WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Страховий захист особистої власності - Реферат

Страховий захист особистої власності - Реферат


Реферат на тему:
Страховий захист особистої власності
ПЛАН
1. Обов'язкове страхування майна громадян.
2. Об'єкти та умови добровільного страхування.
3. Розрахунок страхової суми, платежів та розміру страхового відшкодування.
1. Обов'язкове страхування майна громадян
З точки зору важливості майна для задоволення сімейних потреб його можна розділити на дві групи. До першої відноситься пріоритетне майно, тобто життєві блага першої необхідності, без яких не може існувати людина. Саме це зачіпає й суспільні інтереси. До другої групи включаються менш важливі для життя й здоров'я людини матеріальні об'єкти, загибель яких в основному обмежує лише реалізацію особистих інтересів громадян.
Загибель житлового будинку або сільськогосподарських тварин в місцевостях, де вони відіграють основну роль в забезпеченні харчування сім'ї, може нанести надзвичайну шкоду благополуччю людей, відновити яке їм без допомоги дуже важко.
Цю допомогу громадянам, в разі загибелі їхнього майна, повинна надавати держава. З метою підвищення їх відповідальності за експлуатацію й зберігання майна першої групи держава вводить до нього принцип обо-в'язкового страхування в певному мінімумі до його повної оцінки (страхової суми). Інша її частина може страхуватись добровільно.
Майно другої групи підлягає лише добровільному страхуванню, умови якого розповсюджуються не на всі об'єкти власності громадян. Державне страхування не розповсюджується на негосподарських домашніх тварин - собак, котів, декоративних птахів, звірів. Не страхуються також фотографи, креслення, рукописи, гроші, хоч деякі з цих об'єктів можуть страхуватись недержавними страховими компаніями.
Зазначені виключення окремих об'єктів з страхування зумовлені тим, що здебільшого не можна дати їм страхову оцінку, а також встановити факт загибелі та розмір збитку.
В особистій власності громадян обов'язковому страхуванню підлягає слідуюче майно: житлові будинки; дачні споруди: господарські будівлі (сараї, гаражі, приміщення для тварин, парники, теплиці, тощо). Зазначимо, що застрахованими будуть лише ті з названих об'єктів, які мають фундамент, стіни та дах. Не включаються в страхування зруйновані або ветхі споруди, а також ті, власники яких постійно не проживають в даному населеному пункті.
Обов'язковому страхуванню підлягають також тварини, що належать громадянам на правах особистої власності. До них відносяться: велика рогата худоба віком від 6 місяців; коні та верблюди - від 1 року.
Громадяни, що мають об'єкти, застраховані в обов'язковому порядку, у встановлені строки вносять страхові платежі. При цьому до поточних платежів додається недоплата по них за попередні роки і пені за весь період прострочки платежа. Страхові платежі поточного року, які не внесені у встановлені строки, стягуються в обов'язковому порядку з нарахуванням пені - 0.1% за кожний день прострочки.
У випадку загибелі або пошкодження належного страхувальнику майна страхові платежі, термін виплати яких наступив, можуть бути утримані з суми відшкодування. Якщо страхувальник недоплатив певну частину страхових платежів, то з виплачуваних ним внесків спочатку погашаються недоплати минулих років, потім пеня на неї, недоплата по платежу поточного року, пеня на неї, нарешті, непрострочені платежі поточного року.
Окремі господарства громадян, у яких виникли фінансові труднощі, можуть повністю або в певній частині звільнятись віл виплати страхових платежів. Це питання вирішується органами державного страхування на основі подання місцевих органів влади.
При обов'язковому страхуванні сільськогосподарських тварин в обсяг страхової відповідальності включаються факти їх падежу або загибелі внаслідок хвороби, нещасного випадку та стихійного лиха.
В господарствах громадян обов'язкове страхування тварин спирається на тверді норми страхового забезпечення в грошових одиницях на одну тварину кожного виду, виходячи з 40% середньої її вартості, обчисленої по державних закупівельних цінах. Приймається до >ваги також середня жива вага застрахованих тварин.
З врахуванням рівня виплат страховою відшкодування встановлюються середні ставки страхових платежів Вони є основою для диференціації ставок по видах тварин, на що впливають економічні особливості районів або груп районів та обсяг страхового відшкодування.
2. Об'єкти та умови добровільного страхування
По добровільному страхуванню можуть бути застраховані ті ж об'єкти, що й по обов'язковому. Не приймаються на страхування споруди й будівлі, що знаходяться в районах, яким загрожують обвали, повені та інші стихійні лиха, і про можливість настання їх оголошено у встановленому порядку. Останнє обмеження не стосується обставин, коли страхування заключається на новий строк до закінчення дії попереднього договору.
Добровільне страхування будівель і споруд проводиться в доповнення до обов'язкового на випадок настання тих же подій. Договір заключається після огляду об'єктів на основі усної або письмової заяви страхувальника. Розмір страхової суми за його бажанням встановлюється в межах різниці між 100% загальної оцінки будівлі чи споруди та її долею для обов'язкового страхування, тобто в межах 60% вартості (оцінки) з врахуванням зносу.
Договори добровільного страхування будівель діють лише в межах року, а після закінчення цього строку необхідне їх перезаключення.
Страхувальник після заключення договору може внести платіж за весь строк страхування готівкою агенту (інспектору), або шляхом безготівкового розрахунку через бухгалтерію організації, де він працює. Якщо платежі сплачуються готівкою, то страхувальнику при цьому видається страхове свідоцтво. Коли використовуються безготівкові розрахунки, страхове свідоцтво видається у встановлений строк після надходження платежу на рахунок страхової організації.
Договір страхування вступає в законну силу в таких випадках.
По-перше, при виплаті страхового платежу готівкою - на наступний день після виплати разового внеску.
По-друге, в разі застосування безготівкового перерахування, якщо страхувальник працює, з дня видачі йому заробітної плати і відповідного перерахування коштів страховій організації. Для колгоспника дія договору страхування починається з дня, встановленого банківськими установами для одержання колгоспом коштів на оплату праці в тому місяці, в якому повинен бути здійснений страховий платіж.
В домашніх господарствах громадян додатково до обов'язкового страхування можуть бути застраховані тварини згідно правил, встановлених для обов'язкового страхування, які розглянуті раніше.
Органи страхування відмовляються заключати договір з тими власниками, які не дотримують встановлених для даної місцевості правил по утриманню й відтворенню господарських тварин, внаслідок чого можливе захворювання й загибель поголів'я. Не страхуються тварини в тих районах, де встановлений карантин (крім видів, що не можуть захворіти даною хворобою), виснажені, та ті,що знаходяться в дородовому чи післяродовому стані. Однак, якщо договір страхування заключається (відновлюється) на новий строк до

 
 

Цікаве

Загрузка...