WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Роль реклами в реалізації страхових послуг та особливості її здійснення. Страхування особистих ризиків у підприємницькій діяльності. Обов‘язкове страх - Реферат

Роль реклами в реалізації страхових послуг та особливості її здійснення. Страхування особистих ризиків у підприємницькій діяльності. Обов‘язкове страх - Реферат

фермером кредиту в банку. Часто страхування в цій сфері носить лише формальний характер, коли страхується втрата застави внаслідок пожару. Ціна такого страхування - 0.2% від вартості застави.
Класичне страхування врожаюпередбачає його захист від стихійних лих (засухи, заморозків, града, зливи, вимерзаня, бурі), але вартість його в кілька разів вища. Франшиза при такому страхуванні встановлюється в межах 25-50%.
Законом України "Про стимулювання розвитку сільського господарства в 2001-2004 рока" введено обов'язкове страхування врожаю зернових культур та цукрових буряків підприємств всіх форм власності. Відповідно до цього Закону держава зобов'язалась оплачувати не менше 50% вартості страхових послуг, однак кошти в бюджеті на фінансування цих заходів не передбачені. Зараз максимальна ставка страхування від стихійних лих становить 10%.
Сільськогосподарські трарини страхуються на випадок загибелі, знищення. Вимушеного забою в результаті настання стихійних лих, інфекційних хвороб, пожежі, нещасного випадку, крадіжки. В залежності від тварин страховий тариф встановлюється на рівні від 2 до 5%
Автострахування
Власник транспортних засобів можуті застрахувати:
транспортний засіб (автокаско);
свою відповідальність за шкоду, нанесену життю чи здоров'ю фізичних осіб чи їх майну, а також майну юридичних осіб;
життя, здоров'я чи працездатність пасажирів свого авто.
Очевидно, що страхування автомобіля як предмета застави, передбачає його страхування на умовах автокаско.
Автокаско
Програма автокаско передбачає страхування наступних ризиків:
ДТП, як з вини водія, так і з вини третіх осіб;
Стихійні лиха (буря, шторм, удар блискавки, повінь, землетрус, град, зсув, падіння предметів на автомобіль, напад тварин, пожар чи вибух в транспортному засобі);
Викрадення автомобіля та інші протиправні дії третіх осіб не пов'язані з викраденням*;
Протиправні дії третіх осіб (ПДТО), не пов'язані з викраденням*;
* ризики продаються в пакеті з іншими (ДТП, стихійні лиха).
Страхова сума
Страхова сума за договорами автокаско встановлюється або на рівні ринкової вартості автомобіля, або виходячи з балансової вартості автомобіля з вирахуванням зносу, або виходячи з будь-якої іншої суми в рамках реальної вартості автомобіля.
Страховий платіж
Розмір страхового внеску залежить від стажу водія, технічних характеристик автомобіля, його стану, наявності додаткового обладнання, умов його зберігання, обраних ризиків, а також від розміру франшизи. При автострахування зазвичай встановлюється безумовна франшиза, розмір якої встановлюється на рівні 0,2-1,5% від страхової суми чи від 100 до 500 у.о. Для грузових автомобілів - 1500-2500 у.о. Страховий тариф встановлюється на рівні від 4,5-8,5% для легкових автомобілів та 2-3,4% для грузових.
Страховий платіж може вноситись як одноразово, так і поквартально (при цьому вартість страхуванн я збільшується). Договором також може передбачатися пропорційне страхування, коли транспортний засіб страхується не на повну вартість, а на її частину. В такому випадку страхове відшкодування буде виплачено у тому ж процентному відношенні від розміра збитку, в якому страхова сума відноситься до повної вартості автомобіля.
Знижки
Знижки можуть надаватись в залежності від кількості автомобілів, що приймаються на страхування, а також за беззбиткове страхування. При цьому знижки можуть надаютися навіть тоді, коли клієнт поніс збитки (але не з своєї вини), коли він змінив машину, коли мав льготи в іншій страховій компанії за безбиткове страхування. До страхувальника також можуть застосовуватись і надбавки, коли страховик поніс втрати з його вини. Надбавка до страхового тарифа може досягати і 50%, в залежності від розміру та частоти понесених збитків.
Вимоги до стану машини, що приймається на страхування:
строк експлуатації машини не перевищує 10-15 років;
автомобіль пройшов технічний огляд в зазначені строки;
для ризика "Викрадення" на автомобілі має бути встановлена сигналізація;
на страхування не приймається багаж автомобіля;
інші вимоги, передбачені правилами конкретної страхової компанії.
Отримання відшкодування
Перелік випадків, коли страхова компанія може відмовити у виплаті страхового відшкодування достаньо великий, тому перед укладанням договору необхідно з ним уважно ознайомитися.
Із настанням страхового випадку страхувальник має діяти згідно з умовами договору. Страхове відшкодування виплачується на основі пред'явлення всіх необхідних документів, визначених в договорі страхування.
Страхове відшкодування виплачується після того, як будуть встановлені причини та розмір збитку. Страхоова виплата здійснюється в розмірі, що не може перевищувати розміру фактичного збитку, що виник внаслідок пошкоджень чи втрати транспортного засобу, а також страхової суми, вказаної в договорі страхування. Необхідною умовою для здійснення виплат за ризиком "Викрадення" є відкриття судової справи, закінчення попереднього слідства, що триває близько 2 місяців. Виплата страхового відшкодування здійснюється протягом 10-30 днів.
Страхування відповідальності власників транспортних засобів.
Даний вид страхування є обов'язковим і регулюєьтся постановою Кабінета міністрів України від 25.05.2000 року №842 "Про внесення змін та доповнень в деякі постанови Кабінета міністрів України". Згідно постанови експлуатація транспортних засобів заборонена без наявності поліса страхування відповідальності власників транспортнихх засобів, однак в постанові не передбачені штрафні санкції за відсутність такого полісу. Страхова сума встановлена на рівні: 8500 грн.(!!!) - за нанесення шкоди життю та здоров'ю громадян та 25500 грн. - за шкоду, заподіяну майну третіх осіб. Плата за страхування становить від 2 до 186 грн. в рік, в залежності від транспортного засобу, об'єма двигуна. Для купівлі поліса достатньо пред'явити техпаспорт автомобіля. Страхове відшкодування виплачується в межах страхової суми. При тимчасовій втраті працездатності внаслідок ДТП потерпілому виплачується 0,2% за кожен день втрати працездатності, але не більше 50% страхової суми. Власник транспортного засобу може застрахувати свою відповідальність і на більшу суму на добровільній основі.
"Зелена карта" - поліс страхування відповідальності власників транспортних засобів за шкоду , нанесену третім особам внаслідок ДТП за межами України в країнах - членах системи "Зелена карта" (на сьогодні членими системи є 42 країни). В полісі вказуються країни, на території яких діє страхове покриття, а також адреса та телефони, за якими необхідно звертатися при настанні страхового випадку. Вартість поліса легкових автомобілів в залежності від країни коливається від 35 дол.(на 15 днів) до 440 дол. (на рік). Тарифи для власників грузових транспортних засобів коливаються відповідно від 55 дол. (на 15

 
 

Цікаве

Загрузка...