WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Виконання зобов'язань страховика в майновому страхуванні - Реферат

Виконання зобов'язань страховика в майновому страхуванні - Реферат

пожежників, води, піни нанесений збиток також включається в загальний обсяг втрат страхувальника. Розглянемо цю ситуацію на прикладі.
Під час пожежі повністю згорів холодильник, що мав ціну на час придбання 2000 грошових одиниць. Раціональний строк його експлуатації 101 років, процент зносу на день настання страхового випадку 40% (ви-користовувався 4 роки). Оцінка холодильника з врахуванням зносу складе
тобто, 1200 грошових одиниць. Приймаючи до уваги, що придатних для використання деталей чи агрегатів після пожежі не залишилось, сума збитку і страхового відшкодування буде становити 1200 грошових одиниць.
Деякі особливості властиві визначенню розміру збитку тастрахового відшкодування тоді, коли застраховане домашнє майно одночасно прийняте під охорону встановленням засобів сигналізації. В цьому випадку страхове відшкодування за вкрадене, а також за знищене і пошкоджене під час крадіжки майно виплачується в обсязі різниці між фактичним збитком, обрахованим страховими спеціалістами, і сумою, виплаченою органами позавідомчої" охорони, але не вище страхової, зазначеної в договорі. З суми, виплаченої підрозділам позавідомчої охорони, вираховується вартість вкрадених предметів, які не підлягають страхуванню (предмети культу, грошові знаки, цінні папери, тощо)
Можлива й ситуація, коли страхувальник з метою збільшення страхового відшкодування включив у поданий ним в орган державного страхування матеріальні активи, які фактично не були вкрадені, знищені або пошкоджені. В залежності від обстав"! і справи орган страхування має право приймати рішення про зниження до 50% загальної величини належного страхувальнику відшкодування.
На відміну від добровільного страхування іншого майна, засоби транспорту в особистій власності громадян страхуються по принципу пропорційного забезпечення. Розмір спричиненого страхувальнику збитку та величина належного відшкодування обчислюються на основі вивчення страхового акту та доданих до нього необхідних документів, виданих органами державної автоінспекції, судово-слідчих органів, заключень пожежної служби, спеціалістів-експертів інших служб. В цих документах підтверджується факт настання страхового випадку, викладаються його причини та обставини. При частковому пошкодженні транспортного засобу складається також кошторис на ремонт (відшкодування), що входить в обов'язки спеціалістів страхових організацій з залученням фахівців відповідного профілю, зокрема, станцій технічного обслуговування. Для складання кошторису використовуються діючі на день настання страхового випадку прейскурантні державні роздрібні ціни на запасні частини, деталі чи устаткування транспортного засобу, а також ціни на відповідні ремонтні роботи.
Якщо договір був підписаний на страхову суму, що менша дійсної вартості засобу транспорту, то страхове відшкодування виплачується в такому відсотку від фактичного встановленого збитку, яку частку складає страхова сума від дійсної вартості транспортного засобу.
Можливе і пошкодження автомобіля, що прийнятий на страхування по договірній ціні. В цьому разі страхове відшкодування визначається у розмірі збитку, помноженому на індекс перевищення страхової суми над вартістю автомобіля по державних роздрібних цінах.
Певні особливості є в розрахунку страхового відшкодування за знищений (пошкоджений) автомобіль, власником якого є громадянин, що має патент на перевезення пасажирів, або займається їх приватним обслу-говуванням по трудовому контракту з кооперативом. Якщо страхувальник при оформленні договору не повідомив про це страхову організацію, або ж про те, що підприємницькою діяльністю з використанням застрахованого автомобіля він почав займатися в період діяльності договору, то при настанні страхового випадку обсяг спричиненого від нього збитку зменшується страховою організацією на 50°о і на таку ж величину змен-шується сума страхового відшкодування. Коли ж про зазначену діяльність страхувальник повідомляє страховика, він повинен внести додатковий платіж.
Обсяг відшкодування може бути скорочений до 50*% і у випадках, коли власник транспортного засобу (або особа, що має на його використання законне право) з метою збільшення компенсації збитку включить в перелік вкраденого, пошкодженого чи знищеного майна предмети, яких там не було.
Загальний обсяг страхового відшкодування встановлюється в межах страхової суми, встановленої по договору, і дорівнює розміру фактичного збитку. В разі знищення засобу транспорту величина збитку визначається у розмірі оцінки його згідно з діючими державними роздрібними цінами за вирахуванням сумм амортизації та вартості залишків, якщо вони залиши-лись. Вартість залишків, придатних для подальшого використання, встановлюється з врахуванням їх зносу та знецінення під дією наслідків страхового випадку.
При нанесенні засобам транспорту пошкодження в збиток включається вартість ремонту (відновлення) його до рівня, що дозволяє нормальну експлуатацію. Крім того, до збитку додається вартість ремонтних робіт і вираховується грошова оцінка залишків (зарахуванням їх амортизації й знецінення в результаті настання страхового випадку). В розмір збитку включаються також витрати по рятуванню, приведенню в належний стан, транспортуванню пошкодженого засобу транспорту до ремонтного пункту або постійного місця проживання його власника.
Розглянемо приклад. В результаті дорожньо-транспортної аварії повністю згорів легковий автомобіль. Його роздрібна ціна - 30000 грошових одиниць. Знос на день заключення договору - 20%. Вартість автомобіля з врахуванням зносу - 24000 грошових одиниці
Від аварії залишились деталі на суму 1(00 грошових одиниць. На приведення в порядок вказаних деталей витрачено 200 грошових одиниць. Знецінення деталей - 50%.
У цьому випадку збиток страхувальника складе 23000 грошових одиниць: [24000 - (1600 * 50%) + 200].
Якщо автомобіль був застрахований в повній вартості, страхове відшкодування виплачується в повному обсязі, тобто в сумі збитку і складе 23000 грошових одиниць. В тому випадку, якщо автомобіль був застрахо-ваний, наприклад, на 10000 грошових одиниць, то страхове відшкодування буде виплачено лише в розмірі 9430 грошових одиниць.
Виплату страхового відшкодування при знищенні або пошкодженні по всіх видах застрахованого майна у встановлені строки здійснює місцевий орган державного страхування України. Рішення про виплату страхового відшкодування він приймає самостійно, якщо розмір відшкодування не перевищує встановленого ліміту. Якщо сума відшкодування його перевищує, то для виплати її необхідний дозвіл відповідного вищестоящого органу державного страхування.

 
 

Цікаве

Загрузка...