WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Нове в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування - Реферат

Нове в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування - Реферат

Нове в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування
Верховною Радою України 11 січня 2001 року схвалено Закон України "Про розмір внесків На деякі види загальнообов'язкового державного Соціального страхування", який визначає розмір страхових внески та загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.
Відповідно до частини п'ятої статті 94 Конституції України закон набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня його опублікування. Оскільки цим Законом встановлена дата набрання ним чинності - 1 січня 2001 року, то згідно з Конституцією України датою набрання ним чинності є дата його першого опублікування в одному із офіційних друкованих видань, визначених Указом Президента України "Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності" (N 503/97 від 10.06.97). Закон був опублікований 22 лютого 2001 року в газеті "Урядовий кур'єр" N 34; яка належить до визначених офіційних друкованих видань, тому саме з цього дня Закон набирає чинності
Прийняття, цього Закону фінансове; забезпечує реалізацію Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у. зв'язку з тимчасовою, втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням".
Встановлення розмірів внесків на зазначені види страхування в одному закот дозволило не тільки не перевищити їх загальний розмір для роботодавців порівняно з розміром збору на соціальне страхування, в тому Числі на випадок безробіття, що становив 5,5 відсотка від суми фактичних витрат на оплату .праці найманих працівників, а навіть забезпечити його зниження. Загальний розмір внесків на ці два види страхування для роботодавців встановлено на перше півріччя п. р. 4,5%, а, починаючи з 1 липня п. р. - 5,0%.
Розмір внесків на страхування на випадок безробіття для роботодавців порівняно з існуючим збором на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття збільшено за рахунок перерозподілу відрахувань між зазначеними двома видами страхування. Відрахування на страхування з тимчасово? втрати працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням зменшаться з 4,6% до 2,5%. При цьому передбачено покладення оплати перших п'яті днів тимчасової непрацездатності на роботодавця.
Необхідність збільшення порівняно зі збором на обов'язкове страхування на випадок безробіття розміру внесків з цього виду страхування викликана очікуваним ускладненням ситуації на ринку праці у 2001 році.
Для найманих працівників - застрахованих осіб розмір внесків на страхування на випадок безробіття залишився на рівні збору та становить 0,5%, розмір внесків на страхування у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю встановлено 0,25% для осіб, які мають заробітну плату нижче 150 гри, та 0,5%, якщо вона перевищує 150 грн. Слід зауважити, що база для нарахування страхових внесків відрізняється від бази нарахування збору. Якщо збір нараховувався на сукупний оподатковуваний дохід, то страхові внески нараховуються на суми оплати праці, які підлягають обкладанню прибутковим податком з громадян.
Прийнятий закон скасовує статтю 49-3 Кодексу законів про працю України, яка передбачала збереження за попереднім місцем роботи середньої заробітної плати працівникам, вивільненим з підприємств, установ 1 організацій при розірванні трудового договору у зв'язку із змінами в організації виробництва І праці (пункт 1 статті 40) на період працевлаштування, але не більше як на три місяці з дня звільнення з урахуванням виплати вихідної допомоги. Таким чином, роботодавець сплачуватиме в цьому випадку лише вихідну допомогу відповідно до статті 44 КЗоТ, тобто фінансове навантаження на роботодавця під час вивільнення працівників буде зменшено.
Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" передбачено мінімальні виплати у разі настання безробіття здійснювати на рівні прожиткового мінімуму, на цьому рівні передбачені деякі виплати і Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням".
Встановлені розміри внесків дозволяють забезпечити зазначені виплати за страхуванням на випадок безробіття на рівні не нижче ніж 11% прожиткового мінімуму для працездатної особи, а виплати, передбачені статтею 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням", - не нижче ніж 64% прожиткового мінімуму для дітей до шести років. Розміри допомоги на поховання з усіх видів страхування встановлені у розмірі не нижче ніж 50% прожиткового мінімуму для працездатної особи. Встановлення зазначених виплат на рівні прожиткового мінімуму в декілька разів збільшило б розмір страхових внесків.
Оскільки розміри виплат за страхуванням безпосередньо пов'язані з розмірами страхових внесків, цим Законом доповнено пункт З розділу VIII Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" нормою, яка визначає, що до стабілізації економічного становища в Україні розмір мінімальних виплат визначається Верховною Радою України щороку одночасно з встановленням розміру страхових внесків виходячи з реальних можливостей страхового Фонду.
Пункт 4 статті 34, статті 42, 43 та 44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" вводяться в дію з 1 січня 2002 року.
Одночасно з набранням чинності Законом України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" втрачають чинність Закон України "Про збір на обов'язкове соціальне страхування" та Закон України "Про ставку збору на обов'язкове соціальне страхування".
Також наводимо відповіді на деякі найбільш актуальні запитання, що надходять до Мінпраці, стосовно запровадження нового Закону
Верховною Радою України 11 січня 2001 року схвалено Закон України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування", який визначає розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Яким чином мають бути сплачені

 
 

Цікаве

Загрузка...