WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Які повноваження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг. Назвіть основні страхові ризики, по яким може бути укладений договір страху - Реферат

Які повноваження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг. Назвіть основні страхові ризики, по яким може бути укладений договір страху - Реферат

заяви страхувальника, в якій закачається: тип, марка й державний реєстраційний номер, місце реєстрації транспортного засобу, строк страхуванні та розмір страхової суми..
2. Додатковий - укладається на умовах, визначених Моторним бюро, у випадку виїзду транспортних засобів за межі України ( "Зелена картка" ).
У Положенні встановлюється розмір мінімальної страхової сумиза заподіяну внаслідок ДТП шкоду:
- життю та здоров'ю третіх осіб - у розмірі 3000 неоподатковуваних мінімальних доходів громадян на день укладення договору страхування ( в проекті закону - 51000 грн.);
- майну третіх осіб - у розмірі 1500 неоподатковуваних мінімальних доходів громадян на день укладення договору страхування (25500грн.)
Слідзауважити, що в окремих західних країнах мінімальний рівень страхових виплат становить десятки тисяч доларів, у деяких - законодавство не встановлює ліміт, тобто визначає норму відшкодування шкоди в повному обсязі (наприклад, Бельгія, Франція, Угорщина та ін.)
Розглянемо особливості механізму виплати страхування цього виду страхування. Виплата страхового відшкодування проводиться в межах страхової суми, у таких випадках:
· загибель під час ДТП або смерть внаслідок цього - у розмірі страхової суми;
· встановлення третій особі інвалідності у розмірі для І групи - 100% страхової суми; ІІ групи - 80% страхової суми; ІІІ групи - 60% страхової суми.
· тимчасова втрата третьою особою працездатності за кожну добу в розмірі 0,2%, але не більше, ніж 50%страхової суми.
Страховик виплачує зазначені страхові суми кожній потерпілій особі, але в цілому не більше 5 сум. У випадку коли загальний збиток за одним страховим випадком перевищує п'ятикратний розмір страхової суми, відшкодування кожній потерпілій особі пропорційно зменшується.
У випадку заподіяння шкоди майну третьої особи через ДТП, якщо сторони не дійшли згоди щодо розміру збитків. виплата страхового відшкодування здійснюється на підставі експертизи, яка проводиться, як правило. за рахунок страховика.
При відшкодування збитків майну третіх осіб встановлюється франшиза в розмірі до 2% страхової суми.
Для відшкодування збитку страхувальник або третя особа ( нащадок, правонаступник) має звернутися із заявою до страховика або Моторного (транспортного) бюро.
Виплата страхового відшкодування здійснюється на підставі страхового акта ( аварійного сертифіката) за формою, що встановлена МТСБУ та інших документів; довідок органів внутрішніх справ про обставини скоєння ДТП, медичних закладів про термін тимчасової непрацездатності або спеціалізованих установ про смерть і документів про правонаступництво для спадкоємців, Виплата страхового відшкодування здійснюється протягом 15 робочих днів з дня отримання компанією всіх необхідних документів, крім випадків, коли спори розглядаються в судовому порядку.
Розглянемо випадки, коли страховик не відшкодовує збитки:
- при нанесенні шкоди життю та здоров'ю власнику транспортного засобу, винного у скоєнні ДТП;
- за пошкодження або знищення будь-якого майна, що знаходилося у транспортному засобі страхувальника, винного у скоєнні ДТП;
- за пошкоджений або знищений транспортний засіб його власнику, який винен у скоєнні ДТП;
- за забруднення довкілля або пошкодження, внаслідок ДТП, об'єктів навколишнього середовища.
Згідно "Положення про Моторне (транспортне) страхове бюро" при МТСБУ створюються централізовані страхові резервні фонди:
- фонд страхових гарантій (призначений для забезпечення платоспроможності МТСБУ під час взаєморозрахунків з уповноваженими організаціями зі страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів інших держав, з якими Бюро уклало угоду про взаємне визнання договорів такого страхування та взаємне врегулювання питань стосовно відшкодування шкоди);
- фонд захисту потерпілих у ДТП (призначений для виплати страхового відшкодування потерпілим у ДТП з вини невстановленого транспортного засобу).
Так, за період з 01.01.1997 р. по 20.01.2001 р. МТСБ з фонду захисту потерпілих було врегульовано 1111 заяв, отриманих від потерпілих в ДТП з вини водіїв невстановлених транспортних засобів. Потерпілим було виплачене страхове відшкодування в розмірі 873054 грн. Середня сума виплати складала 786 грн.
Страховик і Моторне (транспортне) страхове бюро мають право у межах, визначених законодавством України, вимагати компенсацію здійснених страхових виплат від третьої особи, страхувальника або особи, яка управляла транспортним засобом у випадку:
- навмисного нанесення збитку третій особі;
- управління транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, під впливом наркотичних чи токсичних речовин;
- відсутності свідоцтва на право управління транспортним засобом відповідної категорії;
- якщо винуватець залишив місце ДТП та ін.
Як зазначалося раніше, у випадку виїзду за межі України страхувальник-резидент зобов'язаний укласти додатковий договір страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів.
Розглянемо детальніше необхідність та особливості додаткового договор, укладання якого пов'язане з системою "Зелена картка".
Зелена картка - це страховий поліс цивільної відповідальності власників транспортних засобів, що визнається усіма державами-членами міжнародної системи "Зелена картка".
Ця система почала діяти 1 січня 1953 р., назву ж одержала за кольором страхового поліса, її було створено як систему економічного захисту третьої сторони, яка постраждала внаслідок ДТП, скоєного водієм-іноземцем, на зарубіжній території. Зараз кількість учасників системи складає 45 країн, з них 6 - неєвропейські (деякі країни Північної Африки: Марокко, Туніс; Азії: Іран, Ірак, Ізраїль, Турція).
Страховий поліс, що виданий у будь-якій країні - члені угоди "Зелена картка" - дійсний на території усіх країн, що приєдналися до цієї угоди. Поліс є документом, що підтверджує укладення договору страхування цивільної відповідальності при поїздці транспортним засобом за кордон.
Основним елементом системи "Зелена картка" є національні бюро країн. Національні бюро об'єднуються в Раду бюро із штаб-квартирою у Лондоні, яка керує ними та координує їхню діяльність.
У липні 1997 р. Україна стала членом Міжнародного бюро "Зеленої картки".
Ефективність системи "Зелена картка" більше, ніж за 45 років її існування цілком доведено. За цей період система не змінилася стосовно основних її цілей та напряму страхування. Вона постійно розвивалася, виявила гнучкість і можливість підвищення якості врегулювання завданих збитків.
Рада Бюро, за підтримки Економічної Комісії по Європі, заохочує розвиток систем, які є близькими системі Зелених Карток на інших територіях: система Оранжевих Карток (Члени Арабської Страхувальної Федерації), система

 
 

Цікаве

Загрузка...