WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Роль реклами в реалізації страхових послуг та особливості її здійснення. Страхування особистих ризиків у підприємницькій діяльності. Обов‘язкове страх - Реферат

Роль реклами в реалізації страхових послуг та особливості її здійснення. Страхування особистих ризиків у підприємницькій діяльності. Обов‘язкове страх - Реферат

днів) до 675 дол. (на рік). Купувати поліс "зелена карта" страховики рекомендують безпосередньо в офісі компанії чи при перетинанні кордону в спеціальних пунктах продажу, оскільки останнім часом збільшились випадки продажу фальшивих полісів, які досить важко відрізнити від справжніх.
Страхуваннявід нещасноговипадку на транспорті
Під "нещасним випадком на транспорті" розуміються раптові, випадкові, незалежні від водія обставини, наслідками яких стали: смерть, інвалідність чи тимчасова непразездатність застрахованих осіб. Застрахованими можуть бути або тільки водій, або водій та пасажири у кількості, що відповідає кількості вільних для сидіння місць. При укладанні договору страхування обумовлюється страхова сума на кожне окреме місце. Якщо на момент ДТП кількість пасажирів перевищувала кількість мість в автомобілі, то страхова сума на водія та кожного пасажира розраховується діленням загальної страхової суми на дійсну кількість осіб, що знаходились в транспортному засобі. Тарифи встановлюються на рівні 0,3-1,75% страхової суми. На розмір тарифа впливає кількість одночасно застрахованих автомобілів, стаж водія, порядок оплати поліса.
Страхова виплата здійснюється в наступних розмірах:
0,1-0,5% за кожен день непрацездатності (але не більше 50 днів);
при отриманні застрахованою особою інвалідності - 60-100% в залежності від інвалідності;
у випадку смерті застрахованого виплачується 100% страхової суми.
Страхування фінансових ризиків
Об'єкти страхування
За договором страхуванням фінансових ризиків можна застрахувати договори: лізинга, комісії, кіпівлі-продажу, поставки, підряда, товарного кредиту, надання послуг, виконання робіт тощо. Як правило страхується як невиконання зобов'язань внаслідок настання непередбачуваних подій, так і ризик невиконання фінансових зобов'язань одним з партнерів.
Страхова сума
Страхова сума встановлюється на рівні вартості контракту і передбачає відшкодування лише прямих збитків, якщо інше не обумовлено в договорі страхування.
Страховий платіж
Розмір страхового платежа становить від 5% до 7% від вартості контракту, що страхується. Розрахунок страхового тарифа передбачає врахування наступних факторів: фінансовий стан страхувальника і його контрагента, строк дії договору (як правило, йому відповідає і строк страхування), ступінь ризикованості контракту, розмір франшизи. Франшиза встановлюється в залежності від обраного ризику і може досягати 15% страхової суми. При наявності майна, яке виступає забезпеченням виконання умов контракту страховий тариф буде меншим.
Договір страхування укладається після ознайомлення страхової компанії з копією договору та на основі заяви-анкети, заповненої страхувальником. Страхова компнаія може вимагати від страхувальника довідки з банку про стан рахунку, баланс на звітну дату, а також інші документи. Однією з обов'язкових умов страхування фінансового ризику за контрактом може бути страхування майна підприємства. Страхова компанія може відмовити у страхування, якщо вона не впевнена в стабільному фінансовому становищі компанії та її контрагента, в реальності контракту та якщо існує підозра змови партнерів.
Страхове відшкодування
Страхове відшкодування виплачуються після визнання страховою компанією настання страхового випадку. Страхова компанія не здійснює виплату, якщо невиконання умов контракту стало наслідком прведення конфіскацій товара, перенесення строків виконання зобов'язань за контрактом, а також інших умов, передбачених договором страхування.
Для отримання страхового відшкодуваня необхідно надати наступні документи:
копію контракту;
рішення суду чи висновок незалежного аудитора;
оригінали платіжних доручень;
копії переписки, що велася страхувальником із своїм партнером;
інші документи, що вимагаються страховою компанією.
Виплата відшкодування проводиться у валюті, що передбачена договором страхування протягом 15-10 днів в залежності від страхової компанії.
При страхуванні фінансових ризиків компанія отримує ряд переваг:
мінімізація можливих збитків за договором;
можливість уникнення судових процесів в разі невиконання партнером своїх зобов'язань, оскільки після сплати страхового відшкодування всі права-вимоги до контрагента компанії переходять до страховика;
страховка виступає гарантією виконання зобов'язань покупця;
для прдавця договір страхування може виступати заставою при отриманні кредиту;
можливість скоротити розриви по платежам із постійними партнерами компанії.
В Україні страхування фінансових ризиків займає незначну долю в загальному портфелі страхових комапній. Це пов'язано з тим, що страхова компанія, перед прийняттям на себе ризику, має оцінити платоспроможність партнерів. Це вимагає великих трудових та фінансових затрат. До тогож не кожна компанія тримає у своєму штаті спеціаліста, який зміг би здійнити таку оцінку. Незважаючи на це, зараз існують компанії, які спеціалізуються тільки на цьому виді страхування.
3. Обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників автотранспортних засобів в Україні та Європі.
Право на укладання звичайних договорів обов'язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів в 2002 році в Україні мають 85 страховиків-членів Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ). За даними моніторингових звітів, які надаються страховиками-членами МТСБУ, фактично укладаються договори обов'язкового страхування не більше, ніж 65 страховиками.
Не зважаючи на те, що цей вид страхування визначений як обов'язковий, через відсутність належного контролю за його здійсненням, він не набув масового характеру.
Так, за звітами страховиків-членів МТСБУ, цей вид страхування у 2001 році можливо охарактеризувати наступними показними:
- Кількість укладених договорів в 2001 році - 610, 5 тис. шт.
- Сума отриманих премій в 2001 році - 39, 98 млн. грн.
- Середня вартість полісу - 65,5 грн.
- Виплачено страхового відшкодування - 7, 45 млн. грн.
- Показник рівня виплат страхового відшкодування (рівень збитковості) - 18,6 %
- Середній розмір збитку, заподіяного майну (тис. грн.) - 2, 61
- Частота настання страхового випадку - 0,46%
Можна констатувати, що загальний показник збитковості цього виду страхування знаходиться на рівні показника збитковості по всьому ринку страхових послуг - 16,4 %. Така тенденція збереглася і в 2002 році.
Необхідно звернути увагу на те, що в такому соціально важливому виді страхування відсутній належний моніторинг його здійснення. Моніторингові звіти, які отримує МТСБУ, не мають необхідної повноти з причини ненадання (нерегулярного надання) страховиками-членами МТСБУ встановленої статистичної звітності. Так, неув'язки звітів страховиків досягають 2 млн. грн. на місяць. Безумовно, регламентний порядок надання

 
 

Цікаве

Загрузка...