WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Страхова відповідальність та її реалізація в особистому страхуванні - Реферат

Страхова відповідальність та її реалізація в особистому страхуванні - Реферат

виплачується в зв'язку з вступом у шлюб, подається копія посвідчення про шлюб або паспорт л штампом про його реєстрацію При страхуванні додаткової пенсії перевіряється паспорт одержувача для уточнення особи та віку страхувальника.
Особистий його рахунок є також підставою для виплати страхової суми, але лише в тому випадку, коли на ньому відображена повна виплата належних страхових внесків. При автоматизації бухгалтерського обліку до Особистого рахунку додається витяг з нього, то видається комп'ютером. У витягу дається інформація про виплату внесків за весь строк страхування.
Спеціалісти страхової організації вивчають подані документи, насамперед, перевіряють повноту виплати всіх внесків, співпадіння прізвища, імені та по батькові застрахованого у всіх документах, дату закінчення строку страхування або дату вступу застрахованого в шлюб (по весільному страхуванню). У випадку виявлення недоплати окремих внесків в межах останніх трьох років, вони повинні бути утримані з належної до виплати страхової суми чи пенси. Ті ж внески, що виплачені надлишково, повертаються разом зі страховою сукою.
Якщо перевірка дозволила встановити законність і правильність оформлення поданих документів, приймається рішення про виплату страхове" суми, для чого складається розрахунок встановленої форми.
В розширенні контингенту страхувальників життя виплати по дожиттю відіграють суттєву роль, тому що пов'язані з надходженням радісних подій. Виходячи з цього, своєчасна виплата страхових сум свідчить про реалізацію страхової відповідальності в дійсності, є важливим фактором, що сприяє посиленню впливу виплат страхових сум на розвиток страхування життя.
У випадку дострокового припинення договору страхування життя з правом одержання викупу суми страхувальник подає в страхову організацію заяву, страхове посвідчення, а також квитанцію про виплату страхового внеску готівкою. Ці документи, а також представлений особистий рахунок страхувальника є підставою для здійснення розрахунку і виплати викупної суми.
3. Механізм страхової відповідальності за наслідки настання нещасних випадків
У разі настання нещасного випалю з застрахованим виникають підстави для виплати повної або часткової страхової суми Обсяг її зумовлений втратою здоров'я і визначається фахівцями страхової організації на основі вивчення відповідних документів. Вони подаються як страхувальником, так і медичними закладами та іншими установами на прохання страхової організації.
В разі настання нещасного випадку страхувальник повинен звернутись в страхову організацію по місцю укладання договору, виплати внесків по страхуванню життя, а по умовах обов'язкового страхування пасажирів - по місцю свого проживання. В поданій заяві необхідно вказати дату настання нещасного випадку, його обставини й наслідки, лікувальні заклади, що на-давали Йому першу допомогу, а також ті, де він перебував на лікуванні. До заяви долається страхове посвідчення й квитанція про виплату внеску по страхуванню життя на день нещасного випадку у разі, коли ці внески випла-чувались готівкою. Лише при страхуванні робітників і службовців за рахунок підприємств та організацій, а також при обов'язковому страхуванні пасажирів подасться акт про нещасний випадок встановленої форми.
Крім цих документів, подаються також довідки вказаних в заяві страхувальника лікувальних установ. Якщо після аналізу цих документів фахівцями страхової організації є підстави вважати, що нещасний випадок зумовлений правопорушеннями, то звергаються за додатковими даними в органи, що проводять розслідування.
У випадку подачі заяви про виплату страхової суми до неї додаються страхові документи: заява про прийом на страхування, особистий рахунок застрахованого по страхуванню життя та інші.
