WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Виконання зобов'язань страховика в майновому страхуванні - Реферат

Виконання зобов'язань страховика в майновому страхуванні - Реферат

тощо, що входять до складу основних активів, збиток визначається вартістю відновлення (ремонту) даного об'єкта, зменшеної на відсоток його амортизації. З одержаної суми вираховується сума залишків, придатних до використання, і додаються витрати по рятуванню та приведенню в належний стан основних активів після настання страховоговипадку.
Якщо йдеться про пошкодження машин, устаткування, інвентаря риболовецьких суден, то збиток визначається на основі рахунків підприємств, що ремонтують це майно, а також кошторисів на відновлення вказаних активів. В окремих випадках збиток, нанесений устаткуванню та інвентарю від настання страхового випадку, може бути виміряний, виходячи з встановленого відсотка їх пошкодження.
Маса й вартість продукції та іншого майна, що знаходились в сільськогосподарському підприємстві на момент страхового випадку, встановлюються на основі аналізу бухгалтерської звітності, актів (накладних) по його прийому, актів ревізій та інших документів. Можливе і знищення таких документів під час пожежі, повені, тощо. В такому разі кількість і якість майна встановлюються, виходячи зі складеного на останню дату звіту, а також надходження і витрачення майна, які мали місце за період з цієї дати до настання страхового випадку. В деяких випадках кількість і якість продукції на момент настання страхового випадку можуть бути встановлені на основі кубатури приміщення, де зберігалось майно (наприклад, зерно, бавовна, тощо), параметрів тари, залишків від загинувшої чи пошкодженої продукції.
При загибелі (пошкодженні) активів, що належать державним підприємствам і застрахованим на умовах добровільного страхування, застосовуються такі принципи обчислення страхового відшкодування. По активах, що належать страхувальнику, воно встановлюється в такому відсотку, в якому вони були застраховані, але не вище страхової суми. Якщо майно використовується підприємством на умовах оренди, страхове відшкодування виплачується в повній величині збитку в межах страхової суми. По майну, прийнятому підприємством на переробку (давальницька сировина), ремонт, перевезення на комісію, тощо страхове відшкодування визначається в повному розмірі в межах страхової суми, але по конкретному складу, магазину, цеху, вказаних в заяві про страхування.
Необхідною умовою для виплати страхового відшкодування збитків, які виникли внаслідок настання страхового випадку під час проведення експериментальних або дослідницьких робіт, а також експонування майна на виставці, є страхування матеріальних активів по спеціальному договору.
По застрахованих основних засобах кооперативних підприємств і громадських організацій розмір збитку визначається таким же чином, як і в інших сільськогосподарських підприємствах, але без врахування зносу. Зазначимо, що належне кооперативам та громадським організаціям майно підлягає добровільному страхуванню з використанням системи пропорційного страхового забезпечення.
У випадку страхування майна кооперативних і громадських організацій кошторис на відновлення знищених чи пошкоджених будівель складають їх працівники. Вони ж розраховують і величину збитку. В цих умовах спеціалісти страхових організацій займаються лише перевіркою правильності наданої інформації, на основі якої розраховується розмір збитку й страхового відшкодування.
В господарствах орендарів і фермерів розмір виплат страхового відшкодування не може перевищувати суму, що визначена при заключенні договору страхування. При цьому врожай сільськогосподарських культур та багаторічних насаджень може бути застрахований в розмірі, не більшому 70% від встановленої оцінки, тварин - не більше 80, будинки, споруди та інше майно - в межах 100%.
3. Страхове забезпечення матеріальних об'єктів в особистій власності громадян
Відповідні зобов'язання покладені ні страховика у відношенні до приватних власників майна. У випадку пошкодження чи знищення об'єкту страхові фахівці перевіряють наявність і склад будівель, що є в господарстві на момент настання страхового випадку, пересвідчуються, чи всі будівлі включені в страхові оціночні листи. Вивчається, чи правильно вказано їх господарське призначення, розміри, матеріали покрівлі, стін. В разі виявлення нових або раніше не зареєстрованих об'єктів вони повинні бути оцінені.
Розмір збитку і страхового відшкодування по обов'язковому страхуванню визначається таким чином. У випадку знищення будівлі, спричиненого страховим випадком, з страхової суми (оцінки), встановленої для обов'язкового страхування, вираховуються 40% вартості залишків майна, придатних для використання, за вирахуванням їх зносу та знецінення. До цього результату додають виграти по рятуванню майна і приведенню його в нормальний стан й одержують суму страхового відшкодування, на яку може розраховувати власник будівлі.
В разі настання страхового випадку для будівель, застрахованих по добровільному страхуванню, збиток, здебільшого, додатково не обчислюється. По цьому страхуванню сума відшкодування при повній загибелі будівлі становить розмір страхової суми по договору. Коли мало місце часткове пошкодження, страховик зобов'язаний покрити збиток страхувальника у такому відсотку від страхової суми, зазначеної в договорі, який складає страхове відшкодування по обов'язковому страхуванню від страхової суми будівлі по цьому виду страхування.
Страхове відшкодування по добровільному страхуванню майна в особистій власності, яке проводиться по системі першого ризику, становить обсяг фактичного збитку власника від настання страхового випадку, однак в межах вказаної в договорі страхової суми. Для визначення величини збитку страхові фахівці аналізують відповідні акти та інші документи, що підтверджують факт настання страхового випадку, його причини й наслідки. Вказані документи видаються різними державними службами й установами. Крім того, вивчається складений страхувальником реєстр вкрадених, пошкоджених чи знищених об'єктів особистої власності.
До збитку відносяться також затрати на ремонт квартири страхувальника в будинках державного фонду й житлово-будівельних кооперативах. В обсяг збитку, зокрема, включаються затрати на фарбування стін, підлоги, віконних рам, дверей, побілка стелі, заміну електро- і телепроводки, пошкоджених, наприклад, пожежею як страховим випадком.
Якщо під час дії страхового випадку були здійснені витрати по рятуванню майна і приведенні його в належний стан, вони також входять в обсяг збитку. Величини таких витрат обчислюються згідно з діючими державними нормами й розцінками на роботи, що визнані необхідними. Зазначимо, що в разі пошкодження чи загибелі деяких видів майна під час гасіння пожежі від дій

 
 

Цікаве

Загрузка...