WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Страхування немайнових інтересів особи - Реферат

Страхування немайнових інтересів особи - Реферат

непрацюючих інвалідів першої групи.
Обсяг страхової відповідальності встановлюється аналогічно до страхової відповідальності по змішаному страхуванню життя. Страхова сума виплачується тоді, коли відбувся нещасний випадок з застрахованим в період дії договору,що зумовив втрату ним здоров'я або смерть. У зв'язку з смертю страхова сума виплачується, якщо вона наступила на протязі одного року з дня нещасного випадку.
Аналогічно змішаному страхуванню, за обумовлені наслідки від настання нещасного випадку виплачується стільки відсотків від страхової суми, на скільки відсотків страхувальник втратив своє здоров'я. Але по індивідуальному страхуванню від нещасних випадків всі виплати не можуть перевищувати величину однієї страхової суми, на яку укладено договір. Разом з тим, для збільшення страхової суми страхувальник має право заключати декілька договорів одночасно. По кожному з них страхова сума встановлюється за згодою сторін, але не нижчою певного мінімуму.
За умовами індивідуального страхування від нещасних випадків передбачена можливість пропорційного зменшення страхової суми в разі, якщо страхувальник добровільно заплатив більший внесок, ніж вимагає ступінь ризику його професії. Разом з тим, враховуючи, що обсяг страхової суми є однією з найважливіших умов страхування, зміна її в період дії договору можлива лише за згодою сторін. В приведеній ситуації страхувальник має право тільки на перерахунок страхових внесків.
Страхування від нещасних випадків використовує договори на строк в цілих роках від 1 до 5 років, але найбільше розповсюдженим с однорічний період. З метою зацікавлення страхувальників в укладанні договорів на довший строк передбачені, скидки при страховині на 3 роки - 5, на 4 роки - 10, на 5 років - 15% з нарахованої суми страхового внеску.
В основу побудови тарифів покладено критерій виробничого ризику, їх диференціація можлива і по територіальному принципу.
Крім індивідуального добровільного страхування від нещасних випадків, існує ще й страхування від них робітників та службовців за рахунок підприємств, організацій, установ, в яких зайняті працівники з найбільш небезпечними для здоров'я й життя умовами праці. Ці працівники виступають як застраховані, а страхові внески виплачують підприємства, де вони працюють. Перелік працівників, що підлягають страхуванню " рахунок організацій, встановлює Міністерство фінансів України на основі подання відповідних міністерств і відомств.
Специфічною формою обов'язкового страхування від нещасних випадків є страхування пасажирів. На відміну від обов'язкового майнового страхування принцип автоматичності обов'язкового страхування пасажирів розповсюджується на час знаходження їх в дорозі. Джерелом страхових виплат є страхові внески, включені в ціну проїздних документів. У випадку відсутності цих умов постраждалий (наприклад, безбілетний пасажир) не має права на страхове відшкодування. Зазначимо, що обов'язкове страхування пасажирів повністю діє на повітряному транспорті, а також на інших видах транспорту дальнього слідування.
Для посилення соціального захисту військовослужбовців та військовозобов'язаних під час знаходження їх на зборах введено обов'язкове страхування здоров'я та життя вказаних громадян. Страхувальниками тут виступають відповідні військові та інші відомства, що мають свої війська й контингенти військовослужбовців.
Певні особливості є в медичному страхуванні на випадок втрати здоров'я від будь-якої причини, в тому числі від хвороби та настання нещасного випадку. В нашій країні таке страхування є частиною державного обов'язкового соціального страхування, яке проводиться за рахунок коштів підприємств та організацій. Страховиками тут є страхові медичні організації, що мають ліцензії на право займатися медичним страхуванням. По обов'язковому медичному страхуванню страхувальниками, що виплачують страхові внески, є:
- для непрацюючих громадян - органи влади областей та республіки Крим;
- для працюючих - їх підприємства, організації та установи.
Страхові внески виплачуються:
- підприємствами всіх форм господарювання за рахунок своїх доходів (прибутку);
- закладами невиробничої сфери за рахунок кошторисних асигнувань з відповідних бюджетів.
3. Побудова тарифів по страхуванню життя
Враховуючи специфічність страхових випадків в страхуванні життя, розрахунок страхових тарифів опирається на інші принципи, ніж в майновому страхуванні. Найважливіші з них такі:
- широке використання методів демографічної статистики і теорії ймовірності;
- застосування довгострокових фінансових обчислень.
Структура нетто-ставок включає декілька елементів, кожен з яких є джерелом формування страхового фонду по конкретному виду страхової відповідальності, що включені в договори страхування.
Якраз необхідність розрахунку тарифних ставок і резерву внесків по страхуванню життя на основі зазначених принципів зумовили появу особливої наукової галузі - георії актуарних розрахунків. Змістом їх є сис-тема математичних й статистичних методів, які дозволяють встановити фінансові права й обов'язки сторін у довгостроковому страхуванні життя.
Тарифна ставка використовується для того, щоб встановити обсяг грошової суми, яку кожний з страхувальників зобов'язаний з одиниці страхової суми внести в загальний страховий фонд. Загальна величина зібраних внесків, обчислених на основі тарифної ставки, повинна бути достатньою для встановлених страхових виплат.
Розрахунок починається з встановлення повної тарифної ставки або брутто-ставки. Структурно вона складається з двох основних елементів - нетто-ставки, що є джерелом забезпечення виплат страхових сум, і наванта-ження, яке повинно бути достатнім для компенсації витрат по проведенню страхових операцій. Нетто-ставка гарантує виконання фінансових зобов'язань страховика по договорах страхування.
Особливе місце в розрахунку тарифних ставок займають так звані таблиці смертності, які використовують всі страхові організації. Зазначимо також, що внески, які акумулюються страховиком, можуть використовуватись як кредитні ресурси і приносити йому процентні гроші. Це дозволяє враховувати їх для зниження тарифних ставок перед їх встановленням.
Тарифні ставки встановлюються одноразові й річні. Використання перших означає виплату внеску на початку дії договору страхування. Страхові відносини в цьому випадку опираються на так званий принцип нуля, у відповідності з яким передбачається рівність фінансових зобов'язань страховика й страхувальника один перед одним. Одноразовий внесок означає, що страхувальник зразу ж на початку дії договору погашає всі свої зобов'язання перед страховиком.
В разі застосування річної ставки відбувається

 
 

Цікаве

Загрузка...