WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Відповідальність як об'єкт страхових відносин - Реферат

Відповідальність як об'єкт страхових відносин - Реферат

пошкодження навколишнього природного середовища;
- у разі виникнення пожежі поза межами автомобільної дороги на прилеглій до неї території;
- якщо такий випадок стався внаслідок навмисних дій потерпілого, визнаних такими в установленому порядку;
- якщо страховий випадок стався внаслідок громадянських та військових конфліктів, стихійного лиха, вибуху боєприпасів, пожежі транспортного засобу, не пов'язаної з ДТП;
- якщо рух здійснювався на території підприємств та інших об'єктів, щоогороджені, охороняються і мають пропускну систему в'їзду і виїзду.
Відповідальність страховика не настає, а відшкодування здійснюється моторним (транспортним) страховим бюро (об'єднанням страховиків, які здійснюють обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів) у разі:
- коли транспортний засіб, який спричинив ДТП, не встановлений або не застрахований;
- коли страховий випадок стався внаслідок викрадення застрахованого транспортного засобу;
- передачі застрахованого транспортного засобу працівникам міліції та охорони здоров'я;
- коли страховий випадок спричинений транспортним засобом, власник якого уклав договір страхування в країні, що входить до міжнародної системи "Зелена картка".
Якщо страховий випадок стався внаслідок навмисних дні страхувальника або водія застрахованого транспортного засобу, чи тоді, коли він керував ним у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, не мав відповідного дозволу на право керування цим транспортним засобом, страховик виплачує потерпілому відшкодування і на таку ж суму застосовує право регресу до винуватця.
В інших випадках страховик не може застосовувати право регресу до своїх страхувальників.
Коли безпосередньою чи супутньою причиною ДТП були незадовільні дорожні умови, страховик відшкодовує збитки і має право одержати відповідну компенсацію від юридичних осіб, що винні у створенні таких умов.
Взаємовідносини між суб'єктами страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів складаються слідуючим чином.
Страхувальник має право вибору страховика для укладання договору обов'язкового страхування. Страховик не може відмовити в укладанні договору обов'язкового страхування будь-якому страхувальнику.
Водій транспортного засобу під час його експлуатації зобов'язаний мати страхове свідоцтво (поліс, сертифікат) і пред'являти його для перевірки службовим особам, що мають таке право згідно законодавства.
Страховики і страхувальники мають право за взаємною згодою укладати договори обов'язкового страхування на страхову суму, більшу, ніж та, що встановлена Положенням про порядок і умови обов'язкового страху-вання цивільної відповідальності власників транспортних засобів.
Договір обов'язкового страхування укладається на один рік або інший термін, кратний місяцю. Можливе укладання договору на термін 15 діб.
Для укладання договору обов'язкового страхування страхувальник подає заяву, в якій зазначається тип транспортного засобу. Дія договору поширюється на водіїв, які керують ним на законних підставах. Допускається обов'язкове страхування на користь штатних та позаштатних працівників, якщо вони використовують власний транспортний засіб у службових цілях, що відповідним чином оформлено.
Договір обов'язкового страхування дійсний з дня, зазначеного в договорі як дата страхування, але не раніше сплати страхового платежу. Після його сплати страхувальник одержує від страховика поліс. У ньому вказується назва і адреса страховика, марка транспортного засобу, державний номерний знак, номери двигуна, шасі (кузова), початок та закінчення дії договору обов'язкового страхування, для страхувальника-громадянина - прізвище, ім'я та по батькові власника транспортного засобу, домашня адреса, для страхувальника - юридичної особи - її назва, юридична адреса, розмір страхового платежу та страхової суми. Поліс складається з розділів, що передбачають можливість добровільного страхування транспортного засобу, життя і здоров'я водія та пасажирів.
У разі зміни власника застрахованого транспортного засобу дія договору страхування поширюється на нового власника за умови переоформлення на нього поліса.
Обчислення страхового платежу здійснюється з урахуванням типу транспортного засобу і терміну страхування за фіксованими ставками. Для договорів обов'язкового страхування зі збільшеною страховою сумою додатковий страховий платіж встановлюється страховиком. Він має право ввести систему зменшення платежів для тих з них, з вини яких сталися страхові випадки (але не більше 50 відсотків розміру страхового платежу в обох випадках).
В обов'язок страховика не входить покриття збитків, які відшкодовуються за договорами майнового страхування або інших видів відповідальності.
Власники, що експлуатують транспортний засіб без укладеного договору страхування, несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством.
Відповідні взаємовідносини встановлені при настанні страхового випадку. Після нього водій транспортного засобу зобов'язаний:
- виконувати вимоги Правил дорожного руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1993 р. №1094 "Про затвердження Правил дорожного руху";
- вжити всіх заходів до запобігання збільшення збитків;
- надавати потерпілим особам необхідну інформацію для встановлення страхувальника й страховика;
- вживати заходів до термінового повідомлення страховика про настання страхового випадку;
- на протязі 15 діб після настання страхового випадку надати страховику необхідну інформацію щодо завданих збитків.
Коли страховий випадок був спричинений невідомим транспортним засобом, або таким, що здійснював рух без укладеного договору обов'язкового страхування, потерпілий протягом 15 днів після настання страхового випадку має право звернутись з вимогою про відшкодування завданих збитків до Моторного (транспортного) страхового бюро. Воно зобов'язане здійснити відшкодування збитків тільки щодо заподіяної шкоди життю та здоров'ю потерпілого в термін і на умовам, зазначенні в законо-давчих документах.
З вимогою відшкодування завданих збитків до страховика звертається страхувальник або потерплий.
Співробітники державної автоінспекції під час реєстрації ДТП фіксують відомості про її учасників, назви страховиків та номери страхових полісів.
Страхова організація або Моторне (транспортне) страхове бюро одержують від державної автоінспекції за місцем

 
 

Цікаве

Загрузка...