WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Система пенсійного страхування в Україні - Дипломна робота

Система пенсійного страхування в Україні - Дипломна робота

разі одночасного підвищення заробітної плати застрахованій особі та лише після виконання таких умов:
- забезпечення виплати пенсій у солідарній системі в розмірі, передбаченому частиною третьою статті 46 Конституції України, тобто, не нижчому від прожиткового мінімуму, встановленого законом;
- збалансованості бюджету Пенсійного фонду відповідно до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку;
- створення інституційних компонентів функціонування накопичувальної системи пенсійного страхування, зокрема:
- повного впровадження системи персоніфікованого обліку та створення системи автоматизованого звітування щодо стану накопичувальних пенсійних рахунків застрахованих осіб з урахуванням стану пенсійних активів;
- створення програмно-технічного комплексу для системи збирання страхових внесків до Накопичувального фонду, сумісного з системою електронних переказів банків;
- прийняття законодавчих актів, необхідних для функціонування накопичувальної системи пенсійного страхування;
- набуття досвіду роботи системи недержавного пенсійного забезпечення;
- забезпечування фінансування з державного бюджету втраченої частини страхових коштів у солідарній системі у зв'язку з перерахуванням частини страхових внесків до Накопичувального фонду.
Законом визначено, що розмір відрахувань до Накопичувального фонду не може перевищувати 7%. Накопичувальний фонд формуватиметься насамперед за рахунок обов'язкових страхових внесків та інвестиційного доходу, який утворюватиметься внаслідок інвестування і розміщення коштів Накопичувального фонду з метою отримання прибутку на користь застрахованих осіб та суми пені, що нараховуватимуть за несвоєчасну сплату обов'язкових страхових внесків до цього фонду. У свою чергу сукупний інвестиційний дохід формуватиметься за рахунок: а) прибутку, отримуваного від інвестування пенсійних активів Накопичувального фонду; б) відсотків, які нараховуватимуться на пенсійні активи, розміщені на банківських депозитних рахунках; в) доходу від інших видів інвестування, дозволених законодавством. [2, c. 171-172]
У Накопичувальному фонді обов'язково братимуть участь особи, яким на момент запровадження відрахувань до цього фонду не виповнилось: чоловікам - 40, а жінкам - 35 років. Особи, які старші: чоловіки - 50 років, жінки - 45 років не братимуть участь у Накопичувальному фонді. Особи у віці: чоловіки від 40 до 50 років та жінки у віці від 35 до 45 років протягом року з дня запровадження страхових внесків до Накопичувального фонду прийматимуть рішення про те, чи відраховувати їм страхові внески до Накопичувального фонду чи ні. Якщо протягом визначеного терміну зазначені особи не прийняли рішення про перерахування страхових внесків до цього фонду, то вони втрачають надалі право перераховувати такі внески до накопичувальної системи.
Згідно із статтею 78 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Накопичувальний фонд створюється Пенсійним фондом як цільовий позабюджетний фонд, який акумулює кошти застрахованих осіб. Ці кошти обліковуються на особових рахунках застрахованих осіб у персоніфікованій базі даних Пенсійного фонду з метою забезпечення додаткових пенсійних виплат за рахунок коштів Накопичувального фонду. Адміністративне управління цим фондом покладено на виконавчу дирекцію Пенсійного фонду, а управління пенсійними активами здійснюватимуть компанії з управління активами. Рахунки цього фонду відкриватиме виконавча дирекція Пенсійного фонду в зберігачі.
Відповідно до статті 81 цього закону для вирішення питань, пов'язаних з функціонуванням Накопичувального фонду, має бути утворена Рада Накопичувального фонду. До неї входитимуть 14 осіб, яких призначають на пропорційній основі Президент і Верховна Рада України та які здійснюватимуть свої повноваження на громадських засадах. Згідно статті 82 зазначеного закону до повноважень Ради Накопичувального фонду належать:
1) Визначення за результатами тендера компаній з управління активами, зберігача, аудитора Накопичувального фонду;
2) Затвердження умов проведення і технічного завдання тендера з вибору компанії, з управління активами, зберігача, аудитора.
3) Заслуховування т а затвердження щорічних звітів про результати роботи компаній з управління активами, зберігача та радника з інвестиційних питань.
4) Затвердженняосновних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування коштів цього фонду і змін до них;
5) Затвердження регламенту Ради Накопичувального фонду. [1, c.203]
Згідно із статтею 78 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" адміністративне управління Накопичувальним фондом здійснюють виконавчі органи Пенсійного фонду визначені частиною 3 статті 64, а саме:
1) Здійснювати матеріально-технічне забезпечення роботи Ради Накопичувального фонду.
2) Готувати та подавати на затвердження Ради Накопичувального фонду проекти основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування коштів у встановленому порядку.
3) Відкривати банківський рахунок Накопичувального фонду в обраному зберігачі.
4) Забезпечувати ведення обліку та своєчасне внесення відомостей про застраховану особу і стан її пенсійних активів на накопичувальному пенсійному рахунку.
5) Письмово інформувати застрахованих осіб про умови і порядок отримання довічної пенсії або одноразової виплати за рахунок коштів Накопичувального фонду.
6) Забезпечувати своєчасне та в повному обсязі перерахування коштів застрахованих осіб у сумі, облікованій на їхніх накопичувальних пенсійних рахунках, для оплати договорів страхування довічних пенсій або одноразової виплати та інформувати про це компанії з управління активами.
Згідно із статтею 107 зазначеного закону Пенсійний фонд України та його органи несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання ними обов'язків адміністративного управління Накопичувальним фондом.
Відповідно до статті 85 цього Закону управління коштами фонду здійснюють не менше ніж при компанії з управління активами, яких визначила Рада Накопичувального фонду за результатами тендера та за якими Пенсійний фонд уклав договори. Для управління коштами Накопичувального фонду можуть обиратись як українські, так і іноземні компанії з управління активами, які мають право брати участь у тендері, якщо вони створені та зареєстровані в країні, законодавством якої передбачено державний нагляд за діяльністю компаній з управління активами, які мають відповідати вимогам, які визначені в статті 85 зазначеного закону, а саме:
1) Мають не менше п'яти років досвіду роботи з управління активами на фінансових ринках України або світу, перелік яких визначається в технічному завданні тендера.
2) Мали одночасно в управлінні активами в сумі, розмір якої встановлюється в технічному завданні тендера.
3) Підтримують власний капітал, який визначається згідно із законодавством України, у сумі, еквівалентній 1 млн. євро за офіційним обмінним курсом Національного банку України на день подання заяви на отримання ліцензії.
4) Відповідають вимогам,

 
 

Цікаве

Загрузка...