WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів та проблеми його нормативного забезпечення - Реферат

Обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів та проблеми його нормативного забезпечення - Реферат

неправочинний чи змінений у незаконний спосіб. Отже, у разі пред'явлення винуватцем дорожньо-транспортної пригоди фальшивої (фальсифікованої) "зеленої картки", такий страховий сертифікат застосовується як гарантія задоволення майнових вимог, що можуть бути пред'явлені до водія - винуватця відповідно до законодавства про обов'язкове страхування цивільної відповідальності.
Єдина Угода встановлює ряд принципів, які є нормами прямої дії щодо порядку врегулювання претензій. Перший принцип - це принцип довіри до Бюро-врегулювальника з боку Бюро-платника. Бюро-врегулювальник визнається особою з "виключною компетенцією" щодо розгляду та врегулювання претензій потерпілих відповідно до національного законодавства про обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів та тлумачення його норм. Встановлюється також, що Бюро-врегулювальник, при врегулюванні страхового випадку, має діяти в найкращих інтересах Бюро-платника. Ці два вищезгадані принципи є життєво важливими для успішного функціонування системи і Рада Бюро постійно приділяє увагу підтриманню їх виконання. У випадку несплати страховиком-членом Бюро-платника суми, яка належить Бюро-врегулювальнику протягом двох місяців з дати першої вимоги на відшкодування, Бюро-платник, одержавши повідомлення від Бюро-врегулювальника про таку несплату, самостійно проводить це відшкодування протягом одного місяця з дати отримання такого повідомлення. Ця вимога доповнюється фінансовими санкціями щодо Бюро-платника. Таким чином, обов'язок гаранта по відшкодуванню коштів покладено на Бюро-платника, яке є гарантійною організацією по відношенню до своїх страховиків-членів. Це є наріжним фінансовим принципом міжнародної системи авто страхування "Зелена Картка". Таким чином, саме Бюро в кінцевому рахунку забезпечує виконання платіжних зобов'язань. У 2000 році кількість врегульованих претензій у системі склала 337 тисяч. Понад 64 % усіх претензій у системі врегульовується на території таких п'яти країн як Франція, Німеччина, Італія, Великобританія та Іспанія. Членство України в системі "Зелена Картка" було активізоване з червня 1998 року. Україна розташована в центрі Європи та поєднує Західноєвропейські країни, відіграє особливу роль у майбутньому розвитку руху транспорту. Робота МТСБУ є надзвичайно важливою для подальшого розвитку Системи "Зелена Картка". Воно стало першим Бюро, що почало функціонувати у одній з найбільших країн колишнього Радянського Союзу. Рада Бюро очікує, що МТСБУ буде активно підтримувати та допомагати Білорусії та Росії прискорити процес отримання очікуваного членства у системі "Зелена Картка". З липня 2002 року Білорусія була прийнята в члени системи.
МТСБУ отримало статус перехідного члена і тому за його роботою уважно слідкує Група моніторингу Ради Бюро, до якої входять представники Бюро з Чехії, Німеччини, Норвегії та Польщі, а також Генеральний Секретар. Зустріч спостерігачів відбулася 15-17 жовтня 2001 року у Києві і представники Міністерства фінансів України, МТСБУ та багатьох страховиків узяли участь у її роботі. На засіданні Управлінського комітету Ради Бюро (виконавчий орган системи) 22 лютого цього року був заслуханий звіт Групи моніторингу, в якому було звернуто увагу на значене покращення діяльності МТСБУ. Разом з тим, було повідомлено про неочікувану кількість проблем, які пов'язані із задержуванням компенсацій іноземним Бюро за сплачені такими Бюро кошти та сперечаннями, спричиненими деякими страховиками-членами МТСБУ. Про ці проблеми у своїх листах від 27.03 та 5.04.2002 року повідомив президент міжнародної системи автострахування "Зелена Картка" Ульф Лемор.
На основі інформації, отриманої Радою Бюро від інших Бюро-членів цієї системи, були визначені такі проблемні області діяльності певних страховиків-членів Бюро:
- постійно затримувані та неповні компенсації коштів, сплачених іноземними Бюро;
- явна недовіра до іноземних бюро та їхніх страховиків - членів; часті оскарження порядку врегулювання - - претензій в інших країнах як засіб затримування чи превенції компенсацій іноземним Бюро;
- недостатність розуміння системи "Зелена Картка" та некоректне застосування положень Єдиної Угоди;
- невизнання певними страховиками законодавства інших країн та правил системи "Зелена Картка".
Особливу увагу було звернено на те, що чинне законодавство України не прописує формування технічних резервів для неврегульованих претензій та рекомендовано змінити законодавство України з цього питання якнайшвидше. Наявними є факти, коли навіть середні збитки у розмірі декількох десятків тисяч євро кожний, не компенсуються страховиками-членами об'єднання. Це вимагає визначення відповідних важелів впливу. Наявність неплатежів між страховиками та МТСБУ у обсягах, які перевищують 1 млн. грн., є негативною тенденцією, що може спричинити неплатоспроможність МТСБУ в цілому. В кінцевому рахунку, питання ліквідації такої заборгованості відноситься до компетенції державних органів. Беручи до уваги статус Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ), як організації - гаранта від України щодо інших країн-членів міжнародної системи автострахування "Зелена Картка", необхідно констатувати відсутність на сьогодні достатніх публічно-правових норм, які дозволяють встановити і підтримувати ефективну систему виконання зобов'язань страхових організацій (страховиків) як власне перед МТСБУ, так і, в кінцевому рахунку, перед іншими іноземними Бюро Зеленої Картки. Необхідним є зміна статусу МТСБУ, перевизначення його повноважень, встановлення порядку прийняття рішень щодо фінансового забезпечення діяльності МТСБУ на новому рівні. Враховуючи вимоги Зведеної Резолюції щодо міжнародної системи автострахуванння "Зелена Картка", прийнятої на 94 сесії Підкомітету по Дорожньому Транспорту Європейської Економічної Комісії ООН, в частині подальшої структуризації правовідносин у міжнародній системі автострахування "Зелена Картка", необхідним є визначення механізму проведення обов'язкового страхування цивільної відповідності власників транспортних засобів на рівні закону України. Прийняття постанови Кабінету Міністрів України (щодо Статуту) є позитивним кроком у сприянні на державному рівні розвитку ролі МТСБУ як обов'язкового об'єднання страховиків, функції якого визначенні статтею 13 Закону України "Про страхування". Державою мають бути створені умови та забезпечені повноваження національного Бюро для виконання ним контрольно-розпорядчих функцій щодо порядку і мов видачі автовласникам страхових сертифікатів "зелена картка" та запобігання фактам міжнародного шахрайства у страхуванні. Надання таких повноважень є необхідною умовою належного забезпечення конституційних прав національних автовласників, якіможуть спричиняти дорожньо-транспортні пригоди в інших країнах і до яких можуть пред'являтися матеріальні претензії у значних обсягах. Фальшиві, видані без дозволу та необхідних фінансових гарантій національного Бюро страхові сертифікати "зелена картка" створюють негативний міжнародний імідж державі та наносять пряму матеріальну шкоду державі в цілому. Держава має встановити (регламентувати) порядок і умови прийняття рішень щодо фінансового забезпечення діяльності як національного Бюро, так і страховиків-членів такого Бюро.

 
 

Цікаве

Загрузка...