних та юридичних осіб.
- Єдиний реєстр застрахованих об'єктів.
- Облік всіх полісів з усіх страхових продуктів.
- Зв'язок всіх платежів за полісами з бухгалтерськими платежами.
- Облік всіх страхових премій в розрізі

 
 

Цікаве

Загрузка...