Аналіз документів на виплату страхової суми повинен переконати, чи є об'єктивні ознаки підтвердження факту травми, раптового гострого отруєння чи прирівнюваного захворювання. Визначається наявність чи відсутність безпосереднього причинного зв'язку між нещасним випадком та його наслідками, відображеними в договорі умовами страхування. Встановлюється, чи немає впливу на стан здоров'я застрахованого інших, нестрахових впливів, зокрема, загальних захворювань, травматичних проявів як наслідків тілесних пошкоджень, одержаних до заключення договору страхування. При допомозі співставлення різних документів страхові спеціалісти пересвідчуються, чи втрата здоров'я (і в якому обсязі) відбулася на протязі трьох років з дня настання нещасного випадку, чи мала місце в пізніший період. Важливо встановити, в якій мірі відноситься даний нещасний випадок до страхових, тобто чи має право застрахований на одержання страхової суми.
Для вирішення питання про те, настільки повно поширюється страхова відповідальність на встановлені обставини нещасного випадку, спеціалісти страхової організації повинні проаналізувати подані медичні документи та документи судово-слідчих органів. Однак, якщо останні не проводили розслідування по даному нещасному випадку, можливе прийняття рішення про виплату страхової суми на основі переконливості фактів, зафіксованих в наявних документах. По обов'язковому страхуванню пасажирів та страхуванню робітників і службовців за рахунок підприємств і організацій для вирішення питання про страхову відповідальність вирішальну роль відіграє поданий акт про нещасний випадок.
Співставляючи дати та інші дані, що наводяться в заяві страхувальника і в наявних страхових документах, встановлюють, чивідбувся нещасний випадок на протязі дії договору страхування і саме з вказаною застрахованою особою.
Якщо внаслідок настання нещасного випадку мало місце пошкодження м'яких тканин тіла, органів зору або слуху, для встановлення ступеня втрати здоров'я потерпілого направляють до лікаря-експерта страхової організації. При одержанні травм, переломів кісток процент втрати здоров'я визначається на основі поданих медичних документів без лікарської експертизи.
Таким чином, розрахунок обсягів та законності виплати страхових сум за наслідки настання нещасних випадків прямо пов'язаний з ступенем втрати здоров'я застрахованим. Зрозуміло, що грошова виплата не спроможна відновити здоров'я і фактично є лише фінансовим джерелом, яке можна використовувати для лікування, а також для відновлення в певній мірі функцій пошкоджених органів. Саме по цій причині величина виплат по соціальному страхуванню розраховується не на основі ступеня втрати здоров'я застрахованим, а в залежності від тривалості його лікування після нещасного випадку. Вказаний принцип повніше відповідає реалізації мети страхування - відшкодуванню втрат в сімейних доходах, викликаних тимчасовою непрацездатністю члена сім'ї.
Виходячи з того, що особисте страхування в тій його частині, що пов'язана зі здійсненням виплат за втрату здоров'я, е доповненням соціального страхування, буде правомірним проводити такі виплати залежно від зміни аналогічного показника-тривалості лікування застрахованого від наслідків нещасного випадку.
В разі смерті страхувальника або застрахованого виплата страхової суми обумовлена певним обсягом страхової відповідальності по тому чи іншому виду особистого страхування. Чим ширший цей обсяг, тим простіше визначення і порядок виплати страхової суми, і навпаки.
Законний одержувач страхової суми повинен подати у відповідну страхову організацію заяву про виплату, нотаріально завірену копію свідоцтва про смерть, квитанцію про виплату чергового внеску на день смерті по страхуванню життя, якщо внески виплачувались готівкою. Якщо це необхідно за умовами страхування, страхова організація, крім того, може зробити запит в слідчі органи, коли смерть викликана чи пов'язана з правопорушенням. Одержувач страхової суми повинен також подати акт про нещасний випадок в разі страхування працівників за рахунок підприємств та організацій та обов'язковому страхуванні пасажирів. При наявності законних спадкоємців застрахованого, вони повинні підтвердити документально своє право на спадщину і одержання страхової суми.
У випадку, коли на протязі перших шести місяців змішаного чи весільного страхування смерть викликана злоякісними пухлинами чи серцево-судинними захворюваннями, самогубством та іншими нестраховими причинами, то в залежності від змісту договору страхування після всебічного вивчення поданих документів, страховиком приймається рішення про виплату страхової чи викупної суми. Звичайно, може прийматись й обґрунтована відмова про їх виплату.

 
 

Цікаве

Загрузка...